Aaryn Lang بر اینکه بیش از یک الهه شعر و موسیقی, و به او کمک مالی برای حمایت, سیاه, ترانس زنان هنرمندان

Category: کیمیا | No comments


Illustration for article titled Aaryn Lang on Being More Than a Muse and Her Grant to Support Black Trans Women Artists

عکس: Aaryn Lang

مارشا P. جانسون‘s چهره خندان graced سالن های Whitney Museum of Art در سال گذشته به عنوان بخشی از اندی وارهول گذشته نگر. راه رفتن را از طریق این نمایشگاه من فورا به رسمیت شناخته S. T. A. R. انقلابی رنگ مسدود شده در پرتره وارهول هر هنرمند متمایز هنر پاپ ، خواندن اطلاعات بیشتر در مورد پرتره, اما من نا امید شده بود اگر نه کاملا تعجب به یاد بگیرند که وارهول هرگز به طور رسمی به نام جانسون به عنوان موضوع این قطعه. که اتصال ساخته شده از طریق تحقیقات بعدی بعد از آن.

تبلیغات

هر چند جانسون است که در واقع نام خانواده این روزها حداقل در عجیب و غریب دایره—تا حد زیادی به لطف هنرمند و فیلمساز کهربای اصل‘s آرشیوی کار مربوط Johnson, سیلویا ریورا, Miss عمده گریفین-Gracyو دیگر ترانس foremothers داشتم—وارهول فکر هیچ چیز از جدا کردن صندلی خود را به کر unnamed ترانس زنان و drag queens که شنبه برای خانم ها و آقایان سری. این یک مشترک پویا در هنرهای تجسمی—سفید مستقل مشترک المنافع هنرمند گرفتن سیاه transfeminine الهه شعر و موسیقی—و این یکی که Aaryn Lang میگه نیاز به تغییر بلافاصله.

“ما باید این را برای خودمان می گوید:” Lang یک مشاور نویسنده و سخنران عمومی که در نیویورک زندگی می کند. “من فکر می کنم ما دیده ایم در این نقطه است که کشورهای مستقل مشترک المنافع مردم واقعا نمی دانند که چگونه به فشار مکالمه هر بیشتر از آن است که در حال حاضر است.”

تبلیغات

است که چرا Lang همراه با عکاس Mariette Pathy آلن و هنرمند چند رشته ای سرنا Jaraصرف سال و نیم گذشته در حال توسعه چراغانی کمک هزینه برای لباس زنان هنرمندان تجسمیاداره شده توسط شهر نیویورک-بر اساس LGBTQ+ هنر سازمان دگرباشان جنسی|هنر و نیویورک جامعه اعتماد است. تازه تاسیس سالانه اعطای هفته گذشته اعلام کرد, خواهد, جایزه $10,000 به ترانس زن ترانس و یا femme هنرمند تجسمی در هر مرحله در زندگی حرفه ای او. دریافت کننده انتخاب خواهد شد توسط یک monumentally قابل توجه داوران—استودیو موزه در هارلم مدیر و متصدی رئیس تلما طلایی; شاعر, بازیگر, DJ و هنرمند تجسمی Juliana Huxtable; بصری راوی تگزاس اشعیا; و هنرمند چند رشته ای کیان ویلیامز—است که چرخش هر سال است.

“ما نیاز به چشم انداز سیاه, ترانس مردم در خط مقدم به فیلتر نشده و برای ما توسط ما. این چراغانی گرانت است FUBU در بهترین” Lang می افزاید: با خنده. “این است که به معنای واقعی کلمه چشم انداز سیاه و سفید ترانس زن برای لباس زنان است.”

من به تازگی به حال فرصتی برای صحبت با لنگ در مورد گرانت و چگونه آن گرد هم آمدند و همچنین بیشتر سوال در مورد هنرمندان و muses و او چه پیش بینی برای لباس زنان در دنیای هنر به طور گسترده تر. مکالمه ما ویرایش شده و تغلیظ شده برای وضوح.

