آنها باید بماند یا باید به آنها بروید ؟ بحث رشد می کند بیش از مجسمه ها در دولت و کنگره

From پنجره از دولت کاپیتول دفتر سرهنگ رژیم صهیونیستی است. پگی فلاناگان است نخست از نظر قوی برنز شباهت Knute نلسون یک “شجاع پسر نروژ” در کلمات مجسمه را حکاکی که در خدمت مینه سوتا به عنوان یک قانونگذار کنگره فرماندار و در نهایت ایالات متحده.

در میان این مینه سوتا جد موفقیت در کنگره: نلسون عمل 1889 که منتقل بومی Minnesotans به زمین رزرو و فروش زمین های خود را به مهاجران اروپایی است.

“این چیزی است که گفت:” فلاناگان, اولین, بومیان آمریکا, ایالت انتخاب رسمی در مینه سوتا ، “من فکر نمی کنم نویسنده از نلسون عمل می تواند تصور وجود دارد خواهد بود یک Ojibwe زن خیره از پنجره به بیرون در یک مجسمه از او.”

کریستف کلمب (بالا)

اختصاصی: 1931

مجسمه سازان: کارلو Brioschi و لئو Lentelli

تاریخ: 10 پای مجسمه برنزی از اکسپلورر رونمایی شد قبل از اینکه جمعیت از بیش از 20 ، 000. آن را به عنوان یک هدیه از مینه سوتا ایتالیایی-آمریکایی را دیدم که مجسمه به عنوان یک نماد سهم خود را به این کشور است. اما مجسمه شده است اعتراض برای سال به تصویر می کشد او را به عنوان کاشف امریکا و به عنوان یک نماد برای نسل کشی بومیان آمریکا که در اینجا قبل از او.

نزدیک نلسون نقطه در کنگره مرکز یک مجسمه کریستف کلمب ایستاده بود تا اواسط ماه ژوئن سرنگون توسط گروهی از فعالان که دیدم یک نماد بومی آمریکا نسل کشی در بی اعتبار ایده است که او “کشف” آمریکا است. آن بود که یک حادثه در یک جارو نژادی فرضی است که به دنبال روز یادبود کشتار جورج فلوید توسط, مینیاپولیس, افسران پلیس که باعث شد در سراسر جهان بررسی مجدد از همه چیز اعم از پلیس شیوه های که به ما یاداوری یا نه در فضاهای عمومی.

در 115 سال تاریخ سوتا ساختمان کاپیتول خاطرات تنها تا کنون اضافه شده است هرگز کاهند. و به عنوان کشور دارای رشد بیشتر و متنوع بازیگران مجسمه چهره که با استقبال دهها هزار نفر از بازدید کنندگان سالانه است.

که به زودی می تواند تغییر کند. فلاناگان در قلب بحث به عنوان تعیین رئیس دولت پنل که با تصویب جدید خاطرات و که زیر جهت تهیه یک فرایند است که می تواند منجر به حذف برخی از ده ها مجسمه ها و بناهای یادبود در سراسر وسیع غیرقانونی.

“این یک فرصت برای ما به این لحظه و این نور افکن است که درخشان در هیئت مدیره و واقعا اجرا با آن” فلاناگان گفت. “ساختار و سیستم باید قادر به پاسخ به تغییر و تغییر دیدگاه است که شامل نمی شد رک و پوست کنده, که بسیاری از این مجسمه ها و بناهای تاریخی بالا رفت.”

سراسر جهان, مجسمه در حال سقوط است. در بوستون, یک کلمبوس مجسمه اخیرا سر بریده. Black Lives Matter تظاهرکنندگان در بریستول, انگلستان, پاره کردن یک مجسمه تاجر برده ادوارد Colston و انداخت آن را به یک بندر است. دوقلوها مینه سوتا اخیرا حذف یک هدف زمینه مجسمه Calvin گریفیث یک مالک سابق با یک مستند تاریخچه از اظهارات نژادپرستانه است.

در این کنگره زمینه کلمب و نلسون نه تنها مجسمه ها که برانگیخت ،

در ساختمان سمت غرب 13-ارتفاع مجسمه برنزی از نورس اکسپلورر Leif Erikson ایستاده بود از سال 1949. شبیه به Columbus آن پلاک اعلام کرد او را به “کاشف امریکا است.”

