احتمال افزایش فعالیت های لرزه ای و یا حتی یک سونامی مانند رویداد می تواند بر روی کارت شرق, شمال, Andhra Pradesh. هنگامی که و اگر در چنین یک رویداد رخ می دهد مشخص خواهد شد به تازگی کشف شکستگی خط در خلیج بنگال است.

این می آید پس از یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه حیدرآباد (UoH) در همکاری با موسسه ملی اقیانوس شناسی (NIO) و نفت و گاز شرکت با مسئولیت محدود (ONGC) کشف حضور هنگامی که فعال شکستگی خط. این حداکثر فعالیت متمرکز در مجاورت سازه های دریایی ویساکاپاتنام.

محققان گفت: شکستگی خط احتمالا ممکن است فعال شوند در آینده و در نتیجه عمده ساحلی خطرناک رویداد مرتبط با لرزه خیزی و سونامی در داخل و اطراف ویساکاپاتنام منطقه است.

یک برخورد قاره رخ داده است که بین هند و آسیا حدود 40 میلیون سال پیش منجر به تشکیل هیمالیا که به نوبه خود مسئول تغییرات عمده در منطقه و جهان شرایط آب و هوایی.

تعاملات بین هیمالیا و آب و هوا آغاز روند فرسايشی در هیمالیا و تبت مناطق. سیستم های رودخانه انجام شده مقدار فراوان مواد به خلیج بنگال با ضخامت رسیدن 22 متر در بنگال دریایی حوضه. این بار رسوب آن تاثیر مکانیکی در حاشیه شرقی هند است.

تیم تحقیقاتی پروفسور K. S. کریشنا و Dr M. Ismaiel از UoH Dr K. Srinivas از NIO و دکتر D. ساها از ONGC تجزیه و تحلیل داده های لرزه ای انعکاسی به آدرس یک رابطه علت و معلولی بين رسوب معلق و پاسخ زیر ناهمگن سنگهای آذرین در خلیج بنگال.

آنها دریافتند حضور 300 متر شکستگی خط دریایی از شمال AP و حدود 100 کیلومتر از خط ساحلی.

“این مطالعه نشان داد که شکستگی خط ضبط کرده تجمعی جابه جایی حدود 900 متر بین آذرین زیرزمین و حدود 16 میلیون سال رسوبی افق. این شکستگی شد دوباره فعال 6.8 میلیون سال پیش و ادامه فعالیت به تدریج تا 0.3 میلیون سال قبل از توقف” پروفسور کریشنا گفت: Deccan Chronicle.

بیش از حد عمودی می اندازد (106 و 342 متر) رخ داده است در سنین 16 و 6.8 میلیون سال پیش بیش از یک فاصله 300 متر دریایی از شمال AP و ممکن است باعث نسل فشرده سونامی حوادث.

شکستگی خط ممکن است تبدیل به فعال هر زمان که دیفرانسیل تنش در هر دو طرف عبور از سطح آستانه و ممکن است تبدیل به یک مخاطرات زمین رویداد. زمان بندی آن آسان است برای پیش بینی, اما عود خواهد کرد در یک زمان کوتاه در زمین شناسی ،

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله