Rep., John Lewis, حقوق مدنی آیکون و آخرین زندگی بلندگو در ماه مارس در واشنگتن درگذشت


Illustration for article titled Rep. John Lewis, Civil Rights Icon and Last Living Speaker at the March on Washington, Has Died

عکس: تراشه Somodevilla (گتی ایماژ)

در کنگره ایالات متحده, John Lewis, رهبر حقوق مدنی که به خدمت در کنگره از سال 1987 درگذشت پس از ماه ها نبرد طولانی با سرطان لوزالمعدهجمعه. او 80.

تبلیغات

لوئیس تشخیص داده شد با مرحله 4 سرطان در دسامبر 2019 و تحت درمان در حالی که باقی مانده در دفتر. لوئیس را تبدیل به یکی از رئيس جمهور تهمت شدیدترین مخالفان—راست تا مرگ او—در سیاسی و حقوق مدنی حرفه ای آغاز شد که برخی از 50 سال پیش است.

لوئیس زندگی می خواند مثل یک فیلم داستانی شخصیت ایجاد span کل جنبش حقوق مدنی از طریق یک فرد است. او متولد شد و در 21 فوریه سال 1940 به ویلی مای (موسوم به کارتر) و ادی لوئیس هر دو از آنها sharecroppers. لوئیس یکی از نه فرزند مطرح شده در تروی علا. او حضور در Pike County, آموزش, دبیرستان, در, آلاباما و بعد از آن آمریکا باپتیست کلامی حوزه علمیه و دانشگاه فیسک در Nashville, Tenn. لوئیس خواهد تبدیل به یک ثابت در نشویل حقوق مدنی صحنه که در آن او اغلب منجر sit-ins—که یکی از آنها منجر به لغو تبعیض نژادی مشخص نشویل ناهار شمارنده—و شروع به تحصیل خشونت کارگاه های آموزشی است که منجر به او را به یک بی خشونت, حقوق مدنی, فلسفه که او هنوز هم معتقد راست تا مرگ او.

تبلیغات

لوئیس می دانستند اوایل که او می خواست می شود یک جنگنده آزادی پس از احساس تاثیر Jim Crow قوانین تا به حال به او به عنوان یک کودک.

“من تو را دیدم تبعیض نژادی به عنوان یک کودک خردسال” لوئیس گفت: در یک سال 2005 در مصاحبه با NPR. “من تو را دیدم آن دسته از نشانه هایی است که گفت: ” مردان سفید, رنگی, مردان, زنان سفید, رنگی, زنان’. … من به یاد داشته باشید به عنوان یک کودک خردسال با برخی از برادران و خواهران و عمو رفتن به کتابخانه های عمومی در تلاش برای دریافت کارت کتابخانه تلاش برای بررسی برخی از کتاب ها خارج و به ما گفته شد توسط کتابدار آن کتابخانه بود و برای سفید پوستان و نه تنها برای ‘coloreds’.”

لوئیس اعتبارات دوران کودکی سفر به شمال به بوفالو, n. y. که اولین بار او را دیدم مردان سفید پوست و مرد سیاه و سفید با هم کار کردن. او نیز شیفته آب چشمه بدون علائم تعیین آنها برای سفید پوستان تنها. لوئیس خواهد گوش دادن به دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور و رزا پارکس در رادیو و دیدار با آنها را هر دو در حالی که تنها یک نوجوان.

 در سال 1960 لوئیس را تبدیل به یکی از اصلی 13 آزادی سوارانکه سوار اتوبوس به چالش تفکیک صندلی در جنوب. در سال 1963 در تنها 23—او را تبدیل به یکی از جوانترین اعضای بزرگ”شش” رهبران به عنوان رئیس هیئت دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی (SNCC) و جوانترین سخنران در ماه مارس در واشنگتن است. در طول سه سال با SNCC لوئیس کمک خواهد کرد SNCC راه اندازی می سی سی پی آزادی تابستانیک فشار به سازماندهی و ثبت نام رای دهندگان سیاه در می سی سی پی. لوئیس همچنین انتگرال در باز کردن آزادی مدارسجایگزین به مدارس دولتی عمدتا در جنوب که به طور کامل رایگان و با هدف کمک به آموزش آفریقایی آمریکایی کودکان یاد بگیرند به فکر و عمل سیاسی است.

تبلیغات

در 7 مارس 1965 –یک روز که تبدیل به شناخته شده به عنوان “یکشنبه خونین” – Lewis, چند رهبران مذهبی و فعالان و برخی از 600 راهپیمایان اقدام به صلیب ادموند Pettus پل در سلما علا., در اعتراض به تیراندازی پلیس و مرگ غیر مسلح معترض Jimmie Lee Jackson چند هفته قبل از آن. این طرح برای رسیدن به راه رفتن به آن رژیم صهیونیستی است. جورج والاس به سوال در مورد جکسون مرگ است. رژیم صهیونیستی. والاس گفت که وجود خواهد داشت هیچ مارس و دستور داد آلاباما گشت بزرگراه رئیس به “استفاده از هر آنچه که اقدامات لازم برای جلوگیری از مارس.”

لوئیس ایستاده و در کنار کتاب هوشع نبی ویلیامز از جنوب کنفرانس رهبری مسیحی (SCLC) او به عنوان رهبری مارس در سراسر پل. در پایان از پل راهپیمایان مواجه شد توسط Alabama سربازان دولت که به دستور آنها را به ترک. به جای آن آنها شروع به دعا. پلیس پس از آن راه اندازی شد گاز اشک آور در حالی که سوار سربازان شروع به ضرب و شتم غیر خشونت آمیز معترضان با nightsticks. لوئیس’ جمجمه شکسته شد در غوغا و زخم از آن روز هنوز هم قابل مشاهده است به عنوان او مسن تر است. سند چشم انداز پلیس ضرب و شتم معترضان که پخش در سراسر امریکا خواهد بی درنگ جمهور لیندون جانسون به امضای قانون حق رای به قانون در Aug. 6, 1965.