HARRON واکر: زمانی که من خواندن در مورد چراغانی گرانت من زده شد این قسمت در مورد چگونه آن را با هدف به چالش کشیدن دنیای هنر “برای دیدن, سیاه, ترانس زنان به عنوان بیش از صرف افراد” اما به عنوان هنرمندان در حق خود. چگونه است که بازی پویا در هنر جهان ؟

تبلیغات

AARYN LANG: رابطه بین موضوع و هنرمند پیچیده است. که می شود به هنرمند ؟ که می شود به سند زندگی ؟ که مجاز به داستان و آنچه را که نتایج این پاسخ بوده است ؟ ثروتمند هنرمندان به سفر جهان و گرفتن عکس از مردم—افرادی که زندگی کامل زندگی می کند که نه تنها وجود دارد در ارتباط با مسائل خاص اما باید خانواده ها و فرهنگ فقط به عنوان گسترده به عنوان کسانی که ثروتمند هنرمندان. اما آنها کاهش می یابد به هر چه دستور یا روایت هنرمند مستند آنها در حال تلاش برای ساخت.

تبلیغات

ما نه تنها آن را ببینید با هنر است. ما آن را در بسیاری از صنایع مختلف. مردم در بسیاری از صنایع استفاده از لباس زیر زنان به عنوان وسیله ای برای فشار برنامه های خود را هر چه آنها ممکن است در واقع بدون مشاوره با سیاه, ترانس زنان در مورد آنچه ما می خواهیم. یکی از راه های که ما دیده ایم که به تازگی با مرگ سیاه, ترانس زنان با استفاده از آنها به عنوان یک نوع طلسم برای آزادی است. آن را به معنای بیرون کشیدن یک نوع احساس برای لباس زنان, اما من می ترسم که آنچه در آن واقع است به تقویت ارتباط بین transness و مرگ است. آنچه من به شدت متمرکز در کار من در حال حاضر اتصال, سیاه, ترانس زنان به سادگی به مرگ و بخشی از آن است و به لباس زنان ابزار برای داستان های خود را ابراز و آشکار چگونه, سیاه, ترانس زنان حس را از جهان اطراف ما.

این کمک می کند که. آن را ایجاد یک مسیر به موفقیت را می کند که عبارتند از: نیاز به یک الهه شعر و موسیقی برای شخص دیگری. این موضوع هنرمند—ساخت موضوع خالق. در جهان هنر—در همه جا وجود دارد این ایده ای در مورد که در لباس زنان هستند. این چراغانی گرانت است که در واقع باز کردن طبقه به شنیدن از لباس زنان خودمان.

تبلیغات

و نام گرانت خود را نشان می دهد که سوال دسترسی داشته باشید. از آنچه که من خوانده عجیب و غریب|هنر معمولا نام آن کمک های مالی پس از تاسیس, هنرمندان—مانند باربارا چکش کمک مالی برای فیلمسازان. همه شما تصمیم به نام این کمک هزینه پس از هر کسی که در بخشی به منعکس کننده عدم وجود مستند, سیاه, ترانس زنان هنرمندان تجسمی در تاریخ است.

این صنعت نیست, استقبال, سیاه, ترانس زنان است. حتی اگر فضاهای نمی آشکار می گویند که عوامل بسیاری در اطراف و دسترسی به منابع منجر شود به همین دلیل ما وجود دارد و مردم در آن فضاهای فکر می کنم که خوب است. وجود دارد می تواند یک اتاق پر از هنرمندان به دنبال در عکس های سیاه و سفید ترانس زنان احساس منتقل شده توسط این تصاویر اما هیچ کس سوال چرا هیچ سیاه, ترانس زنان در این فضا است. به همین دلیل است که وجود دارد تنها یکی از سیاه ترانس کاری که ما می دانیم ، این ماده در تعالی و یا دسترسی داشت ؟ این چیزی است که این کمک مالی است.

