آن را تا روز 7 از تیم coronavirus تحقیقات که به ذهنم خطور لیندا وایل سلامت افسر میشیگان Ingham County, که این قرار بود به یکی از بزرگ. آن آغاز شده بود با فقط دو عفونت در کالج بار در ژوئن 18, نه طولانی پس از دولت شروع بازگشایی. اما اعداد به سرعت شروع به پریدن کرد به 12 پس از 18 34.

از جمعه او خیره شد در یک صفحه گسترده با 187 آلوده در هارپر رستوران و دم میخانه.

“جداول شش فوت از هم جدا اما هیچ کس در آنجا ماند وجود دارد,” او گفت:. “DJ پخش موسیقی پس مردم فریاد سالن شروع به شلوغ. ما تا به حال مسطح منحنی و سپس بوم.”

شرق و لانسینگ مورد آنچه شناخته شده به عنوان یک superspreading رویداد — احتمالا بزرگترین تا کنون در ایالات متحده در میان عموم مردم. بسیاری از دانشمندان می گویند چنین عفونت انفجار — احتمالا موجب شده توسط یک واحد بسیار عفونی فردی که ممکن است نشان می دهد هیچ نشانه ای از بیماری و ناخواسته به اشتراک گذاری یک فضای محصور با بسیاری از دیگران — در حال رانندگی این بیماری همه گیر. آنها نگران این موارد به جای روال انتقال بین یک فرد آلوده و گفتن دو یا سه تماس نزدیک هستند, از جلو راندن مورد شمارش خارج از کنترل است.

بیش از 1000 مشکوک خوشه — اعم از تک رقمی به هزاران نفر شده و وارد شده در یک پایگاه داده وارد شده توسط coder در هلند. یک megachurch در کره جنوبی. یک تظاهرات سیاسی در مادرید. نامزدی حزب در ریو دو ژانیرو. تقریبا تمام محل در داخل خانه یا در محیط داخلی-فضاهای باز.

حتی به عنوان برگ برنده دولت فشارهای مدارس برای بازگشایی این سقوط آخرین تحقیقات نشان می دهد که درک چرا و چگونه این اتفاقات رخ می دهد و چگونه به جلوگیری از آنها — کلید بازگشایی با خیال راحت. در روزهای اخیر فرمانداران از حداقل 18 متحده از جمله میشیگان باید عقب نشینی در برنامه به شل محدودیت با توجه به شیوع بیماری.

اما حتی کسانی که تلاش ممکن است شکست بخورند اگر افراد چشم پوشی از رایج ترین راه این ویروس در نظر گرفته شده است به گسترش است. انتقال معلوم است به مراتب بیشتر منحصر به فرد بیش از پیش قابل درک است. دانشمندان می گویند که آنها بر این باورند که وابسته به عواملی مانند یک فرد عفونت است که می تواند متفاوت باشد فرد به فرد توسط میلیاردها ذرات ویروس, آیا ذرات موجود در قطرات بزرگ است که سقوط به زمین و یا در خوب بخار است که می تواند شناور بسیار بیشتر و چقدر هوا در یک فضای خاص در گردش است.

دونالد میلتون استاد بهداشت محيط در دانشگاه مریلند و دیگر کارشناسان به تعجب اگر superspreading حوادث می تواند به “پاشنه آشیل” ویروس. اگر ما می تواند با دقت اشاره کردن شرایطی که تحت آن این خوشه رخ می دهد میلتون استدلال ما می تواند کاهش نرخ انتقال به اندازه کافی برای خاموش کردن گسترش یافته است.

“اگر شما می تواند در جلوگیری از این حوادث شما می توانید متوقف کردن بیماری همه گیر” میلتون گفت. “شما را له منحنی.”

یکی از عوامل کلیدی در این حوادث ممکن است هوابرد انتقال — به دست آوردن یک ایده جدید پیروان است نه قطعی ثابت شده است. سازمان بهداشت جهانی توصیف کرده است بیشتر به عفونت رخ می دهد از نزدیک و چهره به چهره و تماس مربوط به بزرگ, ویروس-laced قطرات تنفسی که به زمین رها در عرض چند پا از فرد اخراج آنها را با توجه به جاذبه. اما این ماه یک گروه از دانشمندان برجسته ساخته شده است که superspreading خوشه نشان می دهد این ویروس گاهی اوقات منتقل می شود بیش از مسافت های طولانی تر را از طریق هوا در مراتب کوچکتر و بیشتر متعدد ذرات.

