شهرهای دوقلو YMCA چهره پرسش از درون بر نژادپرستی و نابرابری

رهبران YMCA از بیشتر شهرهای دوقلو در حال گرفتن یک نگاه سخت در تنوع و شمول به عنوان سازمان با سابقه ای طولانی در کمک رسانی به جوامع رنگ ناگهان چهره موشکافی آن شیوه های خود از درون.

هیئت مدیره در داگلاس دیتون YMCA در مرکز شهر مینیاپولیس ارسال یک توجه داشته باشید به طور کلی هیئت مدیره هفته گذشته اصرار Y یکی از مینه سوتا بزرگترین سازمان های غیر انتفاعی به آدرس “آنچه به نظر می رسد عمیق نشسته و نژادپرستی نظاممند در سازمان ما است.”

YMCA می پیوندد تعداد فزاینده ای از سازمان های غیر انتفاعی کسب و کار و دانشگاه ها در نظر گرفتن یک نگاه تازه در بهبود تنوع و شمول است. شهرهای دوقلو YMCA سومین YMCA در ایالات متحده با 30 مکان در مترو جنوب شرقی مینه سوتا و غربی ویسکانسین و $168 میلیون دلار درآمد سالانه.

“من ارتکاب Y به پاسخ واقعی و پایدار عمل است که حمل به آینده و برای ایجاد یک فضای که کارکنان و اعضای جامعه می تواند افتخار” مدیر عامل شرکت گلن Gunderson در بیانیه ای گفت: این هفته است.

توجه داشته باشید به نمایندگی از 25 اعضای هیئت مدیره در داگلاس دیتون YMCA که به دست آمده استار تریبیون فرستاده شد به بزرگتر مدیره Y ساخته شده از بیش از 50 برجسته شهرهای دوقلو رهبران — از HealthPartners مدیر عامل Andrea والش به اجلاس ارتوپدی مدیر عامل آدم بری. مایکل Klingensmith ناشر استار تریبیون نیز در هیئت مدیره و نبود تماس برای این مقاله.

رئیس هیئت مدیره راوی نورمن نورمن شرکت های جهانی سابق, مدیر عامل شرکت ثور ساخت و ساز گفت: در بیانیه ای که سازمان ها و صنایع در سراسر کشور در حال بررسی مجدد نقش خود را در مبارزه با نژادپرستی نظاممند. YMCA متفاوت است او اضافه کرد و گفت که “ما در حال استقبال از این فرصت به افزایش به مناسبت لحظه و اطمینان حاصل شود که ما در حال ایجاد یک محیط ریشه در سهام شمول و جهانی کرامت انسانی است.”

YMCA سیاهی آن نژادی سهام کار باز کردن سهام خود را مرکز نوآوری در مینیاپولیس سال گذشته است.

اما توجه داشته باشید از داگلاس دیتون YMCA هیئت مدیره با اشاره به ناشناس Instagram حساب به نام “سیاه و سفید در YMCA” که راه اندازی 24 ژوئن برای به اشتراک گذاشتن داستان های ناشناس از تبعیض در YMCAs در سراسر ایالات متحده — از سیاتل به بوستون. بسیاری از پست ها هر چند صفر در شهرهای دوقلو’ Y.

داگلاس دیتون YMCA هیئت مدیره گفت: در آن نامه ای که گفتگو با کارکنان نشان می دهد که رسانه های اجتماعی نگرانی نیست حوادث جدا و از آنها خواسته عمومی هیئت مدیره به استخدام شخص ثالث محقق به نگاه به نژادپرستی و تبعیض نسبت به YMCA کارکنان و بهتر است تنوع در هیئت مدیره به منعکس کننده جامعه در میان دیگر اقدامات.

مصاحبه درخواست با فرد یا افرادی در پشت “در YMCA” Instagram حساب بود کاهش یافته است قبل از آنها مسدود شده این خبرنگار. حساب منتشر کرده است بیش از 200 پست پس از پایان ماه ژوئن — یک ماه پس از مرگ جورج فلوید در دست مینیاپولیس پلیس راه افتادیم تازه ای در سراسر کشور بحث نژاد پرستی و بی عدالتی. ناشناس اتهامات در مورد شهرهای دوقلو YMCA در بازه زمانی از کارکنان رهبری و عضویت, حال اکثریت سفید به نظرات نامناسب توسط رهبران.