تبلیغات

که از جنبش و غیر انتفاعی فضا وجود دارد بسیاری از لباس زنان. مردم فکر می کنند که چون سیاه, ترانس زنان همیشه می خواهید در جنبش کار می کنند اما آن را تا حد زیادی با توجه به بودجه ای که می رود به آن فضا است. کمک های مالی به سازمان های غیر انتفاعی برای لباس زنان به در آمده و به مبارزه با تراجنسی یا هر چه دیگر جنگهای صلیبی پایه و تأمین کنندگان مالی مراقبت برای حمایت از. ما باید برای زنده ماندن پس از ما که در آن وجود دارد یک فرصت برای حفظ خودمان است.

تبلیغات

من اعتقاد دارم در ساخت در این مدل به طوری که ما می تواند ایجاد راه برای مردم را به می آیند و موفق می شوند و به طور بالقوه تغییر شرایط از دیگر صنایع نیز هست. این بلند پروازانه و من ساده به اندازه کافی به فکر می کنم که این کمک مالی را برای پایان دادن به سیاه, ترانس زنان به قتل رسیده و یا به طور نامتناسبی تحت تاثیر بی خانمانی. اما من می خواهم برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد به این هنر صنعت از سه یا چهار سال از در حال حاضر زمانی که ما چهار جدید لباس زنان هنرمندان تجسمی در آینده و تکان دادن آن فضا ارائه هنر ما هرگز قبل از دیده می شود.

من فکر می کنم از کهربای اصل. من فکر می کنم Juliana Huxtable. من فکر می کنم از کار های شگفت انگیز این زنان ایجاد کرده اند و چگونه بحرانی خود شده است به همه ما روح و روان. چه اتفاقی می افتد هنگامی که ما دریافت 50 Juliana Huxtables? چه اتفاقی می افتد هنگامی که ما دریافت 50 کهربای اصل? چه اتفاقی می افتد به این فضا وقتی که جهان هنر اشباع با ترانس ، این سوال است.

تبلیغات

چه معنا است Mariette Pathy آلن, یک هنرمند مستقل مشترک المنافع است که عکاسی transfeminine افراد در کار خود را برای چند دهه به نقش حیاتی در ایجاد این کمک ؟

من Mariette کمی بیش از یک سال پیش. او و سرنا Jara مشغول به کار بود در یک کمک مالی هم از آنجا که در مورد پایان 2018 و من در آورده بود زیر فوریه به آن حس را [می خندد]. سرنا و Mariette بودند به دنبال ایجاد یک کمک مالی برای اطلاعرسانی و به من گفت: “آن را به صورت سیاه و سفید ترانس مردم است. آن را به صورت سیاه و سفید ترانس زنان.” در صورتی که قصد سپس آن را بیشتر عمدی.

تبلیغات

“During Gay Pride”

“در گی پراید”
عکس: Mariette Pathy آلن

قبل از ما شروع رسمی ما کار رابطه سرنا, که یکی از دوستان من معتقد Mariette به نشستن و مشورت با من one-on-one. در آن اولیه مکالمات من فقط صحبت کردن در مورد چه نوع از تاثیر بودجه مانند این که در صنعت—من ساخته شده آن را روشن است که این یک راه است که او می تواند او حرفه ای است که می توان گفت این است که پیشگام در حق خود و پیشگام در یک راه جدید به طور مستقیم با ارائه به پشتیبانی بیشتر مردم به حاشیه رانده شده در جامعه است که او شده است در عکاسی از این همه وقت. 40 سال گذشته او گرفته شده تصاویر, مبدل پوشها جنسیتی nonconforming مردمی و ترانس مردمی با میل به انسانیت ما است. من فکر می کنم که واقعا نجیب و من را تحسین کند. اما پس از 40 سال, شما می خواهم امیدوارم که همه انسانی که می توانست منجر به این صنعت فضاهای استقبال تازگی انسانی با آغوش باز و من اعتقاد ندارم که ما دیده ایم که. من به چالش کشیده Mariette به دیدن خارج از خودش و برای دیدن که نقش خود را می تواند بیش از فقط تلاش برای انسانیت ما را از طریق عکس. او می تواند تسهیل فضا برای ما به واقع سهم خود ما انسانیت خود ما از نظر.

