چابهار: ایران به وعده حمایت از سیاست همکاری

در افزایش عمده به دهلی نو, ایران شنبه شب اعلام کرد که آن را “تعیین” به حمایت از سیاست همکاری با هند در بندر چابهار پروژه اضافه کرد که ایران “دیرینه سیاست متعادل حفظ روابط دوستانه” با اوراسیا و شرق آسیا و جنوب آسیا ، ایران نیز ذکر شده و آن را “بالقوه همکاری های دراز مدت توافق” با چین و روسیه در این زمینه است.

در یک صدای جیر جیر, وزارت خارجه ایران, سخنگوی S. A. موسوی گفت: “ایران یک سیاست متعادل حفظ روابط دوستانه با همه اوراسیا و شرق/جنوب (E/S) قدرت آسیایی. ما پتانسیل دراز مدت توافق نامه های همکاری با چین و روسیه و ادامه کار مشترک با هند در چابهار اثبات این. ما مصمم به حمایت از این سیاست است.”

ناظران دیدن این بیانیه به عنوان یک گام به ایران به مجموعه ای از رکورد مستقیم و re-تاکید بر همکاری مشترک با هند در چابهار به منظور برطرف کردن هر گونه تصور در مورد عدم قطعیت در هند و ایران روابط.

به گزارش این روزنامه در حال حاضر در دهلی نو است آمریکایی گفت که ایالات متحده “نمی تواند بگوید هند چه” در استراتژیک ایران و بندر چابهار به عنوان هر آنچه که سفیر هند در ایران amish baby machine ™ Dharmendra گفت: رسانه های ایرانی به تازگی. هند فرستاده اظهارات دیده می شد به عنوان یک تفکر استراتژیک استقلال که دهلی نو به ورزش است در حالی که برخورد با ایران است که در آن ما قرار داده فلج کننده تحریم های اقتصادی است.

اما هند قبلا موفق به دریافت ما به معاف بندر چابهار از تحریم. ایران دریا-بندر چابهار ثابت شده است بسیار مهم برای هند به عنوان آن را فراهم می کند دریا-زمین اتصال افغانستان به دور زدن زمین مسیر از طریق پاکستان است. هند هفته گذشته گفت که یک شرکت هندی به حال به طور قابل توجهی کوچک شده تا عملیات استراتژیک-واقع شده ایرانی در دریا-بندر چابهار در دو سال گذشته با وجود مشکلات ناشی از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران. دهلی نو تا به حال بیشتر اطمینان داد که “اقدامات پیشگیرانه در حال حاضر در جریان به افزایش استفاده از بندر چابهار برای افغانستان و آسیای مرکزی”.

روز پنج شنبه در دهلی نو همچنین صدا بسیار خوش بینانه توجه داشته باشید در هند مشارکت در این مهم چابهار-زاهدان راه آهن خط پروژه. هند روز پنج شنبه گفته بود معاون وزیر و رئیس راه آهن ایران سعید رسولی دعوت کرده بود سفیر هند (آقای Dharmendra) در تهران برای یک “خوب” جلسه روز دوشنبه “به بررسی همکاری در این پروژه” و اضافه کرد که آقای رسولی اعلام کرده بود که “منافع” در گزارش هایی که از ایران خارج شده هند در این پروژه است. زاهدان در ایران واقع شده است و نزدیک به مرز افغانستان و چابهار-زاهدان راه آهن مسیر بیشتر می تواند کمک به صاف حرکت کالاهای هند به افغانستان است.

این همه می آید در یک زمان از گزارش های عظیم چینی کمک مالی به ایران در میان تحریم ها است که مطرح شده یک چالش استراتژیک برای هند است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de