YMCA کاهش یافت یک مصاحبه درخواست اتهامات گفته است که این سازمان نمی تواند اظهار نظر در مورد ناشناس نوشته ها که نشده است vetted.

YMCA کاهش یافته است به انتشار عضویت و یا نیروی انسانی جمعیت, اما افزود که “جمعیتی از کارکنان ما در حال سازگار با آرایش جمعیتی جوامع ما در خدمت است.” غیر انتفاعی نیز کاهش یافته است می گویند اگر هر گونه رسمی تبعیض شکایت شده بود واصل داخلی.

در دو سال گذشته وزارت مینه سوتا حقوق بشر بسته شده است یک مورد ادعا تبعیض نژادی علیه YMCA اما بخش پیدا نکردم علت احتمالی در این مورد. این گروه نمی تواند فاش اگر هر گونه شکایات واصل شده است که هنوز هم باز است.

گام های بعدی

در یک e-mail به کارکنان پنجشنبه گذشته Gunderson گفت که Y انجام خواهد شد گوش دادن جلسات و بررسی, نقد و بررسی تمام سیاست ها و ایجاد یک “مدیر عامل شرکت سهام تیم مشاوره” با آمریکا و هند کارکنان و دیگر افراد از رنگ برای ارائه یک “كلیك كنید کانال ارتباطی” برای شناسایی و از بین بردن موانع به حقوق صاحبان سهام و ورود.

او گفت: در کارکنان توجه داشته باشید که سازمان متعهد به افزایش تنوع در جذب و استخدام را گسترش منابع در آن سهام مرکز نوآوری به کارکنان خود و اضافه کردن آموزش در مورد چگونگی بهتر آدرس نگرانی. او گفت که Y پشتیبانی از Black Lives Matter, ارسال علائم در هر یک از تسهیلات و ارائه Black Lives Matter و غرور پین برای کارکنان را می پوشند.

“رک و پوست کنده من با تشویق این حس قوی از حساب که در حال ظهور است که با تماس به صورت نژادی و عدالت در جوامع ما و در ملت ما” Gunderson نوشت.

در ژوئن 26, یک کارمند در مپلوود YMCA ناشناس ارسال شده در Instagram که Gunderson تا به حال ساخته شده یک شوخی ارجاع “ساخت دیوار.” Gunderson اظهار نظر در پست, که تایید شده توسط YMCA و گفت که او نمی یاد کلمات خاص در گفتگو اما او ساخته شده است یک اشتباه و اشیاء به مرز ایالات متحده دیوار.

“من امیدوارم که این است که زمان ما برای ساخت یک ضد نژاد پرستی فرهنگ که در آن همه رشد می تواند یک بار و برای همه است,” او نوشت. “من متعهد به آن را از طریق در ما Y.”

بودجه گلایه

موشکافی می آید در یک زمان دشوار مالی برای Y در طول COVID-19 همه گیر مانند بسیاری از سازمان های غیر انتفاعی است که با تکیه بر فرد در برنامه ها و یا رویدادهای درآمد.

تعطیلی از اردوگاه مراکز تناسب اندام و برنامه های مراقبت از کودکان منجر به 30 درصد کاهش در درآمد تا کنون در این سال برای Y. برخی از آن 82,000 اعضا لغو و یا متوقف عضویت و یا متوقف مراقبت از کودکان در طول تعطیلی. Y furloughed 90 درصد از آن بیش از 6000 کارمند دارد.

در چهارشنبه 146 پاره وقت و تمام وقت کارکنان گذاشته شد ، یکی دیگر از 3,428 کارکنان باقی می ماند کردند.

“همه ما باید شکستن پارادایم قدیمی و ریشه کن کردن نژادپرستی سیستماتیک برای پیشبرد کرامت انسانی برای همه” Gunderson گفت: در یک ویدئو اعلام کاهش و اضافه کرد که Y است “reimagining” آن سایت نمی بازگشایی برخی به عنوان مرکز تناسب اندام است. “این دردناک است,” او گفت:.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de