CBSE حرکت برای کاهش درسی ایدئولوژیک محور محرمانه برخی از دانشگاهیان

این CBSE حرکت به توجیه آن درسی با حذف برخی فصول به منظور کاهش بار دوره در دانش آموزان در نظر COVID-19 همه گیر شده است استقبال, مختلف, مدرسه, نمایندگان, اما یک بخش از دانشگاهیان ادعا شده که این ورزش به نظر می رسد “ایدئولوژیک” هدایت می شود.

شرایط فوق العاده تماس برای اقدامات فوق العاده یک نماینده است.

هیئت مرکزی آموزش متوسطه (CBSE) در آن درسی عقلانی ورزش کاهش یافته است و در فصل دموکراسی و تنوع demonetisation ناسیونالیسم, سکولاریسم هند روابط با همسایگان خود و رشد دولت های محلی در هند, در میان دیگران, به عنوان در هر به روز رسانی برنامه درسی.

روز سه شنبه هیئت مدیره اعلام کردند که این rationalised تا 30 درصد این برنامه درسی برای کلاس های 9 تا 12 برای سال تحصیلی 2020-21 برای کاهش بار دوره در دانش آموزان میان COVID-19 بحران پس از پیشنهادات از محله های مختلف از جمله پدر و مادر.

این HRD وزارت نگهداری می شود که برنامه درسی بوده است rationalised در حالی که حفظ عناصر اصلی.

اما مدرسه از نمایندگان نگرانی خود را از عدم شفافیت در مورد اینکه آیا کاهش درسی را تحت تاثیر درسی از امتحانات ورودی مانند NEET و JEE.

این دانشگاهیان همچنین ادعا کرد که آن را به نظر می رسد اهمیت بیشتری داده شد به “ملاحظات سیاسی” از دانشگاهیان در کاهش درسی.

“در این صورت از آن به نظر می رسد که وجود دارد این است که برخی از ایدئولوژیک عنصر در انتخاب آنچه حذف شده است. چگونه می توانم به شما در بهینه سازی یادگیری در طول این زمان ؟ شما در حال تلاش برای کاهش سرمایه گذاری در آموزش و پرورش شما در حال افت در یادگیری دانش آموزان” استاد در دانشگاه جواهر لعل نهرو در دانشکده علوم اجتماعی Surajit Majumdar گفت PTI.

این است که راه را برای نزدیک شدن به موضوع چگونه به پاسخ به همه گیر, او گفت:.

“کاهش ندارد به دلیل همه گیر اما برای بهینه سازی یادگیری” Majumdar گفت.

“راه های دیگر وجود دارد به فکر می کنم از تنظیم مانند ساخت تنظیمات به تقویم دانشگاهی. چه خواهد شد شما برای دانش آموزان ابتدایی? این یک بازی گاه به گاه رویکرد است. این نشان دهنده این است که هیچ علاقه ای به داشتن یک تحصیل کرده جامعه” او گفت:.

راجش Jha, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه دهلی (DU) گفت: زمانی که این انتخاب بر اساس سیستم اعتباری معرفی شد و در تیم اول دانشگاه یا دانشکده, مقاله در ناسیونالیسم و استعمار بود که در اوایل اجباری ساخته شده اختیاری در سال 2017.

“در حال حاضر آن را نیز اتفاق افتاده است به برنامه درسی مدرسه. متاسفانه ملاحظات سیاسی گرفته اند و دانشگاهیان. این تنها تاثیر می گذارد علمی ظلم و کیفیت. مفاهیم آزادی و برابری و عدالت اجتماعی سکولاریسم مرتبط هستند. چگونه یکی می تواند آموزش داده شود بدون دیگر?” او گفت:.

یکی دیگر DU استاد علوم سیاسی که نمیخواستند نام برد و گفت:” فصل مانند دموکراسی و تنوع شده اند کاهش یافته است. مهم فصل از تاریخ شده اند کاهش یافته است بیش از حد در مورد جنبش اصلاحات اجتماعی.”

