یکی از اسرار بزرگ coronavirus است که چگونه به سرعت آن را فلک کشیده در سراسر جهان است.

این اولین هایش در چین مرکزی و ظرف مدت سه ماه بود که در هر قاره اما قطب جنوب, خاموش کردن زندگی روزانه برای میلیون ها نفر. پشت گسترش سریع چیزی بود که در ابتدا گرفتار دانشمندان خاموش گارد گیج مقامات بهداشتی و تضعیف اوایل مهار تلاش — ویروس می تواند گسترش به ظاهر سالم مردم است.

به عنوان کارگران بازگشت به دفاتر کودکان, آماده سازی برای بازگشت به مدارس و کسانی که از جان گذشته برای عادی بازدید از مراکز و رستوران های در حال ظهور علم نقاط شوم واقعیت: اگر افرادی که به ظاهر سالم می تواند انتقال این بیماری ممکن است غیر ممکن باشد.

“این می تواند یک قاتل و پس از آن 40 درصد از مردم حتی نمی دانند آن را داشته باشد,” دکتر گفت: Eric Topol رئیس موسسه تحقیقات ابتدایی موسسه. “ما باید برای خارج شدن از حالت انکار, چرا که آن را واقعی است.”

محققان را در معرض ترسناک احتمال سکوت گسترش این ویروس بدون علامت و presymptomatic حامل. اما چگونه عمده نقش به ظاهر سالم مردم در تورم صفوف کسانی که آلوده بدون پاسخ مانده و در بالای علمی در دستور کار است.

کوچک اما توانا coronavirus می تواند باز کردن یک سلول انسان, راه اندازی فروشگاه و تولید انبوه هزاران نسخه از خود را در یک روز. ویروس سطوح موشک وار رفتن قبل از اولین سرفه اگر یکی همیشه می رسد. و شگفت آور به دانشمندان حدود 4 در 10 آلوده مردم آیا تا به حال علائم.

“برای کنترل به واقع ویروس را از آمدن ما قصد داریم برای مقابله با این موضوع گفت:” مهار Houben, یک بیماری ردیاب در لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری است.

مبرم تلفات بیش از 580,000 در سراسر جهان مرگ و میر ناشی از کوروناویروس کمرنگ شده به پس زمینه به عنوان شهرستانها لغو محدودیت. اما این حیله از ویروس باقی می ماند در ذهن بسیاری از دانشمندان که در حال مشاهده جوامع بازگشایی بدانم چه اتفاقی می افتد اگر سکوت پخش شناسایی نمی کند تا زمانی که آن را بیش از حد دیر است.

مسافران با هیچ سرفه می تواند لغزش گذشته فرودگاه صفحه نمایش. کارگران بدون تب نمی توان با حرارت چک. افرادی که اصلا احساس خستگی و درد خواهد شد و حضور در جلسات کسب و کار.

و شیوع بیماری می تواند دوباره آغاز خواهد شد.

اولین نکات

در اوایل ماه ژانویه علائم وجود دارد مردم می توانند بندر ویروس بدون نشان دادن علائم. A 10-year-old boy در چین که در سفر به ووهان تا به حال هیچ نشانه ای ندارند اما آزمایش مثبت همراه با شش نفر دیگر در خانواده خود را که تا به حال سرفه و تب. بیشتر نگران شد و یک گزارش از آلمان: یک مسافر کسب و کار از چین گسترش این ویروس به همکاران در مونیخ, حتی اگر او به نظر می رسد سالم است.

هنوز هم بسیاری از دانشمندان باقی مانده ديپلمات. برخی از سوال که آیا چینی بازرگان واقعا نمی باید علائم. آنها پیشنهاد او ممکن است خفيف آنهایی که او نسبت به تاخیر جت.

مفهوم مردم ناخواسته گسترش بیماری شده است هرگز به آسان به درک از فلج اطفال بیماری همه گیر از اواسط قرن امریکا به گسترش اچ آی وی در دهه های بعد.