Coronavirus به نظر نمی رسد به هوابرد در همان راه به عنوان سرخک یا سل که بسیار بالاتر از نرخ انتقال است. اما طرفداران هوابرد انتقال آن را می گویند به نظر می رسد این ویروس می تواند عمل به طور مشابه در برخی از محیط های — یک نظریه با پیامدهای عمده برای بازگشایی کسب و کار و مدارس و همچنین به عنوان برای خانه های پرستاری و خوابگاه های وابسته به سیستم های تهویه که recirculate هوا.

خوزه لوئیس Jimenez یک محقق در دانشگاه کلرادو بولدر یکی از 239 دانشمندان که به قلم یک نامه سرگشاده به کسانی که خواستار شناخت بیشتر از نقشی که ابرها از ذرات معلق در هوا خوب حاوی ویروس ممکن است بازی در آن, باعث این سازمان هفته گذشته به اذعان “در حال ظهور شواهد” برنامه انتقال.

“این در حال تبدیل شدن روشن است که این بیماری همه گیر رانده است superspreading حوادث که بهترین توضیح برای بسیاری از کسانی که حوادث است آئروسل انتقال است.” Jimenez گفت.

همانطور که ما وارد ماه هفتم از جهانی همه گیر دانشمندان هنوز هم ناموفق در تاریکی وقتی که می آید به جنبه های کلیدی چگونه این ویروس منتقل می شود.

چرا مثلا نمی قدیمیترین عفونت در ایالات متحده, و یا بدنام Lake of the Ozarks, پارتی, خار بسیاری از موارد در حالی که بسیار کوچکتر گردهمایی در میشیگان نوار تولید شده نزدیک به 200? چرا از تعداد بی شماری از اجتماعات بزرگ برگزار شد — کلیسا, خدمات, فوتبال بازی ها, گروه کر, تمرینات و کلاس زومبا — آیا تنها کسری آتش قابل توجهی عفونت?

بخشی از ناهموار گسترش coronavirus — – و پدیده superspreading — می توان توضیح داد که توسط فردی تنوع در عفونت, محققان می گویند.

برخی از مردم نمی خواهد از انتقال این ویروس به هر کسی تماس, ردیابی نشان داده در حالی که دیگران به نظر می رسد به گسترش این ویروس با بهره وری. به طور کلی محققان تخمین زده اند در مطالعات اخیر که برخی از 10% به 20% از آلوده ممکن است مسئول 80% از تمام موارد.

دانشمندان فقط شروع به درک عوامل مختلف فیزیولوژیک و رفتاری و زیست محیطی – که نقش مهمی در تقویت انتقال است.

فرد آلوده را بار ویروسی می تواند تاثیر چه مقدار از آنها “ریختن”; تفاوت نشان داده شده در مقیاس میلیاردها ذرات ویروس. یک دور کمتر احتمال دارد به گسترش این ویروس از یک پروانه اجتماعی. و بودن در خارج از منزل با ماسک به ما گفته شده بارها کمتر است به احتمال زیاد منجر به گسترش از بودن در داخل خانه.

زمانی که بسیاری از ایالات آمریکا تحمیل stay-at-home سفارشات در اواسط ماه مارس اپیدیولوژی بر اهمیت R0. شناخته شده به عنوان پایه تولید مثل تعداد و تلفظ “r-جز” (یک Britishism برای شماره صفر) آن است که اندازه گیری که چگونه بسیاری از مردم به طور متوسط یک فرد آلوده. در سرخک که تعداد بسیار بالا جایی بین 12 تا 18. در, ابولا, آن را در مورد 1.5.

برای رمان coronavirus این فکر به جایی در بین حدود دو تا سه. اما محققان می گویند که تعداد تحت الشعاع آنچه که واقعا اتفاق می افتد بر روی زمین است.

بدن در حال رشد از شواهد نشان می دهد که سارس-CoV2 مانند دیگر coronaviruses گسترش در جامعه متناسب و شروع می شود به جای اینکه بیشتر به طور مساوی در طول فضا و زمان است. آدم Kucharski لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری تخمین زده است که ارزش آنچه شناخته شده به عنوان k-پارامتر اندازه گیری چقدر یک ویروس تمایل به خوشه نشان می دهد که فقط 10 درصد از مردم ممکن است مسئول 80% از رمان coronavirus موارد است.

دنیای واقعی اطلاعات را تأیید میکند اریب انتقال الگوی.