“این قابل فهم است که برای کاهش بار دوره از دانش آموزان در برابر چنین اما برخی از این فصل نیز در مطالعات کارشناسی بنابراین دانش آموزان انتظار می رود به دانستن برخی از اصول” استاد گفت.

دیدگاه های دانشگاهیان تکرار شد Rajya سبها عضو Priyanka Chaturvedi و, West Bengal وزیر Mamata بانرجی.

“شوکه بدانید که دولت مرکزی کاهش یافته است موضوعاتی مانند شهروندی فدرالیسم سکولاریسم و پارتیشن به نام کاهش CBSE البته در طول #COVIDCrisis. ما به شدت به این درخواست تجدید نظر @HRDMinistry, GoI برای اطمینان از این درس حیاتی نیست محدود به هر قیمتی” بانرجی توییتی.

Chaturvedi توییتی “We don’t need no education-در حقوق دموکراتیک, دموکراسی, جنسیتی, GST شهروندی مردم & حرکات هند ارتباط با همسایگان خود.”

برش درسی حجم کار خوب است اما نباید تبدیل به بهانه ای برای محدود کردن جریان های مختلف و از افکار او است.

دانشگاهها و مدارس در سراسر کشور بسته هستند پس مارس 16 زمانی که این مرکز اعلام کرد یک کلاس درس خاموش کردن به عنوان یک اندازه گیری شامل COVID-19 شیوع.

یک مستند در سراسر کشور به اجرا در مارس 25. در حالی که دولت کاسته چندین محدودیت های مدارس و کالج ها بسته باقی می ماند.

این HRD وزارت اعلام کرده بود در ماه مه که این درسی خواهد بود برای کاهش تحصیلی بعدی جلسه به منظور کاهش بار بر روی دانش آموزان با توجه به یادگیری اختلال ناشی از بسته شدن مدارس به دلیل COVID-19.

چند نگرانی بیش از بار دوره مطرح شد توسط پدر و مادر که قرار دادن دادخواست آنلاین در این مسئله است.

“به عنوان بزرگ به عنوان یک ابزار آنلاین آموزش و پرورش است که آن می آید با برخی محدودیت ها و من بر این باورند که کاهش درسی است که یک نمایشگاه حرکت می کند به عنوان بسیاری از دانش آموزانی که در زندگی روستایی, محروم, مناطق محروم آموزش و پرورش از آنجا که آنها دسترسی به ابزارهای قدرت عرضه و پهنای باند کافی – که پیش نیاز آموزش آنلاین گفت:” Alka کاپور, اصلی, مدرن, مکان عمومی, مدرسه, شالیمار باغ.

کاهش درسی را حس می کند در این راستا او گفت:.

یک نماینده DAV عمومی, مدرسه, Gurgaon گفت:”عقلانی از برنامه درسی است که یک حرکت خوش آمدید”.

“هیئت مدیره است نه منع ما از آموزش کاهش یافته و فصل آن است که فقط دانش آموزان نخواهد بود برای بررسی آن فصل. کلاس درس آموزش می توانید به طور کامل گرفته شود بیش از روش های جایگزین کاهش درسی بسیار مورد نیاز بود” این نماینده گفت.

“شرایط فوق العاده تماس برای چنین اقدامات فوق العاده گفت: Rukmini Jha از زمینه های سبز مدرسه.

آن را نمی تواند انتظار از دانش آموزان به یاد همان دوره بار که آنها قرار بود به انجام در طول درس به طور منظم پس از کاهش در برنامه درسی برای این سال است یک حرکت عاقلانه, او گفت:.

دولت نیز باید روشن گردد که آیا برنامه درسی برای امتحانات ورودی کاهش خواهد یافت بیش از حد و یا ادامه خواهد داد به همان Jha گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net