سوئد تبدیل شده است جهان coronavirus داستان احتیاطی

همیشه از coronavirus ظهور در اروپا و سوئد را دستگیر کرده است توجه بین المللی با انجام یک غیر مومن, open-air آزمایش. آن را اجازه داده است جهان به بررسی آنچه اتفاق می افتد در یک بیماری همه گیر که دولت اجازه می دهد تا زندگی را ادامه دهند تا حد زیادی بدون مانع است.

این چیزی است که اتفاق افتاده است: نه تنها باید بیش از هزاران نفر از کشورهای همسایه که تحمیل مستندات اما سوئد اقتصاد است و شانس کمی بهتر است.

“آنها به معنای واقعی کلمه هیچ چیز به دست آورد گفت:” یعقوب F. Kirkegaard یک عضو ارشد در موسسه پترسون بین المللی اقتصاد در واشنگتن است. “این یک زخم خود تحمیل و آنها هیچ دستاوردهای اقتصادی.”

نتایج حاصل از سوئد را تجربه مرتبط هستند فراتر از سواحل اسکاندیناوی. در ایالات متحده, که در آن ویروس در حال گسترش است با هشدار دهنده سرعت بسیاری از ایالت ها باید در رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را خواست — اجتناب مستندات و یا لغو آنها را در موعد مقرر بر فرض که این امر تقویت احیای اقتصادی اجازه می دهد مردم را به بازگشت به محل کار مغازه ها و رستوران ها.

در بریتانیا, نخست وزیر بوریس جانسون — قبلا بستری با COVID-19 — بازگشایی بارها و رستوران آخر هفته گذشته در تلاش برای بازگرداندن عادی زندگی اقتصادی.

ضمنی در این روش فرض بر این است که دولت باید تعادل صرفه جویی در زندگی در برابر الزام به فراغت شغل با سلامت اضافی خطرات ناشی از نورد اجتماعی فاصله بالقوه توجیه و در نتیجه افزایش رفاه. اما سوئد گریم نتیجه بیشتر مرگ و تقریبا برابر آسیب های اقتصادی — نشان می دهد که قرار است انتخاب بین زندگی و حقوق است یک غلط: عدم اعمال اجتماعی فاصله می تواند هزینه زندگی و شغل در همان زمان.

سوئد قرار دادن سهام در حساسیت مردم آن را به عنوان آن را تا حد زیادی اجتناب تحمیل دولت ممنوعیت. به دولت اجازه داده رستوران ورزشگاه ها و زمین های بازی و بسیاری از مدارس به باز باقی می ماند. در مقابل دانمارک و نروژ تصمیم گرفتند برای سخت قرنطينه ممنوع کردن گروه های بزرگ و قفل کردن مغازه ها و رستوران ها.

بیش از سه ماه بعد coronavirus براه 5,420 مرگ و میر در سوئد با توجه به سازمان بهداشت جهانی است. که ممکن است صدا نیست به خصوص وحشتناک در مقایسه با بیش از 129,000 آمریکایی که درگذشت. اما سوئد یک کشور تنها 10 میلیون نفر است. در هر میلیون نفر در کشور سوئد دچار 40 درصد مرگ و میر بیشتر از ایالات متحده, 12 برابر بیشتر از نروژ و هفت برابر بیشتر از فنلاند و شش برابر بیشتر از دانمارک.

این افزایش مرگ و میر ناشی از سوئد رویکرد روشن شده است برای بسیاری از سال. آنچه که در حال حاضر تنها در حال ظهور است چگونه سوئد با وجود اجازه دادن به اقتصاد خود اجرا بلامانع است هنوز دچار کسب و کار-از بین بردن رفاه-کاهش آسیب و در حدود همان قدر از همسایگان خود است.

سوئد بانک مرکزی انتظار دارد که اقتصاد آن به قرارداد با 4.5 درصد در سال جاری یک نسخه از آنچه قبلا انتظار می رود افزایش 1.3%. نرخ بیکاری افزایش یافت و به 9 درصد در ماه مه از 7.1 درصد در ماه مارس است. “آسیب کلی به اقتصاد به معنی بهبود طولانی خواهد شد با بیکاری باقی مانده بالا” اقتصاد آکسفورد به این نتیجه رسیدند در تحقیقات اخیر توجه داشته باشید.

این است که بیشتر یا کمتر چه آسیب های ناشی از این بیماری همه گیر است و بازی کردن در دانمارک که در آن بانک مرکزی انتظار دارد که اقتصاد را کوچک 4.1 درصد در سال جاری و در آن افزایش بیکاری است نیز به 5.6% در ماه مه از 4.1 درصد در ماه مارس است.

در سوئد رنج می برد بسیار بالاتر مرگ و میر در حالی که عدم جمع آوری در انتظار دستاوردهای اقتصادی.