تبلیغات

هنگامی که ما را به تصاویری از افرادی که به حاشیه رانده شده زمانی که ما مارس در خیابان برای مردم این ایده این است که ما این کار را برای همیشه لطفا برای. آن قرار است به یک معنی به پایان است. ما قبول اطفاء شهوت با نگاه, به عنوان یک حالت پشتیبانی می کند. ما قبول پردازش زبانهای طبيعی به عنوان یک حالت پشتیبانی می کند. قبول کنیم که یک فرد یک نوع جادویی استثنا این است که یک حالت پشتیبانی—اما چه گسترده تر جامعه با ثروت خود را از تجربه و ديدگاه? مردم در حال تلاش برای موم شاعرانه درباره ما, در حالی که ما در حال تلاش به بحث خودمان.

تبلیغات

من به چالش کشیده Mariette در تمام طول این روند و هنگامی که او در نهایت آن را کردم و تبدیل شد به یک قهرمان بود که احتمالا زیبا ترین چیز برای من برای دیدن. Mariette شده است واقعا شجاع در به دنبال فراتر از خودش است.

که نامزد ایده آل برای اعمال می شود ؟ که آیا شما فکر می کنم سود بیشتر از این کمک ؟

تبلیغات

اعطای این واقعا برای هر سیاه ترانس زن هنرمند تجسمی. در اوایل زندگی حرفه ای هنرمندان, هنرمندان, در تمام سنین, هنرمندان, که, نداشته اند, نمایشگاه, هنرمندان, کسانی که. من می خواهم افرادی که در شهرهای ساحلی به این فرصت است. من واقعا واقعا تشویق جنوب و غرب میانه, سیاه, ترانس زنان اعمال می شود. اما آن را برای همه دختران است. شما می توانید انجام داده ایم این کار را برای 10 سال. شما می توانید انجام داده ایم این کار را برای پنج. اگر این کار خوب است اگر این کار در حال حرکت است, از آن زمان به اعمال می شود.

این یک جایزه معتبر و این قضاوت پنل فوق العاده است. این سیاه, کون گرانت [می خندد]. آن است که قضاوت معتبر و با استعداد و احترام پانل از هنرمندان و متخصصان صنعت, شما می دانید ؟ Changemakers کار, سیاست گذاران و shakers. که به نظر من بخش بزرگی از این کمک مالی است که امیدوارم باعث می شود سیاه, ترانس زنان می خواهید به درخواست. قضات را نمی خواهد نگاه از سفیدی به کار خود را. چشم که می رویم گذاشته می شود پس کار خود را در حال رفتن به سیاه و سفید. آنها را درک و تجربه و شرایط است که این کار صحبت می کند و چشمه ها از.

تبلیغات

$10,000 نیز کاملا نامحدود به این معنی که شما می توانید از آن استفاده کنید با این حال شما می خواهید و لازم نیست که برای انجام آن است. کار نمی کند و باید در مورد “بودن trans.” آن را نمی باید در مورد غرور و یا متصل به یک حقوق مدنی آیکون. ما نیاز به چیزی جز کار و استعداد شما در حال حاضر دارای. دختران می تواند انجام آنچه آنها می خواهند.

من نمی خواهم این را به چیزی که در آن دختران هستند دوم – و سه-حدس زدن خود را. این یک فرصت شگفت انگیز برای همه, سیاه, ترانس زنان که می خواهند برای شکستن به این زمینه است. ما در حال ایجاد یک مسیر به این هنر صنعت به عنوان آن تاسیس شده است. من می خواهم همه را به اعمال می شود. اگر شما این کار را به ارسال درخواست.

تبلیغات

اطلاعات بیشتر در مورد Aaryn لنگ و کار خود را در سایتو دنبال او در Instagram.

درخواست برای چراغانی کمک هزینه برای لباس زنان هنرمندان تجسمی در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>