U کار می کند با دقت اشاره کردن چه داخلی فضاهای تهویه تاثیر COVID-19 نقاط داغ

مهندسین در دانشگاه مینه سوتا در حال مطالعه چگونگی کروناویروس که باعث COVID-19 شناور در هوا و که در آن نقاط داغ برای خطر عفونت وجود داشته باشد در فضاهای کوچک به عنوان دستگاه آسانسور و یا به عنوان بزرگ به عنوان ارکستر سالن.

شبیه سازی جریان ذرات بزرگ به اندازه کافی برای حمل در مورد سطح ویروس, اما به اندازه کافی کوچک برای آویزان در هوا — محققان دریافتند که تهویه و مکان های که در آن مردم نشستن و یا ایستادن می تواند به افزایش انتقال خطرات مختلف در محیط داخلی. این تحقیق همچنین ارزیابی میزان ویروس است که می تواند در گسترش مردم به سادگی صحبت کردن یا تنفس — به جای سرفه یا عطسه.

نتایج کمک خواهد کرد که در برنامه ریزی به عنوان مردم بیشتر بازگشت به ساختمان های اداری و به عنوان دانش آموزان رفتن به کلاس گفت: Jiarong هنگ U دانشیار مهندسی مکانیک پیشرو در پژوهش.

“می تواند در یک آسانسور می تواند در یک کلاس درس و یا یک سوپر مارکت” هنگ گفت. “یک فرد خواهد بود ساطع aerosolized ذرات از طریق تنفس و صحبت کردن و ما در حال شبیه سازی چگونه این ذرات منتقل شوند.”

محققان همچنین در حال مشاوره در درخواست از مینه سوتا ارکستر برای تعیین خطرات داخلی در تمرینات و یا اجرای برنامه های.

پتانسیل برای هوابرد انتقال SARS-CoV-2 یک منبع اختلاف در میان محققان و بهداشت عمومی رهبران. این ویروس معمولا گسترش می یابد هنگامی که افراد آلوده مستقیم قطرات بزرگ در هر کسی که در عرض 6 پا از آنها. اما کارشناسان متفاوت در مورد اینکه آیا کوچکتر ذرات معلق در هوا معطل می تواند در هوا و حمل به اندازه کافی ویروس به تهدیدی برای دیگران در یک شعاع گسترده تر.

سرخک ویروس نشان داده است که قابلیت. مینه سوتا محققان با انجام تحقیقات پیشگامانه در هوابرد انتقال که بسیار عفونی ویروس — پیدا کردن در سال 1991 است که آن را به انجام با توجه به تهویه الگوهای تمام راه را از سطح Metrodome در طول یک ویژه رویداد بازی های المپیک به طرفداران در عرشه فوقانی. اما به اندازه COVID-19 ویروس و مقدار مورد نیاز به علت عفونت را ترک کرده است که شک و تردید در مورد نحوه انتقال در زمان بیماری همه گیر.

هوابرد خطر برای COVID-19 نمی توان رد کرد هر چند که مطالعات منتشر شده از شیوع بیماری با چند دیگر قابل قبول منابع و انتقال و گفت: دکتر فرانک Rhame یک virologist با Allina Health در مینیاپولیس. کسانی که شامل یک گروه کر تمرین در واشنگتن و شیوع مردم به صورت پراکنده نشسته در اطراف یک فرد آلوده در یک رستوران در چین است.

“آن را سخت به تصور کنید که برخی از این انتقال اتفاق نمی افتد و بدون ذرات هوابرد,” او گفت:.

عدم گسترش COVID-19 در میان افراد درگیر در تظاهرات توده پس از 25 ماه مه پلیس قتل جورج فلوید رهبری هوابرد انتقال ریسک کمی Rhame گفت: حداقل برای مردم در فضای است که می تواند منتشر ویروس. اما او نگرانی در مورد بیات درجه از یک محیط بسته مانند آسانسور.