در یک تجزیه و تحلیل دقیق از شیوع بیماری در هنگ کنگ برای مثال محققان دریافتند سه گروه مجزا از حوادث. این superspreading افراد به نمایندگی از 20 درصد از کل بودند مسئول 80 درصد از انتقال. گروه دوم شامل حدود 10 درصد از موارد انتقال ویروس به یک یا دو نفر دیگر. نهایی گروه 70 درصد نیست آلوده هر کس دیگری در تمام.

در اسرائیل محققان به دنبال در 212 مورد به این نتیجه رسیدند که آنها می تواند مرتبط به 1 ٪ تا 10 ٪ از مردم است. و در یک شیوع در کره جنوبی برج اداری محققان دریافتند که حدود 45 درصد از 216 کارگران رو ویروس از یک فرد مجرد است. در ایالات متحده یک تجزیه و تحلیل از پنج شهرستان در گرجستان یافت که superspreading به نظر می رسد “گسترده در سراسر فضا و زمان” و 2 درصد از آلوده کشت 20 ٪ از موارد.

بسیاری از این حوادث صورت گرفت در coronavirus نقاط داغ که اکثر مردم در حال حاضر آگاه باشید: ساختمان ها که در آن مردم زندگی می کنند در محله های نزدیک مانند خانه های سالمندان و زندان و کارگر خوابگاه و کشتی های کروز. شده اند وجود دارد تعدادی از خوشه ها در گوشت-پردازش و مواد غذایی منجمد کارخانه و همچنین در یک پیچش یا حلقه زنی رویداد در ادمونتون کانادا منجر به حدس و گمان است که درجه حرارت می تواند یک عامل باشد.

“ممکن است که فضای سرد در این محیط تسهیل گسترش ویروس” Gwenan شوالیه و دیگران در لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری نوشت: در یک تجزیه و تحلیل از 201 اتفاقاتی که در منتشر شد, ولکام باز کردن تحقیقات است.

بقیه شناخته شده superspreading حوادث بودند در یک چیز درهم و برهم از مکانهای اجتماعی که در آن مردم جمع آوری جمعیت: کنسرت, بازی های ورزشی, مراسم عروسی, مراسم تشییع جنازه, کلیسا, سیاسی, تظاهرات, رستوران ها, مراکز خرید. و تقریبا تمام محل در داخل خانه و یا در مکانهای سرپوشیده-فضاهای باز.

استنفورد محقق مورگان Kain که بر مدلسازی ریاضی انتقال بیماری گفت: تجزیه و تحلیل خود را نشان می دهد که مناطق شده است که تا حد زیادی متاثر از این بیماری همه گیر آسیب پذیر هستند چرا که تقریبا هر کس نظری خواهد بود مستعد ابتلا به عفونت و تنها بدشانسی تلاقی عفونی فرد در حق محیط زیست می تواند بسیار به سرعت تنظیم کردن یک واکنش زنجیره ای از انتقال. Kain و دیگران استدلال می کنند که خارج از جعبه ایده های مورد نیاز برای مبارزه با چنین گسترش یافته است.

“همین دلیل است که آن را به خصوص در ایالات متحده خطرناک که در جاهایی که لازم نیست موارد باز رفتن به داخل سالن رستوران ها, میله, ورزشگاه که در آن افراد آلوده به حرکت در مورد” او گفت:.

یک پیشنهاد از یک استاد دانشگاه دولتی مسکو خواستار تغییر تست از منابع عمومی به تلاش برای شناسایی پتانسیل “سوپر قطره چکان” با بالا ویروسی بارهای با استفاده از تصادفی تست. طرح های دیگر تمرکز بر محدود کردن مردم بیشتر تصادفی تعاملات از جمله در حمل و نقل عمومی و یا در کافه ها و رستوران ها در حالی که شل شدن محدودیت های خود را به طور منظم اطلاعات تماس از جمله از طریق کار یا مدرسه. این امر هنوز هم در برخواهد داشت خطر ابتلا به برخی اما از لحاظ تئوری راهنما حاوی آن را به خاص اجتماعی “حباب.”

دانشمندان همچنین به دنبال تکنولوژی برای کمک به جلوگیری از superspreading حوادث. تیم های مختلفی در نقاط دور افتاده جهان در حال تلاش برای ساخت breathalyzers یا کاغذ مخصوص است که می تواند تشخیص فعال ویروس. متعدد دولت ها و شرکت ها در حال آزمایش با اشعه ماورای بنفش چراغ متصل به سیستم های تهویه سعی کنید برای کشتن این ویروس به عنوان آن می گذرد از طریق تهویه مطبوع و سیستم های گرمایشی.

