Illustration for article titled America’s Most Prominent Women’s Rights Orgs Marginalized and Tokenized Black Women, Say Former Staff

عکس: بنیامین Clapp (شاتر)

در دهه های اخیر از سازمان ها مانند سازمان ملی زنان فمینیست اکثریت و انجمن آمریکایی از دانشگاه بودند منادی به عنوان خط مقدم orgs دفاع از حقوق زنان. محدودیت های است که “دفاع” همیشه روشن به زنان رنگ: این سازمان محور به طور خاص و تقریبا به طور انحصاری بر نیازهای تحصیلکرده زنان سفید. اما به عنوان یک گزارش جدید از لیلی برجسته این سازمان در خصوص سمی به عنوان محل های کار برای زنان که می گویند آنها به طور فعال به حاشیه رانده شده و خوار سفید زنانی که زد این سازمان است.

تبلیغات

منتشر شده در سه شنبه گزارش مذاکرات به 20 سابق کارکنان از شرکت FM و AAUW در مورد تجارب خود را. بسیار از آنچه به آنها گفته خواهد صدای آشنا به هر کسی که شده است با توجه به داستان از محل کار بودند که خصمانه و یا استثمار زنان سیاه. کارکنان از رنگ tokenized, “متمرکز در سطح پایین تر موقعیت با رهبری شکل دادن به سازمانی اولویت های است که احساس تا حد زیادی بی ربط به زنانی که نمی, سفید, همجنس باز cisgender بسیار تحصیل کرده و بالای طبقه متوسط است.”

در حال حاضر این پویا بود و قابل رویت ترین در آن تمرکز منحصر به فرد در عبور از حقوق برابر متمم متمم قانون اساسی که تضمین حقوقی برابری جنسیتی برای زنان و مردان است. به عنوان لیلی گزارش زنان رنگ—از جمله در حال حاضر دومین رئیس جمهور Aileen هرناندز یک زن سیاه و سفید—تحت فشار قرار دادند که سازمان به فکر می کنم بیشتر inclusively مورد خاص که قطعه ای از قوانین و یا گسترش و تنوع بخشیدن به پلت فرم آن است.

تبلیغات

“شما متوجه است که عصر صدق نمی کند به زنانی که شبیه به من گفت:” Atima Omara یک زن که مشغول به کار در ملی در حال حاضر کمیته در اواسط تا اواخر aughts. عصر “را حل نمی کند من گرفتن توسط پلیس متوقف شد. آن را حل نمی کند مرا کشته شدن در هنگام زایمان.'”

با توجه به سابق در حال حاضر کارگران, سازمان, رئیس جمهور Toni Van Pelt نه تنها تحت فشار قرار دادند در برابر این پیشنهادات او انصراف از حمایت او را برای دوران پس از تغییرات پیشنهادی به واقع آن را بیشتر intersectional. که فرصت آمد در سال 2017, حسن نیت ارائه میدهد از قانون معرفی شده توسط واشنگتن کنگره Pramila Jayapal است که در جنوب آسیا. با توجه به حال سابق کارکنان Van Pelt انصراف حمایت از او در اواخر مرحله از این لایحه به صراحت در نظر گرفتن موضوع را با بخشی از آن که محافظت شده بر اساس “ایمان.”

“او گفت که او نمی خواهد حمایت از آن از آنجا که عبارت” راشل رنگارنگ سفید سابق کارمند گفت: لیلی. “هنگامی که من با اشاره به این که جامعه مسلمان در حال حمله تهمت و دولت او نگران نیست.”

و است که حتی بدترین بخشی از آن:

تماس Van Pelt به بحث در مورد چرا او کشیده در حال حاضر حمایت رئیس جمهور از دوران ائتلاف که همچنین حمایت از این لایحه توضیح داد که Intersectional عصر بود که به معنای “حمایت از همه افرادی که آسیب پذیر در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از جمله مردان سیاه” با توجه به نامه. در این نامه سابق کارکنان گفت: Van Pelt پاسخ داد: “من اهمیتی نمی دهند در مورد مردان سیاه است.” Van Pelt را فراموش کرده Jayapal نام در حالی که بحث در مورد قانون رنگارنگ گفت: عطف به کارکنان به درخواست “او چه نام داشت ؟ پنجابی?” Imhoff و یکی دیگر از کارکنان سابق نیز شنیده می شود این نظر.

تبلیغات

متاسفانه انحصاری سیاست است که به نظر می رسد به تسلط این محل نیست محدود به مبارزات انتخاباتی خود را. به عنوان کسی که در یک سمی در محل کار می داند که روز به روز به حاشیه رانده nonwhite کارکنان—رد نگرانی های خود را از تلاش ها و ایده ها—در زمان عوارض خود را.