“اگر شما صحبت نمی کند و شما با پوشیدن یک ماسک من تا حد زیادی محافظت می شود و من از ذهن نیست کسی شدن در آسانسور با من” Rhame گفت. “چیزی که من واقعا نگران است که در آن آسانسور پنج دقیقه پیش بود که با پوشیدن ماسک.”

آسانسور سناریو است که در آن U تیم به رهبری هنگ و Suo یانگ استادیار مهندسی مکانیک با آغاز تحقیقات خود که به زودی منتشر خواهد شد. برای اولین بار آنها اندازه گیری در هشت داوطلبان تا چه حد و گسترده ای aerosolized ذرات سفر از دهان خود را هنگامی که آنها صحبت کرد و نفس. سپس آنها استفاده می شود که داده ها به صورت کامپیوتری شبیه سازی انتشار ذرات معلق در هوا های مختلف در محیط داخلی و تحت سطوح مختلف از تهویه.

در آسانسور سناریو پژوهش نشان داد که قوی تر تهویه حذف تعداد بیشتری از این ذرات قادر به حمل ویروس نیز تا به حال جت جریان اثر که متمرکز تجمع ذرات به مناطق. خطرات نیز بسیار بیشتر اگر فرد آلوده سخن گفت در طول یک شبیه سازی سوار آسانسور. کاهش تهویه سطح کنتراست چپ بیشتر از ذرات در آسانسور که در نهایت حل و فصل در کف و دیوار.

راه حل های پیشنهاد شده توسط این تحقیقات می تواند شامل نشانه گفتن مردم به صحبت در آسانسور و نشانگر در طبقه شناسایی کم خطر نقاط ایستاده.

تهویه پاک تر ذرات معلق در هوا که تو مهندسین زد شبیه سازی برای یک فروشگاه مواد غذایی به دلیل آلوده خریداران در حال حرکت بود در اطراف و نه ساطع غلظت بالای ذرات به هر نقطه هنگ گفت. موقعیت تحویلدار نسبت به ventilations منابع مهم او اضافه شده است.

شبیه سازی یک کلاس درس کوچک تر بودند مشکل زمانی که فرض کنید که یک معلم آلوده شده بود و ایستاده بود در یک نقطه در طول یک سخنرانی و طرح ریزی ذرات در دانش آموزان است.

محل تهویه در اتاق ایجاد شده متفاوت داغ مناطق — با تهویه در دور برگشت گوشه ای دور از معلم, ترویج و گسترش ذرات به دانش آموزان در هنگ گفت. تهویه در بالای معلم متمرکز ذرات معلق در هوا در مقابل اما به نظر می رسد برای حفاظت از دانش آموزان بیش از 3 متری.

تهویه از یک منبع واحد در سقف حذف چند مشکل ساز ذرات معلق در هوا از اتاق که به جای تمایل به پایان رسید تا در کنار دیوار و بر روی زمین در گوشه و کنار.

یافته های حاصل از تحقیق می توان به تغییر جهت کلاس های درس به طوری که معلمان و دانش آموزان در کم خطر نقاط نسبت به تهویه منابع و شناسایی نقاط بر روی دیوارها و کف است که نیاز به تمیز کردن مکرر هنگ گفت.

“ما می دانیم که این نقاط داغ, راست,, بنابراین ما در واقع می تواند تغییر به عنوان مثال حالت نشسته از دانش آموزان,” او گفت:. “شاید ما می تواند گسترش آنها و یا به طور طبیعی و موقعیت آنها را برای جلوگیری از این نقطه داغ.”

باز کردن پنجره برای اضافه کردن تهویه منابع به کلاس های درس می تواند به عنوان کمک او اضافه شده است.

دیگران در سراسر کشور را مطالعه کرده اند این حالات و رسیده مشابه نتیجه گیری. پورتلند ایالت دانشگاه ریچارد Corsi ارزیابی چگونه بسیاری از ذرات معلق در هوا قادر به حمل ویروس خواهد بود سمت چپ زمانی که کسی پا در یک آسانسور پس از یک فرد آلوده بدون ماسک زده بود و در آن 10 طبقه.