دیگران گرفته اند موضوع را با یک مجسمه سابق رژیم صهیونیستی است. فلوید اولسون که رهبری دولت در سال 1931 هنگامی که “روز کلمبوس” در حال حاضر جشن توسط بسیاری به عنوان مردم بومی در روز تاسیس شد به عنوان یک مقام رسمی دولت تعطیلات. مینه سوتا در جامعه یهودی شده است ناراحت کننده با کنگره پردیس مجسمه اختصاص داده شده در سال 1985 اشاره کرد هوانورد چارلز لیندنبرگ که صرف بچگی خود را در مینه سوتا است.

یک هواپیما پرواز از Long Island, n. y., به پاریس در سال 1927 ساخته شده لیندنبرگ یک قهرمان ملی و مجسمه خود را در کنگره را جشن می گیرد که دستاورد. آن را به تصویر می کشد او را به عنوان یک پسر اسلحه گسترش مانند بال هواپیما, back-to-back با خود به عنوان یک بزرگسال.

اما این باعث می شود هیچ اشاره ای لیندنبرگ را بعد کمتر شناخته شده تاریخ به عنوان یک سخنگوی امریکا برای اولین بار کمیته که مخالف دخالت ایالات متحده در جنگ جهانی دوم است.

استیو Hunegs مدیر اجرایی جامعه یهودی روابط شورای مینه سوتا و Dakotas امتیاز به یک سال 1941 سخنرانی لیندنبرگ در Des Moines, که در آن او گفت: جامعه یهودی بود و سوق دادن این کشور به جنگ با آلمان نازی خود را با استفاده از کنترل رسانه ها.

“بسیاری وجود دارد متفاوت چارلز Lindberghs او یک شخصیت پیچیده” گفت: Hunegs. “یهودی مشاهده لیندنبرگ است عمیقا آشفته بیش از این همه سال با شعارهای در حمایت از امریکا برای اولین بار.”

Leif اریکسون

اختصاصی: 1949

مجسمه ساز: جان چارلز دانیلز

تاریخ: نورس اکسپلورر Leif Erikson اعتقاد بر این است که برای اولین بار شناخته شده اروپایی برای رسیدن به آمریکای شمالی در 1000 A. D. نزدیک به پنج قرن قبل از کریستف کلمب وارد در سال 1492. این مراسم با حضور هزاران نفر از جمله مقامات از نروژ ایسلند و آلاسکا. اما مانند مجسمه کلمبوس برخی از گروه گرفته اند موضوع را با آن خصوصیات اریکسون پس از کشف امریکا با وجود این واقعیت است که آمریکایی های بومی در حال حاضر در اینجا.

چارلز لیندنبرگ

اختصاصی: 1985

مجسمه ساز: Paul Granlund

تاریخ: Minnesotan و هوانورد چارلز لیندنبرگ به انفرادی اطلس پرواز در سال 1927 ساخته شده او را یک قهرمان ملی است. مجسمه خود را می کشد لیندنبرگ به عنوان یک پسر در رویای پرواز back-to-back با لیندنبرگ به عنوان یک مرد که انجام آن رویا. اما جامعه یهودی ابراز نگرانی در مورد این بنای تاریخی با استناد به لیندنبرگ را روابط نزدیک آلمان که منجر به جنگ جهانی دوم و حمایت خود را علیه آمریکا وارد جنگ. در معروف 1941 گفتار او گفت: جامعه یهودی بود و فشار برای دخالت آمریکا خود را با استفاده از کنترل رسانه ها.

فلوید B. اولسون

اختصاصی: 1958

مجسمه سازان: کارلو Brioschi و پسرش Amerigo

تاریخ: فلوید اولسون بود مینه سوتا فرماندار در طول رکود بزرگ و یک رهبر مینه سوتا کشاورز-کارگر, حزب, خدمت, تا زمانی که مرگ او در سال 1936. مجسمه خود را اختصاص داده شده بود به عنوان بخشی از دولت در صدمین جشن. اما اولسون بود همچنین فرماندار هنگامی که “روز کلمبوس” ایجاد شد و به عنوان یک جشن دولت او اختصاص داده شده و مجسمه کلمبوس ترغیب برخی از شکایت بیش از قرار دادن خود در کنگره زمینه.

Knute نلسون

اختصاصی: 1928

مجسمه ساز: جان چارلز دانیلز

تاریخ: Knute, Nelson تا به حال یک زندگی حرفه ای طولانی در خدمت مینه سوتا به عنوان یک سیاستمدار اول در قوه مقننه و سپس ایالات متحده آمریکا مجلس به دنبال نانامی به بازی به عنوان فرماندار و سناتور ایالات متحده. مجسمه به تصویر می کشد نلسون به عنوان یک بزرگسال flanked بر روی یک پایه کوچکتر مجسمه او را به عنوان یک جنگ داخلی سرباز و به عنوان یک کودک با مادر خود بود که در نروژی. اما او بحث برانگیز است برای او اسم نلسون عمل می کنند که مهاجرت مردم بومی به زمین هند رزرو و مجاز زمین های خود را به فروش می رسد به مهاجران.