Yuguo Li, یک استاد دانشگاه هنگ کنگ که در مطالعات کنترل عفونت و هوا, هدایت و روشنی از فضای بین دو ساختمان های بلند که در آن هیچ باد. او ترجیح میدهد و خود را به پیاده روی در کنار دریا. و او اجتناب اتوبوس های شهر.

پس از گذراندن چندین ماه مورد نقد برخی از معروف ترین superspreading موارد مربوط به coronavirus Li معتقد است ویروس از طریق هوا منتقل نقش مهمی در بسیاری از آنها.

در یک مورد مربوط به یک رستوران در چین شهر گوانگژو که در آن خانواده ها از سه جداول مجاور آلوده شدند, برای مثال, او توضیح می دهد که چگونه جریان هوا در نزدیکی مردم با جریان رو به بالا plume برداشته توسط گرما از بدن انسان است. او مظنون ذرات رفت به تهویه هوا که منفجر آنها را نسبت به کسانی که جداول. هیچ یک از دیگر شام و یا صبر کنید تا کارکنان را تحت تاثیر قرار.

او معتقد است که تهویه نیز ممکن است به سرزنش برای یک مورد مربوط به یک مرد جوان از استان هونان چین که نشسته در پشت یک اتوبوس اما به پایان رسید تا آلوده کردن هفت نفر دیگر در مناطق مختلف این وسیله نقلیه و پس از آن دو بیشتر در دوم مینی بوس او پریدند بر روی بعدی. Li مصاحبه با بیمار, راننده, مسافر و بررسی فیلم و آن را عجیب و غریب است که تعداد کمی از کسانی که آلوده شد در همان نزدیکی بودند. در واقع حداقل یک مسافری که بیمار بود به عنوان دور به عنوان ممکن است در جلوی اتوبوس — 31 فوت دور — از coronavirus مثبت ،

مشابه استنتاج شده در مورد شیوع بیماری در Skagit دره Chorale در واشنگتن که در آن 52 61 خوانندگان که با حضور 2½-ساعت عمل بیمار شد. مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری نوشت که این عمل از آواز خواندن ممکن است “کمک به انتقال از طریق انتشار ذرات معلق در هوا است که تحت تاثیر بلندی از تلفظ صوتی.”

علاوه بر این محققان نوشت که “سوپر-قطره چکان که آزادی بیشتر ذرات آئروسل در طول سخنرانی نسبت به همسالان خود ممکن است کمک به این و قبلا گزارش شده covid-19 superspreading حوادث است.”

ویلیام Nazaroff مهندس محیط زیست از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی توضیح داد که هنگامی که مردم در داخل خانه آنها به معنای واقعی کلمه و تنفس در هوا به عنوان هر کس دیگری در اتاق. اگر این ویروس می تواند هوابرد که او معتقد است که می تواند پس از آن او گفت: ما نیاز به در نظر گرفتن که آیا هر ساختمان که باز باید آن را تغییر دهید سیستم های تهویه قادر به فیلتر کردن بیشتر ویروس و یا استفاده از چراغ اشعه ماوراء بنفش به آن را بکشند.

“این است که با plume از آنچه ساطع شده است و میزان آن می تواند تجاوز در تنفس خود را در منطقه” Nazaroff گفت.

در حالی که آن است که اغلب غیر ممکن است برای شناسایی کسی که باعث شیوع, شده اند وجود دارد برخی از وجوه مشترک در میان کسانی که به طور مشخص به عنوان منبع به احتمال زیاد در مطالعات. آنها تمایل به جوان است. بدون علامت. اجتماعی.

دانشمندان گمان می برند این “سوپر-قطره چکان” ممکن است سطح بسیار بالاتر از این ویروس در بدن آنها بیش از دیگران و یا ممکن است انتشار آنها توسط صحبت کردن, فریاد زدن یا آواز خواندن در راه های مختلف از اکثر مردم است. تحقیقات بر اساس آنفولانزا که درگیر دانشجویان باد به یک لوله نشان داد که درصد کمی تمایل به تابش ذرات کوچکتر شناخته شده به عنوان ذرات معلق در هوا بیشتر از دیگران است. این ذرات تمایل به قطع و یا شناور و در حرکت با جریان هوا و در نتیجه می تواند بسیار دورتر و طولانی تر از بزرگتر قطرات است.

