هند و چین به توافق گام به عقب پس از Doval-وانگ تلفن تماس

دهلی نو: در آنچه به نظر می رسد دستیابی به موفقیت بزرگ هند و چین روز دوشنبه اعلام کرد که آنها توافق کرده اند که برای اطمینان از “کامل متارکه” از نیروهای نظامی–هر دو کشور–در امتداد خط کنترل واقعی (لاک) و د-تنش از مناطق مرزی.

هر دو طرف همچنین تصمیم به تکمیل مداوم متارکه روند در طول لاک “در اسرع وقت و اطمینان از یک مرحله به مرحله و گام به گام de-تشدید”.

همچنین تصمیم گرفته شد نه طرف خواهد شد هر گونه “یکجانبه اقدام به تغییر وضع موجود” در لاک و هر دو ملت خواهد شد و به جای آن “با هم کار کنند برای جلوگیری از هر گونه حادثه در آینده” است که می تواند برهم زدن صلح است.

این توافق در یک مکالمه تلفنی در روز یکشنبه بین هند, مشاور امنیت ملی agnew و دولت چین عضو شورا و وزیر امور خارجه وانگ یی وقتی که هر دو به حال “فرانک و در عمق تبادل نظر در مورد تحولات اخیر در بخش غربی هند-چین مناطق مرزی” دولت هند گفت.

Doval و وانگ نیز در کشور خود’ ویژه نمایندگان در “مرز سوال” و تعامل نشان دهنده حرکت در سطوح بالاتر در هر دو کشور برای تعمیر آسیب های زیادی در روابط دو ماه گذشته به ویژه پس از برخورد مرگبار در Galwan ولی در اواسط ماه ژوئن.

روز دوشنبه اعلام می آید در پی نخست وزیر نارندرا Ladakh بازدید هفته گذشته و هند اخیر حرکت به ممنوعیت 59 برنامه های چینی.

یک بیانیه صادر شده توسط Inda وزارت خارجی در امور خارجی گفت: “آنها (Doval و وانگ یی) توافق لازم بود تا اطمینان حاصل شود در اولین کامل متارکه از نیروهای نظامی در امتداد لاک و د-تنش از هند-چین مناطق مرزی برای بازگرداندن صلح و آرامش. در این راستا آنها بیشتر مورد توافق هر دو طرف باید تکمیل مداوم متارکه روند همراه لاک در اسرع وقت. دو طرف همچنین باید اطمینان حاصل شود مرحله به مرحله و گام به گام د-تنش در هند-چین مناطق مرزی.”

آن افزود: “آنها مجددا هر دو طرف باید به شدت احترام و رعایت خط کنترل واقعی و باید هر یک جانبه اقدام به تغییر وضع موجود و با هم کار کنند برای جلوگیری از هر حادثه ای در آینده است که می تواند برهم زدن صلح و آرامش باشد.”

این بیانیه گفت که دو دولت نمایندگان “توافق هر دو طرف باید هدایت از اجماع از رهبران که حفظ صلح و آرامش در هند-چین در مناطق مرزی ضروری برای توسعه بیشتر روابط دوجانبه و که دو طرف نباید اجازه اختلاف را به تبدیل شدن به اختلافات است.”

این مرجع به احیای زودتر اجماع بین مودی و رئیس جمهور چین در روابط دو کشور که با آن مواجه شدید تکان خوردن در زمان های اخیر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de