در سال 1999 در جنگ کارگیل بین هند و پاکستان با ارسال یک موج وطن پرستی در سراسر کشور.

جنگ را تغییر داد از ملت و با آن تغییر زندگی در حال حاضر 41 ساله گارد امنیتی, Jitendra سینگ Gurjar که مانند بسیاری دیگر از مردان جوان می خواست برای پیوستن به ارتش هند و در خدمت ملت است.

متاسفانه او رد شد با توجه به وضعیت پزشکی و مجبور شد به تماشای بی اراده عواقب ناشی از جنگ است.

اما میهن پرستانه خود را در روح استقامت و تحت فشار قرار دادند و او را برای رسیدن به خانواده آن شهید و برای 20 سال گذشته Gurjar شده است و نوشتن نامه به خانواده ها از جمله اخیر خود بودن خانواده ها از 20 سربازان کشته شده در چین-هند برخورد در Galwan دره.

“تمام ملت بود صحبت کردن در مورد جنگ کارگیل. مردم در من ایجاد کرد به راه رفتن مایل به پرداخت ادای احترام به شهدا. حدود 50 نفر را در یک دایره ایستاده در حالی که یک فرد به عنوان خوانده شده” یاد می آورد Singh اضافه کرد که هر روز وجود دارد یک مصدوم از خود ایجاد کرد و در اطراف. “هنگامی که کامیون از ارتش هند خواهد آمد به روستا با مرده اجساد سربازان مردم را بخوان شعار برای کسانی که فوت در حین انجام وظیفه” او می گوید.

پر کردن خلاء

اخبار jawans گرفتن شهادت کوتاه مدت است و برای بسیاری از مردم, اما نه برای سینگ. در سن 19 سالگی زمانی که جنگ به خوبی در حال انجام سینگ را جمع آوری روزنامه ها از آهنگ های راه آهن او تا به حال هیچ پول برای خرید آنها برای جمع آوری اطلاعات در مورد تمام jawans.

پس از این او ارسال نامه به خانواده خود و ایمان خود را قربانی. او به یاد می آورد کلمات از یکی از پدران شهید که گفت: “پس اگر پسر من درگذشت, کشور من زنده است” که پر او را با میهن پرستی.

“سربازان مورد استفاده برای نوشتن نامه به خانواده خود را در مورد تندرستی خود را از خط مقدم و در زمان این نامه را پس از رسیدن به بدن مرده از سربازان. آن دو درد برای خانواده خود و بنابراین من فکر کردم من می خواهم همچنان به نوشتن نامه برای پر کردن خلاء” او لبخند می زند.

پس از جنگ کارگیل سینگ نوشته شده است بیش از 4500 نامه برای خانواده های شهدا ابراز قدردانی خود را برای خدمات خود را. قلب و گرم شدن نامه آمده است با یک طرح از یک پرچم کوچک از هند و معمولا با پایان خود تشکیل شده است شعر جشن مرحوم سرباز.

“آنها با من مثل پسر خود را. آنها در پاسخ به نامه من و تماس با من به ملاقات آنها. اگر من را نمی توان یک سرباز حداقل من می تواند کسی را به پرداخت ادای احترام به آنهایی که به زندگی خود برای ملت” او می گوید.

پرداخت قیمت سنگین

یک گارد امنیتی برای بیش از 17 سال سینگ تغییر کرده بود هفت لباس و دو چرخه به رفت و آمد خود را از یک اتاق خانه اجاره ای در سورات به محل کار. زمانی که او شروع به نوشتن نامه کارت پستال خواهد او را هزینه 15 paise و استفاده از آرد چسب به چوب روزنامه قلمه که او را به جمع آوری از آهنگ های راه آهن بر روی نامه های خود را.

“در حال حاضر یک نامه هزینه های من `9 و 50 paise. من استفاده می شود به انجام دو شیفت به عنوان یک نگهبان را صرف یک حقوق و دستمزد در هزینه های خانواده و با یک حقوق و دستمزد من می خواهم به خرید کارت پستال و لوازم التحریر برای نگه داشتن داده ها و نوشتن نامه ها,” او می گوید.

سینگ است تصمیم به نوشتن نامه گرفته دور همه چیز را از او سلامت, خانواده و جوانان, اما نه عزم خود را. با حقوق و دستمزد ` 10,400 او چهره محدودیت های مالی و همچنین مسئولیت یک مدرسه رفتن پسر با او نیست به اشتراک گذاشتن یک پیوند عاطفی قوی.

این می آید در کنار او رو به وخامت بینایی یک نتیجه از نوشتن در dimly روشن, مکان, اما آن را نه یک بار او را منصرف از خرید کارت پستال و نوشتن به خانواده ها است.

“من خرید کارت پستال در هر ماه است. چند سال پیش زمانی که دولت افزایش قیمت, کارت پستال, من نوشت: بسیاری از نامه به نخست وزیر اما هیچ یک پاسخ داده است. اگر چه قیمت ها پایین آمد تا 50 paise,” سینگ به یاد می آورد بیشتر های که حتی مستند و همه گیر را متوقف کرده و او را از نگه داشتن در تماس با کسانی که سربازان خانواده ها از طریق تماس های تلفنی.

یک غیر نظامی و سرباز

در حال رشد در بهرتپور سینگ بود احاطه شده توسط خانواده های مختلف که تا به حال نسل از سربازان که خود را قربانی زندگی در خطوط مقدم جنگ است. او در حال حاضر طول می کشد افتخار بزرگ در نوشتن نامه ها و سازماندهی کرگیل Vijay Diwas در او ایجاد کرد که او انجام شده است از سال 2000.

“در ابتدا هیچ کس تبدیل شده اما بعد از آن زمانی که مردم آگاه شد آنها شروع به آمدن و نام آن محل کرگیل Chowk. آنها در حال حاضر با من تماس عمده سحاب” gushes غیر نظامی سرباز. با این حال دولت همچنان نادان از تلاش های خود را.

“احساسات هیچ نقشی در قدرت است. من گاهی اوقات فکر می کنم که با وجود کار من, من هنوز هم لازم نیست که دائم گارد امنیتی را بنابراین من می تواند کسب کمی بیشتر و خرید کارت پستال” او rues.

صحبت کردن در مورد آینده اش جاه طلبی سینگ می گوید که او می خواهد برای ساخت یک شهدا موزه در روستای خود را برای نسل بعدی به یاد داشته باشید خود را قربانی. وقتی پرسیده شد که در مورد خود لحظات شادی او به یاد می آورد سفر خود به شهدا و خانواده های سفر با هواپیما.

“شرکت هواپیمایی کارکنان ساخته شده یک اطلاعیه در مورد کار من و مردم دست می زدند برای من. خلبان به من به نام ملت غرور; من در اشک بود. این بهترین لحظه زندگی من” سینگ لبخند اضافه کرد که یکی از 500 دانش آموزان به او کمک کرد تا با 11,000 کارت پستال پس از دیدن او نوشتن حروف در حالی که مشغول به کار در این موسسه. “اداره پست ندارد که بسیاری از کارت پستال, آنها چاپ شده آنها در صورت درخواست و ارسال آنها را به من,” او می خندد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de