Coronavirus را متوقف کند در مرزهای ملی. با وجود تصمیم دولت برای اجازه دادن به اقتصاد داخلی به رول در سوئد کسب و کار گیر با همان شرایط که رکود تولید در همه جا دیگری است. و مردم سوئد در پاسخ به ترس از ویروس با محدود کردن خرید خود را — نه به اندازه کافی برای جلوگیری از افزایش مرگ و میر, اما به اندازه کافی برای تولید یک کاهش در فعالیت های کسب و کار.

در اینجا این است که یک غذای آماده با به طور بالقوه جهانی واردات: آن را ساده برای به تصویر کشیدن اقدامات دولت مانند قرنطينه به عنوان علت آسیب های اقتصادی. مقصر واقعی ویروس خود است. از آسیا به اروپا و آمریکا و خطرات ناشی از این بیماری همه گیر را مختل کسب و کار در حالی که ارشاد مردم برای جلوگیری از مراکز خرید و رستوران ها صرف نظر از سیاست رسمی.

سوئد در معرض vagaries از تجارت جهانی. پس از همه گیر شد و به هر طریقی آن مطمئن بود که به رنج می برند عواقب اقتصادی گفت: Kirkegaard اکونومیست.

“سوئدی بخش تولید تعطیل هنگامی که هر کس دیگری تعطیل به دلیل زنجیره تامین کنند”. “این به طور کامل قابل پیش بینی است.”

آنچه باقی مانده است از دولت و حوزه نفوذ بود که چگونه بسیاری از مردم می میرند.

“وجود دارد هیچ سوال و هیچ تمایل از دولت سوئد واقعا تغییر رویه تا زمانی که آن را خیلی دیر” Kirkegaard گفت. “که شگفت آور است که در آن روشن شده است برای مدتی که دستاوردهای اقتصادی که آنها ادعا می کنند برای بدست از این فقط وجود ندارد.”

نروژ از سوی دیگر نه تنها سریع به اعمال تهاجمی مستند اما زود به آرامش آن را به عنوان ویروس آهسته و به عنوان دولت ramped تا تست. آن است که در حال حاضر انتظار می رود برای دیدن یک مطلب اقتصادی سریع برگرد. نروژ و بانک مرکزی پیش بینی کرد که آن سرزمین اصلی اقتصاد — به استثنای آشفته در بخش نفت و گاز خواهد شد قرارداد با 3.9 درصد در سال جاری. که به مقدار مشخص شده بهبود بیش از 5.5 درصد کاهش انتظار می رود در این میان مستند.

سوئد و بی بند و رویکرد مداخله می کند به نظر می رسد باید به حداقل برسد آسیب های اقتصادی در مقایسه با همسایگان خود در سه ماه اول سال با توجه به ارزیابی صندوق بین المللی پول. اما این اثر را پوشیده است و به عنوان نیروی همه گیر فرا گرفته و از طریق اقتصاد جهانی و به عنوان سوئدی مصرف کنندگان باید به طور داوطلبانه پیشتر خرید خود را به هر حال.

محققان دانشگاه کپنهاگ به دست اورد دسترسی به اطلاعات اعتباری از Danske Bank, یکی از بزرگترین در اسکاندیناوی. آنها مطالعه الگوهای هزینه های از اواسط ماه مارس زمانی که دانمارک قرار داده و بست در اقتصاد به اوایل آوریل است. همه گیر باعث دانمارکی ها برای کاهش هزینه های خود را 29 درصد در آن دوره مطالعه به این نتیجه رسیدند. در طول همان هفته مصرف کنندگان در سوئد — که در آن آزادی حاکم بود — کاهش هزینه های خود را 25 درصد.

کاملا افراد مسن — کسانی که بیش از 70 — کاهش هزینه های خود را بیشتر در سوئد از در دانمارک شاید نگران آن است که کسب و کار-به عنوان-شرایط معمول ساخته شده رفتن به خصوص خطرناک است.

در مجموع اسکاندیناوی مصرف کنندگان انتظار می رود برای ادامه هزینه های به مراتب بیشتر و قوی تر از در ایالات متحده گفت: Thomas Harr جهانی, رئیس تحقیقات در Danske Bank تاکید بر آن ملت سخاوتمندانه ” اجتماعی, شبکه های ایمنی از جمله ملی سیستم مراقبت های بهداشتی. آمریکایی ها در مقابل تمایل به تکیه بر شغل خود را برای مراقبت های بهداشتی آنها را محتاط تر در مورد سلامت خود و هزینه های خود را در طول همه گیر دانستن است که بستری شدن در بیمارستان می تواند دروازه ورود به مالی بودن ،

“این بسیار در مورد دولت رفاه” Harr گفت: از کشورهای اسکاندیناوی است. “شما نیست به نگرانی در مورد ابتلا به این ویروس به دلیل شما می دانید که اگر شما دولت پرداخت برای مراقبت های بهداشتی.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de