در نوبه خود از قرن 20th ظاهر سالم نیویورک کوک به نام مریم Mallon چپ مرگبار دنباله از حصبه عفونت است که گرفتار عمومی و منجر به او را مجبور به قرنطینه در شرق رودخانه جزیره است. “حصبه مریم” باقی می ماند و فراموش نشدنی نماد سکوت گسترش یافته است.

به عنوان COVID-19 ظهور, مقامات بهداشت معتقد بود این امر می تواند مانند دیگر coronaviruses است و مردم عفونی بیشتر در هنگام نشان دادن علائم مانند سرفه و تب با انتقال نادر در غیر این صورت.

“ما فکر می کردند که این چیزی که در حال رفتن به مانند سارس: یک دوره کمون طولانی و بدون انتقال در طول دوره جوجه کشی گفت:” لورن Ancel Meyers, یک بیماری modeler در دانشگاه تگزاس در آستین.

در ایالات متحده فرودگاه ها در سراسر کشور به مسافران بازگشت از نقاط از جمله چین که علائم اجازه داده شد برای رفتن در راه خود را.

“ما اطمینان خودمان و عمومی است که در تماس با یک فرد بدون علامت بود و نه یک خطر” گفت: دکتر جف Duchin پادشاه کانتی واشنگتن که در آن برای اولین بار عمده ایالات متحده خوشه از coronavirus موارد شکست در زندگی مراقبت از خانه سالمندان.

پشت صحنه, دانشمندان مانند Meyers شد های هشدار دهنده خود را پیدا کردن با مقامات بهداشتی.

Meyers تا به حال مونتاژ یک تیم از دانش آموزان که scoured وب سایت چینی ادارات بهداشت به دنبال تاریخ از علائم شروع در موقعیت های که در آن وجود دارد به اندازه کافی اطلاعات برای کشف کردن که آلوده آنها.

بین Jan. 21 Feb. 8 آنها در بر داشت که در آن چند مورد از این فرد آورده است که این ویروس در صفحه اصلی نمی توسعه علائم تا پس از آلوده کردن یک عضو خانواده است. برای مثال یک زن در یک شهر چینی با چند مورد رو بیمار پس از شوهرش در بازگشت از سفر به یک شهر با شیوع بزرگ. او نمی مریض تا بعد.

“هنگامی که ما در نگاه به داده ما گفت:” اوه نه این نمی تواند درست باشد,'” مایرز گفت. “این تکان دهنده است.”

پیدا کردن بیش از 50 گونه موارد Meyers بلافاصله به اشتراک گذاشته تجزیه و تحلیل با مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری — on Feb. 20 دقیقا 1:18 صبح با توجه به سوابق خود را. آژانس در پاسخ چند ساعت بعد با سوالات.

مایرز و CDC رد و بدل گسترده, ایمیل, رفتن بیش از آنچه که می تواند در پشت این اعداد است. ویروس این واقعا گسترش سریع و قبل از اینکه مردم احساس بیمار ؟

گسترش در یک مهمانی

ربکا Frasure که قرارداد این ویروس در حالی که روی الماس شاهزاده خانم کروز نشسته در تخت در ژاپن در اواخر ماه فوریه نا امید نگه داشته می شود در بیمارستان بستری حتی اگر او نمی باید هر گونه علائم.

“من کاملا سالم به جز داشتن این ویروس در بدن من” Frasure گفت: در حالی که انتظار برای انتشار.

بدون گسترده و مکرر تست آن غیر ممکن است بدانید که چگونه بسیاری از مردم بدون علائم ممکن است آن را حمل. الماس شاهزاده خانم که idled در بندر یوکوهاما ژاپن در حالی که ویروس منفجر شد پردازنده ترغیب محققان.

پس از یک بیمار مسافر آزمایش مثبت تنها کسانی که با علائم در ابتدا تست کردم.

