سرینگر: به طور طبیعی تشکیل یخ lingam در Amarnath غار حرم ذوب شده تقریبا به طور کامل با توجه به افزایش دما و گزارش های دریافت شده در اینجا گفت.

با توجه به گزارشات اخیر این شیو lingam تا به حال به طور کامل شکل گرفته توسط اواسط ماه ژوئن است اما اندازه آن و دور شروع به کاهش و پس از آن. آن را به نصف کاهش می یابد توسط هفته اول جولای و زمانی که وزیر دفاع Rajnath Singh بازدید محل عبادت در جولای 18, آن ذوب شده بیش از 80 درصد است.

پرسنل امنیتی ارسال شده در حرم.

افسانه می رود که در طول ماه از Sawan یا Shravan (ژوئیه و اوت) یخ استالاگمیت اشکال طبیعی Shivling یا یخ-lingam که واکس و دیگر کم با مراحل ماه در Amarnath. این یک پدیده است که جذب ده ها هزار نفر از جانبازان از سراسر کشور و خارج از کشور در هر سال است. اما در این سال yatra لغو شده است با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر.

در طول سفر حج جانبازان سوار در یک سفر دشوار بیش از کوه های ناهموار با راه رفتن و یا در ponyback و یا در حال انجام به پرداخت سجده در غار است که اعتقاد به سراى خداوند سیوا. در کنار Siva دو دیگر یخ lingams اعتقاد به کسانی که از پارواتی و پسر خود را, Ganesha.

در ماه مه نیروهای امنیتی مستقر در نزدیکی یک پایگاه گزارش شده بود که یخ lingams از پارواتی و گانش نیز تشکیل شده به طور کامل. غار-حرم شده است امن 53 فوت عرض و 7 فوت قد دومین پله از جلو پنجره نرده ساخته شده است که آن را غیر ممکن است برای هر کسی که به نزدیکی خلوتگاه سنکتروم. حتی نیروهای امنیتی مستقر در غار حاشیه نگه داشته شده است در خلیج.

در سال 2008 غار حرم شاهد با شکوه تشکیل شیو Lingam پس از سه سال ، برخی از کارشناسان نسبت به عدم تشکیل lingam در برخی از سالها به گرمایش جهانی و تغییر یخچالهای طبیعی است.

تاریخ ثبت است که برای اولین بار به زیارت غار حرم انجام شد در 1000 سال قبل از میلاد هر چند کوچک دیگری شناخته شده است و از دوران باستان از Amarnath.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله