حالا که دریاچه Calhoun نام تغییر یافته است, آنچه در مورد دیگر مینه سوتا نام محل با نژادپرستانه ریشه?

مربوط به پوشش

گوش دادن و به اشتراک پادکست ما: از طریق اپل پادکست | Spotify | Stitcher

رانندگی کردن پیرس باتلر مسیر چند بار در هفته به کی Hatlestad تعجب که چگونه سنت پل جاده آمد برای به اشتراک گذاشتن نام یکی از بزرگترین slaveholders.

او فکر نمی کنم اواخر کارولینای جنوبی, سناتور باید افتخار داده که او وارد یک بند در قانون اساسی نیاز است که به بردگی گرفته شده افرادی که موفق به فرار به دولت دیگر توان بازگشت به کارشناسی ارشد است.

بنابراین Hatlestad تبدیل به کنجکاو در مینه سوتا جامعه ما محور گزارش پروژه سوخت سوال از خوانندگان بپرسید: “چرا ما باید یک خیابان به نام بعد از پیرس باتلر? و چرا ما تغییر کرده است؟”

تحقیق او می آید در میان ملی حساب بیش از, مکان, نام شخصیتهای تاریخی با نژادپرستانه میراث است. مینه سوتا دیوان عالی کشور حکم ممکن است که دولت تا به حال قدرت برای تغییر نام دریاچه Calhoun — ادای احترام به جان Calhoun یک قهرمان از برده داری — به اصل خود داکوتای نام Bde Maka Ska.

در مورد ساقی این جاده است که در واقع نام اولین Minnesotan به خدمت در دیوان عالی ایالات متحده. که پیرس باتلر یک دادگستری از سال 1923 تا سال 1939 متولد شد و در سنت پل در سال 1866 — 44 سال پس از جنوبی slaveholder درگذشت.

“من تا به حال هیچ ایده” Hatlestad گفت: “این چه نوع سوال: چه چیزی می تواند ما را به آن را روشن است که پیرس باتلر ما بزرگداشت?”

خواننده Michaela روز نیز نوشت: به این پرسش که “چرا جنایتکاران جنگی و طرفداران نسل کشی مثل رمزی و Sibley هنوز افتخار در مینه سوتا?”

الکساندر رمزی شد فرماندار مینه سوتا در اوایل 1860s و اولین فرماندار به نیروهای داوطلب برای مبارزه با این اتحادیه در طول جنگ داخلی. اما او نیز منصوب سلف خود هنری Sibley به فرماندهی نیروهای نظامی در ایالات متحده آمریکا — داکوتای جنگ.

“سرخ پوستان سو در مینه سوتا باید نابود شده و یا رانده شده برای همیشه فراتر از مرزهای مینه سوتا” رمزی اعلام کرد. Sibley ایجاد نظامی کمیسیون که در سال 1862 محکوم 303 داکوتای مردان به مرگ — 38 به دار آویخته شدند در منکیتو.

“دلیل ما بسیاری از اماکن به نام بعد از رمزی و Sibley است که با نقش آنها به عنوان بنیانگذاران این خاک و ایالت مینه سوتا نفوذ خود را به عنوان رهبران سیاسی و بازرگانان و این واقعیت است که آنها بسیار صریحا ستایش معاصران در 1800s و توسط مورخان از طریق بسیاری از قرن بیستم” گفت: لایحه Convery مدیر تحقیقات در مینه سوتا تاریخی جامعه است.

او اشاره کرد که یک مورخ در دهه 1920 با اشاره به هر یک از آنها را به عنوان جورج واشنگتن از مینه سوتا و یک اگهی برای Sibley در سال 1891 توصیف او را به عنوان یک ناجی غرب از یک قتل عام. مورخان در زمان گردد داستان از تاسیس و حل و فصل از مینه سوتا به عنوان یکی از پیروزی های سفید تمدن Convery گفت و هر دو نفر مرکزی بازیگران در آن پیروزی است.

اما صدای مخالف به دست آورد کشش پس از جنبش حقوق مدنی او اضافه شده است.

“گذشت زمان است که نقش مهمی در داکوتای جنگ تبدیل به یک لکه, علت, برای, جشن,” Convery گفت.

در سال 2017, دانش آموزان در رامزی مدرسه در مینیاپولیس با موفقیت مبارزات انتخاباتی به تغییر نام خود را به عدالت وسط صفحه بعد از Alan صفحه: دولت برای اولین بار, سیاه, دادگاه عالی عدالت.

در منکیتو مگان Schnitker کمک کرده است را با توجه به نام Sibley پارک در نزدیکی محل 1862 توده حلق آویز. او می خواهد همه طرف از تاریخ ارائه شده است.

“او را به تصویر کشیده که این قهرمان جنگ اما او برخی از چیزهای وحشتناک” گفت: Schnitker که سر Mahkato تجدید حیات پروژه به احیای فرهنگ بومی. “من درک می کنم, جنگ جنگ است, اما در همان زمان مردم او را هنوز هم در اینجا و آنها را از دست داده بستگان که آنها می توانند نام و نام خانوادگی.”

اگر شما می خواهم برای ارسال یک کنجکاو مینه سوتا سوال با پر کردن فرم زیر:

جزئیات بیشتر کنجکاو مینه سوتا داستان:

اگر وجود دارد یک “بیشتر مینه سوتا’ کجاست ‘کمتر مینه سوتا’?

آیا مینه سوتا و یا برخی دیگر دولت را بهترین ادعا می Paul Bunyan?

چرا مینه سوتا لیبرال تر از آن کشورهای همسایه?

هنگامی که شما خیط و پیت کردن توالت در شهرهای دوقلو که در آن همه چیز برود ؟

است, Minnesota در واقع بیشتر آلمانی از اسکاندیناوی?

چرا felons محروم از حق رأی و دیگر چه حقوق آنها از دست دادن ؟

چگونه سوتا مهاجران اولیه آن را از طریق تاریک و سرد زمستان?

چرا ما باید آب برج و چه کار می کنند ؟

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de