Houben و لندن تیم تحقیقاتی مجموعه ای را برای ساخت یک مدل ریاضی برای برآورد که چگونه بسیاری از افراد آلوده بدون علائم بودند که از دست رفته. پس از چهار هفته مدل خود را نشان داد شگفت انگیز سه چهارم افراد آلوده در شاهزاده خانم بدون علامت بودند.

می تواند که واقعا درست است ؟ در ابتدا محققان نگران آنها انجام داده اند ممکن است چیزی اشتباه است. آنها همچنان خوب تنظیم مدل کارگردانی دانشجوی کارشناسی ارشد برای قرار دادن هر گونه خطا.

“برای اتمام این بررسی که” Houben گفت. “است که نبود آن است. که نبود آن است. که نبود آن است.”

آنها هفته را صرف ساخت مطمئن شوید که آن را ادم. این در واقع درست بود.

آنها پاسخ: بدون علامت حامل “ممکن است کمک قابل ملاحظه ای به انتقال است.”

در ایالت واشنگتن مشابه سرنخ پدید آمده برای Duchin به عنوان یک تیم از محققان جستوجو کرد زندگی مراقبت از شیوع یافت و مراقبت های بهداشتی کارگران گسترش این ویروس به دیگر مراقبت از سالمند امکانات. آنها معتقد بودند حداقل برخی از آنها مشغول به کار بودند در حالی که آلوده اما قبل از اینکه احساس علائم.

سپس در ماه مارس در یکی دیگر از خانه سالمندان بیش از نیمی از ساکنان که تست مثبت ندارد, نشانه, هر چند بیشتر خواهد به توسعه آنها.

“این بیماری است که رفتن به بسیار سخت برای کنترل,” Duchin به یاد می آورد تفکر است.

که بر نیاز به تغییر چرخ دنده و اذعان به این ویروس نمی تواند کاملا متوقف شده است.

در حدود همان زمان واشنگتن مقامات دولتی بود آگاه شدن از یک مهمانی در سیاتل آپارتمان که در آن حدود 40 درصد از مهمانان آنها بعد از مصاحبه شد و بیمار با این ویروس حتی اگر هیچ کس به نظر می رسید در آن زمان مریض.

الیزابت اشنایدر بود که در میان 30 یا بیشتر شرکت کنندگان به یاد می آورد آن را به عنوان یک low-key شب مضمون در اطراف نارگیل-لیمو ترش کوکتل با برخی از مهمانان در روح با پیراهن هاوایی و یا دیگر گرمسیری لباس. میزبان تا به حال استخدام یک متصدی بار به خدمت نوشیدنی و نگه داشتن چشم در مواد غذایی است.

“ما واقعا هرگز نمیفهمد که آن را در این حزب گفت:” اشنایدر که بیمار سه روز بعد در ادامه به معاشرت از طریق آخر هفته. “من قطعا می میرم گسترش آن است.”

که در همان هفته کنت شکار بیمار و در بیمارستان بستری شد با این ویروس. دوست و همسایه خود را, جسی Cornwell, فکر بازگشت به چگونه او در حال تماشا دموکراتیک مناظره با شکار در Ida Culver خانه خود را تسهیلات زندگی کمک در سیاتل و چگونه آنها را خورده بود وعده های غذایی با هم در اتاق ناهار خوری.

طولانی نیست پس از دوم اقامت — که مانند شکار و Cornwell زندگی در تهران خانه طبقه دوم — نیز بیمار شد و به بیمارستان رفت, باعث این تسهیلات به التماس مقامات بهداشتی برای تست همه ساکنان و کارکنان.

شکار درگذشت مارس 9, تبدیل شدن به یکی از اولین تلفات آمریکا از COVID-19. یک روز بعد از 82 سال Cornwell آزمایش مثبت همراه با دو تن دیگر از ساکنان همه آنها را به انزوا.

هیچ یک از آنها را نشان داد ،

در جای دیگر به عنوان تلاش های تست را گسترده تر شد نسبت بزرگ از افراد بدون علامت نشان داده اند تا از یک محله در سان فرانسیسکو به یک ناو هواپیمابر در اقیانوس آرام.

