چین سفارشات ما را به نزدیک کنسولگری در چنگدو در اقدامی تلافی جویانه بیش از هوستون

پکن: چین روز جمعه دستور بسته شدن کنسولگری آمریکا در جنوب غربی شهر چنگدو در اقدامی تلافی جویانه برای امریکا سازندگان: پکن ماموریت دیپلماتیک در هوستون در این هفته.

این حرکت در یک “مشروع و لازم در واکنش به اقدامات غیر منطقی توسط ایالات متحده وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت.

“وضعیت کنونی در چین-روابط ایالات متحده چیزی است که چین بخواهد به دیدن و ما را مسئول این همه” در این بیانیه اضافه شده است.

تنش ها افزایش یافت در چند جبهه بین دو تا از بزرگترین اقتصادهای رو به وخامت بیشتر پس از واشنگتن دستور بسته شدن هوستون کنسولگری روز سه شنبه در عرض 72 ساعت.

ایالات متحده ذکر شده چینی سرقت مالکیت معنوی برای بسته شدن آن است که یک روز پس از وزارت دادگستری رونمایی از کیفرخواست از دو نفر از اتباع چینی به اتهام هک کردن صدها شرکت و اقدام به سرقت coronavirus واکسن پژوهش است.

چین را تهدید به مقابله به مثل در برابر کنسولگری بسته شدن اگر نه برداشت تصمیم گیری آن است.

در بیانیه خود در روز جمعه چین خواست ما دوباره برای رد گم کردن و “ایجاد شرایط لازم برای روابط دو جانبه برای بازگشت به حالت عادی”.

آمریکا سفارت خود در پکن و همچنین پنج کنسولگری در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ است.

این چنگدو کنسولگری در سال 1985 تاسیس شد و حدود 200 کارکنان با حدود 150 محلی استخدام نفر در, با توجه به وب سایت خود را.

شده است سایت های دیپلماتیک درام در سال گذشته است.

در سال 2013 چین خواستار به ما ارائه توضیح برای جاسوسی برنامه پس از گزارش های خبری گفت: یک نقشه محرمانه به بیرون درز توسط فراری تحلیلگر اطلاعاتی ادوارد اسنودن نشان داد ما نظارت امکانات در سفارتخانه ها و کنسولگری در سراسر جهان — با چنگدو کنسولگری در میان آنها است.

این چنگدو ماموریت نیز بود که در آن مقام ارشد چینی وانگ Lijun فرار کرد در سال 2012 از قدرتمند خود را رئیس شمارمی بود که پس از آن سر از نزدیکی شهر چونگ کینگ.

در روزهای اخیر واشنگتن و پکن شده اند عبور شمشیر بیش از یک کشت از مسائل اعم از تجارت به coronavrius همه گیر و چین سیاست در هنگ کنگ سین کیانگ و دریای چین جنوبی است.

مارکو روبیو قبلا به نام چین هوستون کنسولگری “گره مرکزی حزب کمونیست را شبکه گسترده ای از جاسوسان و نفوذ در عملیات ایالات متحده”.

مایکل McCaul, رهبر جمهوریخواهان در کمیته روابط خارجی مجلس گفت: کنسولگری بود “epicentre” از تلاش برای سرقت “اطلاعات حساس به ساخت تا خود را نظامی”.

نظرات درو خشم از پکن با سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin برچسب واشنگتن اتهامات “مخرب تهمت”.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de