حقوق مدنی پیشگام Rev. C. T. ویویان می میرد در 95

Category: کیمیا | No comments


President Barack Obama awards minister and civil rights activist Cordy Tindell “C.T.” Vivian the Presidential Medal of Freedom in the East Room of the White House, Wednesday, Nov. 20, 2013, in Washington.

رئیس جمهور, باراک اوباما, جوایز وزیر و فعال حقوق مدنی بوجود آورده Tindell “C. T.” ویویان مدال آزادی ریاست جمهوری در شرق کاخ سفید چهارشنبه, Nov. 20, 2013 در واشنگتن است.
عکس: Jacquelyn مارتین (AP)

برگرد. Cordy Tindell ویویان—یک محصول از میانه که کمک کرد که تاریخ در جنوب—درگذشت در صبح روز جمعه در خانه اش در آتلانتا از علل طبیعی در سن 95, آسوشیتد پرس گزارش.

تبلیغات

متولد 30 جولای 1924 در شهرستان Howard, Mo. به عنوان یک کودک او را با مادرش به Macomb, Ill., جایی که او با حضور یکپارچه مدارس شد و فعال شد. ویویان ثبت نام در دانشگاه ایلینوی غربی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در سال 1942 اما او در نهایت به سمت چپ مدرسه نقل مکان کرد و به پیوریا جایی که او ملاقات همسر آینده خود را اکتاویا. در پئوریا او همچنین شرکت در اولین نشستن که موفق به یکپارچه سازی بارتون کافه تریا در سال 1947.

ویویان در بر داشت خود را به نام به وزارت و مطالعه الهیات در کالج باپتیست آمریکایی در نشویل دنیاست. اما او را دیدم هیچ جدایی بین تمرین خود ایمان و به دنبال حقوق مدنی. در اواسط 1950s او و سایر وزیران تشکیل نشویل مسیحی رهبری کنفرانس وابسته به غرب مسیحی رهبری کنفرانس. نشویل کنفرانس که در شهر اولین sit-ins در سال 1960 و ویویان راهپیمایی در شهرستان سالن با حدود 4000 تظاهرکنندگان به مقابله با نشویل شهردار بن غرب است. در سال 1961 ویویان شرکت در جنبش هایجایگزین مجروح اعضای کنگره برابری نژادی.

تبلیغات

این کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور خواسته ویویان برای پیوستن به کادر اجرایی این SCLC و او را به نام مدیر ملی از وابستگان در سال 1963. ویویان در حادثه ای ساخته شده است که ملی عناوین مواجه کلانتر جیم کلارک در مراحل سلما علا., دادگاه در حالی که شرکت در یک رای دهندگان ثبت نام درایو در سال 1965 همان سال قانون حق رای در نهایت تصویب.

ویویان سمت چپ SCLC در سال 1966 اگر چه او باقی مانده پرشور در مورد مبارزه با نابرابری و افزایش فرصت است. (او خواهد بازگشت موقت به عنوان رهبر SCLC در سال 2012.) او درک و کارگردانی آموزشی برنامه چشم انداز که در نهایت تبدیل به صعودی محدود. او به شیکاگو نقل مکان کرد به طور مستقیم شهری مرکز آموزشی برای ماموریت های مسیحی که در آن او آموزش دیده روحانیت و رهبران جامعه و دیگران به سازماندهی. همچنین در شیکاگو به عنوان یک هماهنگ کننده ائتلاف برای ایالات جامعه عمل او به رهبری یک کمپین علیه نژادپرستی در اتحادیه های کارگری و کمک به میانجیگری آتش بس میان این شهر عبور کند. در سال 1969 ویویان به قلم یکی از اولین کتاب در مورد جنبش حقوق مدنی, عنوان, قدرت سیاه و آمریکایی اسطوره است.

توسط 1970s ویویان عضو آلفا فی آلفا برادری بود به آتلانتا نقل مکان کرد جایی که او ادامه داد: کار زندگی خود را. او در سال 1977 راه اندازی, سیاه, اکشن, استراتژی ها و اطلاعات مرکز محل کار مشاوره در روابط نژادی و فرهنگی آموزش. او تاسیس ملی ضد کلان شبکه در حال حاضر شناخته شده به عنوان مرکز دموکراتیک تجدید در سال 1979. ویویان که توصیه چهار رئیس جمهور—لیندون جانسون, جیمی کارتر و رونالد ریگان و بیل کلینتون—در حقوق مدنی در ادامه به سخنرانی نژادی عدالت و حقوق سیاسی برای همه مردم او را به 80s. او تاسیس گروه کلیساها حمایت از کلیساها برای کمک به بازسازی جامعه کلیساها پس از طوفان کاترینا در سال 2005 و به عنوان صندلی خود. در سال 2013 باراک اوباما رئیس جمهور ارائه شده او را با مدال آزادی ریاست جمهوری.


Monée زمینه سفید است که یک نویسنده مستقل و سردبیر مستقر در لس آنجلس است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>