در یک مطالعه منتشر شده در حال ظهور بیماری های عفونی توسط ژاپن Hitoshi Oshitani در دانشگاه توهوکو از 22 superspreading افراد با coronavirus حدود نیمی بودند با سن کمتر از 40 سال و 41 درصد را تجربه هیچ نشانه ای ندارند.

جولیان تنگ یک virologist در بيمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی لایسستر در بریتانیا تاکید کرد که چه کسی باعث شیوع اغلب می آید به تصادف. بر خلاف برخی از ویروس های دیگر که ممکن است مسری برای یک عمر یا ماه coronavirus بسیار کوتاه پنجره عفونت — در اکثر چهار تا نه ماه — با توجه به مطالعات متعدد.

تانگ گفت: مطالعات بیماری های دیگر نشان داده اند که بدون علامت می تواند گاهی اوقات ریختن بیشتر ویروس برای مدت طولانی اگر چه این که آیا این امر به کروناویروس ناشناخته است.

“به طور معمول اگر شما بسیار بیمار شما پاک کردن این ویروس به سرعت,” او توضیح داد. “جالب اینجاست که اگر شما کاملا خفیف بیمار یا بیمار در تمام سیستم ایمنی بدن شما ممکن است تحمل آن بیشتر و شما ریخته خواهد شد و دیگر با بالاتر ویروسی بارهای.”

او گفت: حصبه مریم بدون علامت کوک بود که یک superspreader سالمونلا تيفی شناخته شده است به یک تغییر ناگهانی در سیستم ایمنی بدن است که اجازه نمی دهد او را به پاک کردن باکتری ها و همچنین دیگران پس از آن هنوز هم در حال حاضر و با سهولت بیشتری انتقال.

در مورد هونان که انسان منتقل می شود این ویروس در حالی که سوار دو اتوبوس Li گفت که “شگفت آور” که پس از چهار ساعت از عفونت او شناخته شده نیست به آلوده هر کس دیگری در تمام.

“مثل برگ پاییز ناگهان همه در حال سقوط کردن است.”

در مورد Ingham County, که در آن superspreading رویداد رخ داده در نوار کالج جامعه اطراف در حدود 280,000 تا به حال بیشتر تجربه کند انتقال در طول بیماری همه گیر. اما حتی پس از صاحبان هارپر رستوران و دم میخانه در شرق و لانسینگ, بسته 20 ژوئن پس از وقوع و پس از میشیگان به لیبریا گرچن Whitmer بسته داخل نوار خدمات در طول بیشتر از دولت جولای 1 — شیوع ادامه به گسترش است.

از 187 مجموع موارد ترسیم به هارپر در رستوران به عنوان جمعه 144 در میان افرادی که تا به حال شده است در محل. دیگر 43 شدند اعضای خانواده خود و دوستان و همکاران و مخاطبین دیگر. آلوده به طول انجامید و صدها مایل و 16 شهرستانهای استان است.

محققان گفته شد وجود دارد 225 مشتریان در دو طبقه با ظرفیت طبیعی 950. هوا مطبوع بود و برخی از مردم بر روی عرشه. وجود دارد یک خط خارج از مردم در حال انتظار برای اجازه.

هارپر نیست پاسخ به درخواست برای نظر اما گفت: در Facebook پست است که آن را در حال کار به آن را تغییر دهید گرمایش و سیستم تهویه هوا با تصفیه هوا فن آوری است.

مقامات بهداشت هنوز برای پیدا کردن اولین بیمار هستند اما با تمرکز بر چند امکانات. بدرد خوردن آن گفت: ممکن است غیر ممکن است برای پیدا کردن منبع اصلی داده که حدود یک سوم اولیه موارد بدون علامت نيز 19 درصد از افرادی که گرفتار آن از کسانی که در نوار.

“این فقط دیوانه,” او گفت: چگونه به سرعت عفونت صعود کرد.

در حالی که این تعداد همچنان در حال افزایش بیش از سه هفته Vail طول می کشد راحتی در این واقعیت است که اکثر مردم آنها رسیده و در حال ارائه لیست از مخاطبین خود را و است که موارد جدید به نظر می رسد به کم کردن سرعت.

“من حدس می زنم من فکر کرده بود که رفتن به بالاتر,” او گفت: “که به من می گوید که حداقل مردم توجه هنگامی که ما به آنها گفتم به قرنطینه.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de