Corsi نیز انجام انفجار ارزیابی ریسک از 100 کلاس درس در دانشگاه خود و اصلاح خود شبیه سازی های کامپیوتری از آن اتاق تا زمانی که تعداد زیادی از مردم به احتمال زیاد آلوده در طول یک نمونه کلاس دوره کمتر از یک است.

برخی از کلاس های درس به نظر نمی رسد امن با هر گونه تغییرات اما دیگران شد کم خطر محیط در هنگام نصب با کیفیت بالاتر فیلتر هوا-سیستم گردش كردن دانش آموزان و نصب قابل حمل تصفیه کننده هوا در یک میز در وسط اتاق او گفت:. (قرار دادن تصفیه در طبقه در معرض خطر هل دادن ویروس-حمل ذرات است که فرود بر روی زمین به هوا از او اشاره کرد.)

“این پایان می رسد تا که خیلی تعداد کمی” از دانش آموزان که می تواند در اتاق که با ایمنی خود را در آستانه, او گفت:. “اغلب اوقات ممکن است یک درس از 48 نفر و ما می توانیم شش.”

تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای کمک به بهبود این جریان هوا مدل او گفت: از جمله در مورد مقدار ویروس نیاز به علت عفونت است.

Linsey Marr یک عمران و محیط زیست مهندس at Virginia Tech, به تحقیقات انجام شده در این منطقه نیز گفت: خطر انتقال هوابرد برای COVID-19 است که جنبهی چرا که سازمان بهداشت جهانی در ابتدا اعتقاد بر این بود یک عامل مهم.

Marr از طریق تحقیقات خود را تبدیل به یک مدافع قوی برای ماسک-پوشیدن در مکان های عمومی, حتی اگر استاندارد ماسک تنها به ارائه حفاظت بخشی.

“ماسک برای عموم مردم لازم نیست برای دیدار با استانداردهای مشابه در بهداشت و درمان” او توییتی در هفته گذشته. “ماسک خود را 50 درصد موثر + ماسک من 50% موثر = 75% کاهش قرار گرفتن در معرض. من که هیچ چیز بیش از هر روز است.”

بیمارستان ها در مینه سوتا ساخته شده اند بازسازی با توجه به خطر انتقال هوابرد است که می تواند رخ دهد هنگامی که بیماران تحت aerosolizing روش های مانند قرار دادن لوله تنفس که باعث آنها را به تهوع و سرفه.

اتاق تبدیل شد با منفی جریان هوا قابلیت در فرویو را بتسدا در بیمارستان سنت پل — که تنها رفتار COVID-19 بيمار — و Allina را ابوت شمال غربی بیمارستان در مینیاپولیس. دیگر تو محققان نیز منتشر شده داده ها از آزمون در هفته گذشته به صورت قابل حمل هود با فیلتر در بالا است که می تواند قرار داده شده بیش از بیماران برای جلوگیری از گسترش هر گونه ذرات آنها منتشر می کنند در این روش.

نقش هوابرد انتقال نامشخص است با توجه به COVID-19 همه گیر تا کنون در مینه سوتا که در آن بیش از 36,000 مردم دچار آزمایشگاه-تایید عفونت و بیش از 1400 نفر کشته شده اند. اما دولت به هر جمعی-پخش چنین رویدادهایی را به عنوان یک گروه کر تمرین که توسط هوابرد انتقال مسئول تعداد زیادی از موارد گفته کریس Ehresmann, دولت, بیماری های عفونی مدیر.

هنگ گفت که او امیدوار است تیم تحقیقاتی می تواند با برنامه ریزی برای کاهش خطرات عفونت. در حال انجام تجزیه و تحلیل برای ارکستر مینه سوتا می تواند کمک به سازمان خود را با بازگشایی برنامه, برای مثال, و تولید یافته های جالب با توجه به جریان هوا در اطراف نوازندگان.

“آن را متفاوت از مردم فقط صحبت کردن و تنفس” هنگ گفت. “آنها ممکن است تولید مقدار بالاتر از ذرات معلق در هوا به عنوان مثال نواختن سازهای بادی.”

 

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de