شیوع مربوط به کره جنوبی کلوپ شبانه نشان داد بیش از 30% موارد بدون علامت بودند. در یکی نیویورک بخش زنان و زایمان برخی از 88 درصد از کسانی که تست مثبت بود و هیچ نشانه ای ندارند.

زمانی که Cornwell آموخته او مثبت, افکار او بلافاصله تبدیل به کشیش خود برگرد. جین Pauw که رانده بود او را به یک جلسه مطالعه کتاب مقدس. Pauw از دست داد حس خود را از طعم و مزه و بو و آمد با تب بالا و از نفس پس از رفتن چند مرحله است. Cornwell تعجب اگر او می توانست یکی از آلوده Pauw. او هشدار داده او کشیش که به درمانگاه تا زمانی که او در بر داشت که او را یک ویروس تست.

آن را به عقب آمد با این پاسخ او می ترسید: او مثبت بود ،

سوالات پاسخ داده نشده

بینی و دهان راحت راههای ورودی برای coronavirus. یک بار داخل, ویروس commandeers همراه ماشین آلات برای کپی کردن خود را در حالی که دفع ایمنی بدن را دفاع. ویروس سطوح موشک وار رفتن در راه هوایی فوقانی همه بدون علائم در روزهای اولیه از عفونت. بسیاری از دانشمندان بر این باورند که در این روز مردم می تواند گسترش ویروس با صحبت کردن و تنفس و آواز خواندن و یا لمس کردن سطوح.

در واقعا بدون علامت, سیستم ایمنی بدن برنده نبرد قبل از آنها تا کنون احساس بیمار.

آن را به عنوان روشن تر می شود که افراد سالم می تواند به گسترش این ویروس در ایالات متحده بهداشت مقامات تصمیم گرفتند نه صبر علمی یقین است. در طول یک جلسه در اوایل ماه مارس در آمریکا مقامات بهداشت گفت: آنها معتقد بودند انتقال می تواند اتفاق می افتد قبل از اینکه مردم نمایش داده می شود علائم با توجه به یک ایمیل به دست آمده توسط آسوشیتد پرس. چند هفته بعد CDC توصیه می شود افراد خود را پوشش بینی و دهان با ماسک bandannas حتی تی شرت.

روز بعد محققان چینی منتشر شده کاغذ گفت: بیماران عفونی بیشتر از دو تا سه روز قبل از توسعه علائم. شواهد همچنان به تجمع و CDC در حال حاضر برآورد 40 درصد از انتقال اتفاق می افتد قبل از اینکه مردم احساس بیمار. آژانس گفتن مقامات بهداشت عمومی در ایالات متحده است که با تکیه بر مدل های ریاضی برای استفاده از این عدد در محاسبات خود.

کوچک چینی مطالعه منتشر شده در 27 مه آلوده یافت بيماران بدون علائم ریختن ویروس به طور میانگین برای روز کمتر از کسانی که با علائم و نه روز در مقابل 15 روز است. اما آنها را ریخته است.virus.

هنوز هم شک و تردید باقی می ماند در میان دانشمندان بسیاری به ویژه در میان سازمان بهداشت جهانی است که با تخفیف اهمیت بدون علامت عفونت است. برای ماه که نگهداری می شود که بدون علامت بود یک راننده از همه گیر اما به تازگی شروع به اذعان امکان و توصیه مردم به پوشیدن ماسک.

آمریکا مقامات بهداشت سرزنش چین برای تاخیر در به اشتراک گذاری اطلاعات در سکوت گسترش یافته است. اما Topol معتقد ایالات متحده می تواند نصب شده خود را تست برنامه با توالی ژنوم ویروسی.

که بدون توجه به کوچک: به دست آوردن علمی وضوح زودتر می توانست زندگی را نجات داد.

“ما شده است و آهسته همه چیز را در ایالات متحده” Topol گفت. “و من باید بگویم آن شرم آور است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de