در حال حاضر FM و AAUW سفید زنان به عنوان مهمترین تصمیم گیرندگان. و حتی زمانی که زنان سیاه و زنان دیگر رنگ قرار داده شد تا بالاتر در سازمان آنها به گوش.

تبلیغات

سطح پایین تر کارکنان از رنگ به طور مداوم خود را توضیح تقاطع به مافوق خود بودند که ساخت “پنج یا 10 بار” حقوق خود را. سیاه, زنانی که خدمت در سطح بالاتر مواضع خود را یافت قدرت رنده دور در نگرانی های خود را رد کرد. در میان آنها کریستینا Nunes, که در حال حاضر به عنوان در حال حاضر معاون رئیس جمهور. Nunes گفت: روزانه وحش در ماه گذشته که او در نهایت احساس به عنوان اینکه او “فقط یک نشانه است.” پس از Nunes به نام نژاد پرستی در حال حاضر او نگه داشته بود از جلسات اجرایی و مسئولیت های خود را reassigned به زنان سفید.

در FMF زمانی که کارکنان به چالش کشیده Ellie Smeal سازمان موسس در مورد نژادپرستی در سازمان Smeal خواهد دفاعی. او خواهد استناد مشارکت خود را در جنبش حقوق مدنی راهپیمایی در کنار Coretta اسکات کینگ و یا زمانی که زنان از رنگ صحبت در مورد خاص خود موانع را تمرین کردن چگونه مظلوم زنان سفید پوست بیش از حد. کارکنان نیز متهم Smeal از فریاد در کارکنان داشتن “ویژه فرار واکنش به جوان سیاه زنان است.”

تبلیغات

Sherill تو خالی سیاه کارمند که مشغول به کار در FMF از سال 2017 تا 2019, بازگو, به خصوص یکی از هولناک, حادثه در اطراف یک راهپیمایی اعتراض FMF شد سازماندهی در اطراف مجبور خانواده جداسازی در مرز ایالات متحده و مکزیک در سال 2018 است. آن را طولانی گذشت اما هر جزئیات است که ارزش توجه و حفظ:

به منظور بالا بردن آگاهی [Smeal] گفت: کارکنان یک گروه از FMF کارکنان از جمله Smeal را دستگیر کنید در حالی که اعتراض. FMF در حال حاضر مورد بحث و بررسی این طرح با پلیس در پیشبرد Smeal توضیح داد: موافقت خود را برای پشتیبانی از خود بازداشت و آزادی با توجه به دینگل و دسای.

تو خالی یکی از معدود زنان سیاه در دید را بلافاصله درک: چرا آنها را به صحبت با پلیس قبل از آن ، چه ساخته شده Smeal فکر می کنم پلیس به گوش ؟

“است که باعث می شود هیچ حس” تو خالی می گوید: او گفت: Smeal و دیگر FMF کارکنان. “در تمام زندگی من تمام سازماندهی من انجام داده ام من شنیده ام هر چیزی شبیه به آن.”

تو خالی حاضر به رفتن به اعتراض. به عنوان یک زن سیاه و سفید او گفت: او نمی تواند شرکت در یک رویداد که در آن سازمان با تکیه بر وعده از پلیس. اگر او دستگیر و با بقیه گروه Dingle, توضیح داد, همه چیز می تواند جنوبی برای او در راه آنها نمی خواهد برای Smeal یا تو خالی سفید, مدیر, Kelli Musick. مدیر او نمی خواهد گوش دادن Dingle, گفت:, گفتن او “این چیزی است که کار خود را دريابند.” (در حالی که Musick می گوید: او “به طور خاص به یاد داشته باشید” گفت: این برای تو خالی او می گویند که رفتن به تظاهرات و تجمعات بود: “بخشی از کار” در FMF.)

تبلیغات

این داستان (و بسیاری دیگر وجود دارد در این گزارش) نقطه به نقطه چگونه موج دوم فمینیسم را حفر خود قبر نیست از طریق سهل انگاری اما از طریق فعال و خصمانه تعهد به استثنای افراد بسیار و بسیار ایده—که آنها را مربوط به مبارزات امروز. این درست است به خصوص هنگامی که ارزیابی تاثیر این تابستان Black Lives Matter تظاهرات شده اند که تا حد زیادی غیر متمرکز—نتیجه سال ها کار و تعامل انجام شده توسط فعالان محلی بسیاری از آنها زنان سیاه.

سوال در مورد ارتباط در حال حاضر FMF و AAUW سپس هر دو وجودی و خود وارد: زمانی که شما به عنوان یک فعال و سازمان در حال آمادگی و بی حد و حصر برای دیدار با بسیاری فوری سیاسی و اجتماعی حاضر از چند سال گذشته—که بسیار تحت تاثیر این گروه از مردم شما گفته دفاع—چرا شما اینجا هستید ؟

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net