تبلیغات

لوئیس خواهد به نوبه خود توجه خود را به تغییر در یک دولتی سطح در سال 1977 هنگامی که او را اجرا ناموفق مبارزات انتخاباتی به پیروزی آتلانتا 5th کنگره منطقه صندلی. در سال 1981 لوئیس انتخاب شد به آتلانتا شورای شهر و در سال 1986 لوئیس زد و دوباره برای 5 کنگره منطقه صندلی در سختی مبارزات انتخاباتی به ضرب و شتم مورد علاقه جولیان باند برای نامزدی حزب دموکرات. او در رفتن به ضرب و شتم جمهوری خواه پورشه اسکات در انتخابات عمومی ، لوییس شده است یک کنگره عظیم منهدم کننده پس از برنده شدن صندلی در هر انتخابات پس از.

.لوئیس بود تنها زندگی بلندگو از ماه مارس در واشنگتن به روی صحنه در طول باراک اوباما در مراسم تحلیف در سال 2009 و بعد از آن اوباما ثبت خواهد یک عکس از خود را به لوئیس با کلمات. “از آنجا که از شما جان. باراک اوباما.”

تبلیغات

لوئیس را به نفع خود چندین دکترای افتخاری و جوایز خود را برای حقوق مدنی کار مهمترین مدال آزادی ریاست جمهوری در سال 2011 از رئیس جمهور اوباما و 2016 National Book Award for Young people’s Literature برای قسط سوم مارس, یک رمان گرافیکی به تصویر می کشد زندگی خود را در طول جنبش حقوق مدنی در کنار co-نویسنده اندرو آیدین و هنرمند Nate پاول. دو جلد اول از مارس منتشر شد در سال 2013 و 2015 بود.

نیویورک تایمز به تماس های سری “یک گالوانیزه حساب آمدن او از سن در جنبش آن را یک کپسول درس شجاعت وجدان یک داستان که الهام بخش و بدون اخلاق و یا تسهیل در ادراک.”

تبلیغات

از زمان:

مارس آغاز می شود و به تساوی یک صحنه از مارس لوئیس رهبری در سلما علا., در 7 مارس 1965 برای همیشه شناخته شده به عنوان “یکشنبه خونین” پس از سربازان دولت و پلیس محلی حمله غیر خشونت آمیز معترضان. باز کردن پانل های مجسم راهپیمایان با حضور در ادموند Pettus پل و سپس حرکت خود را از زمان عبادت چهره به phalanx از بیلی باشگاه و سفید کلاه در مقابل بانک. لوئیس پس از آن تنها 25 بود مورد ضرب و شتم قرار است که روز پنج ماه بعد لیندون جانسون امضا قانون حق رای.

تبلیغات

در آنچه در حال حاضر تبدیل به یک ارابه موسیقی لوئیس یکی از معدود اعضای کنگره اعلام کند حتی قبل از این که رئیس جمهور در زمان که او تا به حال هیچ قصد و یا کار با یک آشکارا نژادپرستانه انتخاب شد.

“من نمی بینم این رئیس جمهور منتخب به عنوان رئيس جمهور مشروع,” لوییس گفت: در مصاحبه با ان بی سی دیدار با مطبوعات یک هفته قبل از مغلوب ساختن پیشی جستن گرفت ، “من فکر می کنم روس ها از شرکت در کمک به این مرد انتخاب کنید و آنها را نابود نامزدی هیلاری کلینتون.”

تبلیغات

لوئیس بود به شدت وفادار به مبارزه برای حقوق برابر و بدون استخوان را در مورد وفاداری خود را. به این ترتیب, او حضور نداشتند مغلوب ساختن پیشی جستن را افتتاح اولین کسی او را از دست رفته پس از انتخاب شدن به کنگره است.

“شما نمی توانید در خانه با چیزی که شما احساس می کنید اشتباه است” لوئیس گفت.

در طول استیضاح در برابر تهمت در سال 2019 Lewis به سخنرانی پرشوری در کف خانه.

تبلیغات

“هنگامی که شما نگاه کنید به چیزی است که درست نیست و نه تنها عادلانه نیست, شما باید یک تعهد اخلاقی به چیزی می گویند انجام کاری” لوئیس گفت. “فرزندان ما و فرزندان خود را از ما بپرسید:” چه شما انجام دهید ؟ آنچه شما می گویند؟”

لوئیس یک جنگنده پس از تولد اشاره کرد که او در یک مبارزه برای زندگی خود را پس از یادگیری خود را تشخیص سرطان در یک روال پزشکی مراجعه کنید.

تبلیغات

“من شده است در نوعی از مبارزه برای آزادی و برابری و حقوق اساسی بشر – برای تقریبا تمام زندگی من,” او گفت: AJC در ماه دسامبر. “من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مثل این یکی.”

در دسامبر بیانیه لوئیس بود امیدوار در مورد پیشرفت در تحقیقات سرطان و شانس خود را برای برنده شدن سلامت خود نبرد.

تبلیغات

“من تصمیم به انجام آنچه که من می دانم به انجام و انجام آنچه که من همیشه انجام می شود: من می خواهم به مبارزه با آن و نگه داشتن مبارزه برای معشوق, جامعه,” او گفت:. “ما هنوز بسیاری از پل ها برای عبور.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de