چین را تهدید به مقابله به مثل به عنوان ما می دهد تا 72 ساعت بسته به هوستون کنسولگری

واشنگتن: ایالات متحده به چین 72 ساعت برای بستن کنسولگری خود را در هوستون در میان اتهامات جاسوسی مارک چشمگیر وخامت در روابط بین دو بزرگترین اقتصاد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه گفت: چینی ها ماموریت در هوستون بود که بسته “برای محافظت از آمریکایی مالکیت معنوی و آمریکایی ها اطلاعات خصوصی.”

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در پاسخ به یک سوال در اخبار جلسه این بود “همیشه ممکن است” از دیگر ماموریت های چینی می تواند بسته بیش از حد.

“ما فکر کردیم که وجود دارد یک آتش سوزی در یکی است که ما نزدیک” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت. “من حدس می زنم آنها سوزاندن اسناد یا سوزش مقالات و من تعجب می کنم آنچه در آن همه مورد است.”

یک شبه در هوستون آتش نشانان رفت به کنسولگری پس از دود دیده می شد. ایالات متحده از مقامات دولتی گفت: آنها تا به حال اطلاعاتی که اسناد سوزانده وجود دارد.

چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin گفت: کنسولگری عامل بود به طور معمول.

وزارت گفت: واشنگتن به طور ناگهانی صادر تقاضا برای بستن کنسولگری در روز سه شنبه و نام آن را “بی سابقه ای تشدید.”

به سفارت چین در واشنگتن دریافت کرده بود “بمب و تهدید به مرگ” از آنجا که از “لام & نفرت” دامن زده شده توسط دولت ایالات متحده سخنگوی Hua Chunying نوشت: در یک صدای جیر جیر.

“آمریکا باید لغو آن تصمیم اشتباه” او گفت:. “چین مطمئنا واکنش نشان می دهند با شرکت اقدامات متقابل.”

حزب کمونیست حاکمان در پکن با توجه به بستن کنسولگری ایالات متحده در مرکز شهر ووهان در اقدامی تلافی جویانه یک منبع با آگاهی از این موضوع گفت.

ایالات متحده بر اساس کارشناسان چین گفت: پکن همچنین می توانید انتخاب کردن به هدف مهم تر کنسولگری در هنگ کنگ شانگهای و گوانگژو چیزی است که می تواند صدمه دیده است شرکت های آمریکایی.

ریچارد Grenell که در خدمت تا زمانی که به تازگی به عنوان سرپرست و مدیر ملی ایالات متحده, هوش, پیشنهاد ایالات متحده می تواند چینی کنسولگری در tech-سنگین سان فرانسیسکو.

“این یک تماس نزدیک. من انجام داده اند هر دو (شیکاگو و سان فرانسیسکو), اما آن را نیز حس می کند برای شروع با یک” او به رویترز گفت با متن.

هوستون حرکت در می آید اجرا تا نوامبر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده که در آن مغلوب ساختن پیشی جستن و خود را دموکرات رقیب جو بایدن هم سعی کردم به نگاه سختی به سمت چین است.

زبان در سفر به دانمارک, وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo تکرار اتهامات در مورد سرقت چینی از آمریکا و اروپا مالکیت معنوی که به او گفته بودند هزینه “صدها نفر از هزاران نفر از شغل است.”

در حالی که ارائه هیچ جزئیات در مورد هوستون کنسولگری Pompeo با اشاره به a U. s. وزارت دادگستری کیفرخواست در روز سه شنبه از دو اتباع چینی بیش از آنچه که از آن به نام یک دهه کمپین جاسوسی سایبری که با هدف دفاع پیمانکاران COVID-19 محققان و صدها نفر از دیگر قربانیان در سراسر جهان است.

Pompeo همچنین با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس FBI و دیگران که برجسته چینی فعالیت های جاسوسی.

“رئیس جمهور تهمت است گفت:” به اندازه کافی. ما در حال رفتن به اجازه می دهد این به ادامه اتفاق می افتد,” او گفت.

سناتور جمهوری خواه مارکو روبیو اقدام رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنا توصیف هوستون کنسولگری در توییتر به عنوان “گره مرکزی حزب کمونیست را شبکه گسترده ای از جاسوسان & نفوذ عملیات در ایالات متحده است.”

نیویورک تایمز به نقل از برترین دیپلمات های ایالات متحده برای شرق آسیا و دیوید Stilwell عنوان کرد و گفت که هوستون کنسولگری بوده و در “کانون” از ارتش چین را به تلاش برای پیشبرد آن جنگ مزایای ارسال دانش آموزان به دانشگاه های ایالات متحده.

“ما در زمان یک گام عملی برای جلوگیری از آنها را از انجام آن” Stilwell گفت: بار.

استفان Biegun وزارت امور خارجه به تعداد دو دیپلمات گفت: آمریکا در کمیته روابط خارجی مجلس سنا تصمیم گیری ساخته شده بود در پاسخ به “دیرینه مناطق از نگرانی.”

او گفت: این افراد شامل سرقت مالکیت معنوی و تجاری جاسوسی و همچنین رفتار نابرابر از دیپلمات های ایالات متحده صادرکنندگان و سرمایه گذاران و رسانه ها در چین و سوء استفاده توسط چین خدمات امنیتی از استقبال آمریکا استقرار نسبت به چینی دانشجويان و محققان.

یک دیپلمات چینی صحبت با رادیو فردا به شرط ناشناس ماندن رد اتهامات جاسوسی و گفت: هوستون ماموریت عمل مانند دیگر چینی کنسولگری در ایالات متحده آمریکا – صدور ویزا و ترویج بازديد و کسب و کار.

‘مسابقه به پایین’

ایالات متحده-چین روابط را بدتر کرده اند به شدت در این سال بیش از مسائل اعم از coronavirus و ارتباطات-دنده, ساز, Huawei چین ادعای ارضی در دریای چین جنوبی و سرکوب در هنگ کنگ.

جاناتان پولاک های شرق آسیا متخصص با موسسه بروکینگز گفت که او نمی تواند فکر می کنم از هر چیزی “از راه دور معادل” به حرکت در برابر هوستون کنسولگری پس از آمریکا و چین را باز کرد کامل روابط دیپلماتیک در سال 1979.

“مغلوب ساختن پیشی جستن دولت به نظر می رسد برای مشاهده این آخرین اقدام سیاسی به عنوان مهمات در انتخابات ریاست جمهوری… این بخشی از دولت مسابقه به پایین در برابر چین,” او گفت:.

یک منبع مستقیم با آگاهی از این موضوع گفت: چین با توجه به بسته شدن کنسولگری های ایالات متحده در ووهان که در آن وزارت امور خارجه انصراف کارکنان و خانواده های آنها در اوایل سال جاری به دلیل شیوع کروناویروس که اولین ظهور در این شهرستان است.

چین وزارت امور خارجه بلافاصله پاسخ به درخواست برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا آن را تعطیل کنسولگری.

وانگ گفت: دولت ایالات متحده بوده است اذیت و آزار چینی دیپلمات ها و کارکنان کنسولی برای برخی از زمان و ارعاب دانش آموزان چینی. او گفت که ایالات متحده تا به حال با دخالت چین ماموریت های دیپلماتیک از جمله متوقف کردن کیسه دیپلماتیک. وزارت امور خارجه نیست پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد چینی اتهامات.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de