در بحبوحه گزارش های رسانه ها از عدم تمایل چینی و افراد ارتش آزادی بخش (PLA) به جلو و عقب در Ladakh بخش هند و چین در حال تنظیم برای برگزاری دور دیگری از مذاکرات در سطح نظامی نیز به “اطمینان از سرعت کامل متارکه و د-تنش و بازگرداندن صلح و آرامش در مناطق مرزی”. این بود که تصمیم گرفت در یک جلسه در سطح دیپلماتیک بین دو کشور در روز جمعه که در آن هر دو طرف توافق کردند که “کامل متارکه” در خط کنترل واقعی (لاک) و د-تشدید “و مرمت کامل از صلح و آرامش بود و ضروری برای صاف کلی توسعه روابط دو جانبه”.

این نشست 17 “ساز و کار برای مشاوره و هماهنگی در هند-چین مرز امور (WMCC)” برگزار می شود در روز شنبه که در آن ورود هیات های عربی به رهبری مشترک وزیر (شرق آسیا) از وزارت امور خارجی (MEA) در حالی که مدیر کل از مرز & اقیانوسی گروه چینی وزارت امور خارجه به رهبری هیئت چینی. این WMCC فعال بوده است در برگزاری جلسات در چند هفته گذشته در میان بحران است.

در همین حال یکی دیگر از توسعه, چینی, سفیر Sun Weidong تصریح کرد: هر دو کشور هند و چین “عقل و قابلیت به درستی رسیدگی تفاوت” است و وجود دارد بدون نیاز به شخص ثالث دخالت. در سخنان در توییتر ارسال شده نیمه شب گذشته در جمعه چینی فرستاده شدت انتقاد کرد در برخی اظهارات ساخته شده در اوایل روز پنج شنبه توسط تازه منصوب کمیساریای عالی بریتانیا به هند آقا فیلیپ بارتون بود که چین متهم به ارتکاب “روشن و جدی نقض” از انگلستان-چین اعلامیه مشترک مربوط به هنگ کنگ با عبور امنیت ملی قانون برای منطقه است. تهران را متهم به کمیساریای عالی بریتانیا از اظهارات “اتهامات نادرست و اشتباهات”. همچنین در رسانه ها مقاله منتشر شده چینی در ایران گفت: ثبات در هنگ کنگ است که در هند علاقه بیش از حد با توجه به نزدیک روابط اقتصادی و تجاری.

در ضمن MEA در بیانیه ای در روز جمعه چین و هند نشست در سطح دیپلماتیک گفت: “دو طرف بررسی وضعیت در هند-چین مناطق مرزی و مداوم متارکه روند در امتداد خط کنترل واقعی (LAC )در بخش غربی. آنها توافق کردند که در اوایل و تکمیل عدم مشارکت نیروهای نظامی در امتداد خط کنترل واقعی (لاک) و د-تنش از هند-چین مناطق مرزی مطابق با موافقتنامه دو جانبه و پروتکل ها و مرمت کامل از صلح و آرامش بود و ضروری برای صاف کلی توسعه روابط دو جانبه.”

MEA افزود: دو طرف توافق کردند که جلسه دیگری از فرماندهان ارشد برگزار می شود ممکن است به زودی به طوری که برای کار کردن مراحل بیشتر به اطمینان حاصل شود در اسرع وقت تکمیل متارکه و د-تنش و بازگرداندن صلح و آرامش در مناطق مرزی. دو طرف همچنین توافق کردند برای حفظ خود در جریان درگیری هر دو در دیپلماتیک و نظامی سطح از جمله از طریق جلسات WMCC.”

MEA بیشتر گفت: “دو طرف اشاره کرد که این مطابق با توافق بین دو ویژه نمایندگان (SRs) در طول مکالمه تلفنی در 5 ژوئیه سال 2020 است. آنها توافق کردند در این زمینه که لازم بود برای هر دو طرف به صمیمانه اجرای یادداشت تفاهم فرماندهان ارشد در جلسات خود تا تاریخ.”

در ضمن در توییت خود, چینی, سفیر Sun Weidong گفت: “با اشاره اظهارات در مورد چین توسط کمیساریای عالی بریتانیا به هند مملو از اشتباهات و اتهامات کاذب. مرز سوال می افتد در داخل دو جانبه دامنه بین چین و هند است. ما باید عقل و قابلیت به درستی رسیدگی تفاوت. بدون نیاز به شخص ثالث دخالت نداشته است.”

چینی ایران افزود: “چالش های واقعی در دریای چین جنوبی آمده از قدرت های خارج از منطقه تکان دهنده ارضی و دریایی اختلافات و تضعیف ثبات و صلح منطقه ای. در هنگ کنگ امور چین هنگ کنگ اجازه می دهد تا بدون دخالت خارجی. امنیت ملی قانون علائم عمده نقطه عطف از ناآرامی به صلح و نظم و وداع با سابقه ‘unguarded’ امنیت ملی در هنگ کنگ است. چین در امور داخلی اجازه می دهد تا بدون دخالت خارجی.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de