برخی می گویند مجسمه باید تعبیر و نه حذف. قانونگذاران دولت سوار بر یک شبیه بحث در سال 2015 در حالی که دولت ساختمان کاپیتول تحت مرمت و اعضای جامعه در زمان موضوع را با تصاویر بومی آمریکایی ها و توصیفاتی از تاریخ در آثار هنری در سراسر فضای داخلی ساختمان.

نقاشی در موضوع شد در نهایت در نقل مکان به یک فضای جدید در طبقه سوم از ساختمان کنگره با پلاک اضافه شده و از دیدگاه تاریخی مفاهیم.

بحث هایی از این سرعت رشد فلسفی. چه هدف از یک مجسمه یا بنای? آنها بنا به جلال و جشن خاص افراد ؟ و یا آنها را به معنای گسترده تر درس در تاریخ ؟

Rep. دین Urdahl سابق دبیرستان معلم تاریخ و preservationist فکر می کند این یک کمی از هر دو.

“هدف از هنر است که برای الهام بخشیدن به مردم ما و به ضریح تاریخ ما است. این نقاشی ها و این مجسمه ها یک تصویر لحظهای در زمان و یک تصویر تاریخ” گفت: Urdahl R-Grove شهرستان بود که درگیر در فلپ بیش از داخلی کنگره هنر است. “تاریخچه و چگونگی نمایش آن بسیار پیچیده است. ما را به نگاه در چه تاریخی ارقام انجام شد 100 یا 200 سال پیش از طریق لنز از سال 2020 است و حتی سخت تر است.”

کیت اندازه خوب یک مورخ و مدیر بومی آمریکا طرح در مینه سوتا تاریخی جامعه گفت: مجسمه های نمادین نمایندگی از زمانی که آنها ایجاد شد.

کلمبوس مجسمه او اشاره شد اختصاص داده شده بود در کنگره آمریکا در یک مراسم در سال 1931 زمانی که ایتالیایی آمریکایی ها در مواجهه گسترده تبعیض است. کلمبوس شد و سپس به عنوان یک نماد از ایتالیایی به سهم مردم در کشور است.

“آنها استفاده می شود که تصویر را منعکس تبعیض است که آنها خود را رو” Beane گفت. “اما در همان زمان در انجام این کار در ایجاد این افسانه ای نسخه کلمبوس به عنوان کاشف به عنوان اولین آمریکایی, آن را پاک دیگر بومی تاریخچه از مردم در این سرزمین است.”

پس از کلمبوس بود پاره فلاناگان علنا گفت که او نمی خواهد “وانمود کردن غم و اندوه” بیش از حذف یک مجسمه از کسی “که خود را برای پذیرش خود فروخته 9 – و 10 ساله و دختران را به بردگی جنسی.” او در زمان گرما از برخی از اعضای پانل او صندلی های کنگره منطقه ای معماری و برنامه ریزی که بحث در مورد قانونی از بین بردن مجسمه هیچوقت دیر اتفاق می افتد.

دولت جمهوری خواهان مجلس سنا با ارسال نامه ای به Minnesota Historical Society هفته گذشته درخواست زمانی که کلمبوس مجسمه بازگردانده خواهد شد.

“یکی نیست یک پاس در تخریب یک مجسمه آنجا که آنها آن را دوست ندارم” گفت: دیابت کارلا نلسون R-روچستر. “این است که در برابر قانون و در این مورد آن است که یک جرم با مجازات $10,000 خوب یا پنج سال در زندان است.”

فلاناگان گفت: نگرانی در مورد کلمبوس مجسمه نبودند جدید و شده بود ابراز در جامعه بومی آمریکا برای سال وجود دارد اما در روند روشن از نظر قانونی برای از بین بردن آن را از زمینه. او کاهش یافته است به آنچه دیگر مجسمه ها می تواند در نظر گرفته شود برای حذف.

“امید من این است که ما را به سمت اجماع به طوری که این مسیر به حذف یک مجسمه نیست که مردمی که احساس می کنند باید آن را بر خود به دلیل وجود دارد هیچ دیگر مسیر” فلاناگان گفت. “کنگره است که هر کس آن را متعلق به همه در مینه سوتا, اما من نمی دانم که هر کس در مینه سوتا احساس می کند که در راه است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de