Illustration for article titled Black Women Are Tired of People Trying to Control Our Bodies—So Wake Up

عکس: یعقوب لوند (شاتر)

خانواده من خسته هستم. من خسته از سفید برتری و مردسالاری. من خسته از این سیستم که پلیس کنترل و قتل سیاه, ترانس زنان است. من خسته از این سیستم است که اجازه می دهد Breonna تیلور به قتل رسیده در خانه اش در حالی که او قاتلان مجاز به پرسه زدن رایگان. من خسته از این سیستم ساخته شده است که معیوب مراقبت های بهداشتی زیرساخت های است که اجازه می دهد تا زنان به مرگ در هنگام زایمان و مردم به مرگ از COVID-19 در سه بار رای از مردم سفید. من خسته از هنرمندان مانند Kanye West که همچنان به گسترش تبلیغات ضد سقط گروه های سیاسی تبدیل شده است. من خسته از ضد سقط جنین فعالان ادعا می کنند که سقط جنین, سیاه, نسل کشی است. من خسته از زنان تصمیم گیری در مورد بدن ما بودن ای اداره.

تبلیغات

این کشور ساخته شده بود در پشت مردم سیاه و قتل عام مردم بومی. برده سفید صاحبان کنترل سیاه زندگی زنان و زايمان از نسل بیش از 400 سال برای ساخت موتور اقتصادی است که هنوز هم قدرت این کشور است. “پدر, مدرن, زنان,” J. ماریون سیمز كار خود مالک که در انجام آزمایش بر روی سیاه بردگی زنان بدون بیهوشی. زنان سیاه و سفید—همراه با مهاجران بومی افراد معلول و مردم فقیر–به زور استریل توسط دولت فدرال تامین می شود برنامه در 32 متحده است.

پلیس, قتل به دلیل گرایش به درمان زنان در نیروی کار محدودیت های سقط جنین در حال تمام اعمال خشونت. به عنوان سیاه و سفید زنان ما امن نیست از پلیس در خانه ما در مطب یا در مدارس. ما اعتماد نیست و یا پشتیبانی تصمیم گیری برای خودمان و خانواده ما. ما هنوز هم برای دفاع از حق سقط جنین را به بقیه جهان است. ضد سقط جنین سازمان اقدام به co-opt سیاه زندگی مهم جنبش به شرم سیاه, فریاد Black Lives Matter شعارهای خارج از والدین مراکز بهداشتی و درمانی و حتی به اشتباه با استفاده از denouncement ما موسس نژادپرستانه و ablest اعتقادات به عنوان اعتبار برای نادرست خود منطق است. ایده سیاه و سفید “نسل کشی” توسط سقط جنین است که ریشه در تداوم باروری ظلم و ستم از زنان است. این ایده سوء استفاده از ما در جوامع بسیار واقعی تاریخ پزشکی بدرفتاری و infantilizes سیاه.

تبلیغات

سیاه زنان در تصمیم گیری ما در مورد بهداشت باروری جوش پایین به سر در گم اگر ما سر در گم اگر ما نمی کنند. به ما گفته شده و ما تنها می تواند کودکان اگر ما “می توانیم آن را” — در غیر این صورت ما “رفاه ملکه” شرور و اهریمن توسط محافظه کاران به عنوان تخلیه در جامعه (در ضمن شرکت های بزرگ و ثروتمندان فشار کار ما و منابع طبیعی برای کاهش مصرف میلیاردها معافیت های مالیاتی). هیچ پشتیبانی برای مادران: هیچ اجباری پرداخت می شود, مرخصی زایمان, بدون مقرون به صرفه مراقبت از کودکان می گوید که هنوز هم گسترش مدیکید و دولت هنوز در تلاش برای سرنگونی قانون مراقبت مقرون به صرفه — در وسط یک بیماری همه گیر. زنان سیاه پوست در حال مرگ هستند در آوردن کودکان به این جهان است. فرزندان ما در زندان انداخته و یا به ضرب گلوله توسط پلیس را تکذیب کرد و این شانس را به تجربه کامل بشریت است که سفید کودکان انتظار می رود به عنوان نخستزادگی خود را.

ما نیز تخطئه و خجالت هنگامی که ما تصمیم به خاتمه دوران بارداری. تحت پوشش مراقبت در مورد زندگی محافظه کاران ما را وادار به راه رفتن را از طریق معترضین و یا به درایو صدها کیلومتر به چند-و-دور-بین مراکز بهداشتی و درمانی که جان سالم به در مقررات پس از مقررات دولت از سیاستمداران مخالف امن و قانونی سقط جنین. زیرا امریکا به بهره برداری ما کار ما را انکار آموزش و پرورش و فرصت را به جمع آوری ثروت برای قرن ها 25 درصد از زنان سیاه تکیه پزشکی برای مراقبت های بهداشتی. با توجه به هاید متمم دولت فدرال بارها کسانی از ما که تکیه پزشکی با استفاده از مالیات فدرال دلار برای پرداخت هزینه سقط جنین. آنها اهمیتی نمی دهند در مورد زندگی ما است.

اما ما انجام دهد. ما در حال کامل انسان قادر به ساخت خود ما تصمیم گیری در مورد بدن ما بارداری و زندگی ما است. آن را مدت زمان طولانی گذشته برای جهان و به رسمیت شناختن آن و حمایت از آن.

به برخی از این استدلال ممکن است صدا رادیکال اما جدید نیست. باروری عدالت حرکت جوهر چگونه نظریه های فمینیسم سیاه و تقاطع تبدیل به عمل است. آن را در مورد حفاظت و پیشبرد سیاه و توانایی مردم را به طور کامل ما را به خود باروری گیری: به پدر و مادر به پدر و مادر و به منظور بالا بردن فرزندان ما در امن و پر رونق جوامع است. باروری جنبش عدالت شده است پیش از سنتی حقوق باروری سازمان در اعلام کرد که بدن استقلال و دسترسی به مراقبت های بهداشت باروری هستند و حقوق بشر است.

تبلیغات

چرا که جنگ علیه سفید برتری است که مبارزه در بدن زنان ما ایستاده unapologetically در خط مقدم جنبش—که آیا آن را برای آزادی باروری و یا به صورت سیاه و آزادی است. ما سازماندهی ما ایجاد منابع پس از منابع ما در ماه مارس به خستگی ما با گریه و ما به راحتی و ما شادی را به ارمغان بیاورد. به ما اعتماد, ایستاده, با ما—و یا از راه ما.

و یک بار دیگر برای مردم در پشت: توقف گفتن به ما چه ربطی به ما بدن.

تبلیغات

نیا Eshu Martin-رابینسون مدیر از رهبری و مشارکت در برنامه ریزی والدین فدراسیون آمریکا است. نیا حرفه ای تمرکز حول بهداشت باروری, حقوق و عدالت است. در نقش او کار می کند برای ساخت یک جمعی استراتژی و چشم انداز برای کار در سازمان است.

گفتگو بپیوندید! ریشه میزبانی خود را, اولین, مجازی ریشه موسسهارائه شده توسط هدف این برنامه شامل چندین پیشرو ذهن در جامعه ما صحبت کردن در مورد سیاست, فرهنگ, سلامت, جامعه, ساختمان و تاثیر اجتماعی. اشتراک برای به روز رسانی امروز!

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de