هیچ دموکراسی برای CBSE امتحانات

دانش آموزان ظاهر می شود برای CBSE امتحانات هیئت مدیره از سال آینده نمی خواهد که به بررسی سکولاریسم, تقرير فدرالیسم demonetisation GST شهروندی و حقوق دموکراتیک به عنوان این فصل همراه با دیگران شده اند کاهش یافته و از برنامه درسی به کاهش دانش آموزان دوره بار در میان coronavirus بحران است.

هیئت مدیره مرکزی متوسطه آموزش و پرورش ابلاغ جدید درسی برای کلاس 9 تا 12 برای 2020-21 دانشگاهی در جلسه روز چهارشنبه پس از برش 30 درصد از برنامه درسی. یک CBSE رسمی گفت: تغییرات در برنامه درسی پیشنهاد شد توسط یک کمیته از NCERT کارشناسان و مورد بحث قرار گرفت و توسط هیئت مدیره و موضوع کارشناسان قبل از اینکه ساخته شده است. همچنین خواسته معلمان به ادامه آموزش حذف موضوعات به دانش آموزان اگر آنها احساس آن لازم است.

در زیر به روز شده در برنامه درسی فصل حذف شده از کلاس 10 درسی مقابله با دموکراسی و تنوع و جنسیت و مذهب و طبقه محبوب مبارزات و جنبش ها و چالش های دموکراسی است.

برای کلاس 11 حذف بخش فصل در فدرالیسم, شهروندی, تقرير سکولاریسم و رشد دولت های محلی در هند. کلاس 12 دانش آموزان را به مطالعه فصل در هند روابط با همسایگان خود را تغییر ماهیت اقتصادی هند, و توسعه و جنبش های اجتماعی در هند و demonetisation, در میان دیگران.

در حالی که این خبر آورده مهلت برای دانش آموزان آماده شدن برای امتحانات آن مجموعه یک الگوی رفتاری جشنواره در رسانه های اجتماعی. بسیاری از دانشگاهیان انتقاد از این حرکت گفت: آن را “ایدئولوژیک محور” و به دلیل “ملاحظات سیاسی”. West Bengal سانتی متر Mamata بانرجی و کنگره رهبر شاشی Tharoor کوبید حرکت و خانم بانرجی خواست HRD وزارت به اطمینان حاصل شود “این درس حیاتی نیست محدود به هر قیمتی”.

هسته علمی افراد را تحت تاثیر قرار بیش از حد. تجدید نظر کلاس 11 فیزیک درسی حذف بخشهایی از نیوتن قوانین حرکت کپلر قانون حرکت سیارات و اثر داپلر در امواج.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de