هند روز دوشنبه تسلیم اعتراض شدید خود با پاکستان در برابر تلاش های گفته شده برای تبدیل یک تاریخی سیک Gurudwara به یک مسجد در Naulakha بازار در لاهور. دهلی نو “ابراز نگرانی خود در قوی ترین شرایط”بیش از یک حادثه که در آن تلاش شد گفته شده برای تبدیل Gurudwara ‘شهیدی اصلی asthan’—سایت “شهادت بهایی Taru Singh ji” در سال 1745—به مسجد شهيد گنج در لاهور.

هند گفت: Gurudwara “است که محل احترام و مقدس در نظر گرفته شده توسط جامعه سیک”و این که “این حادثه مشاهده شده است با نگرانی در هند”.

در بیانیه ای هند گفت: “یک اعتراض شدید تسلیم شد با کمیسیون عالی پاکستان امروز در گزارش حادثه به موجب آن Gurudwara ‘شهیدی اصلی asthan’ سایت از شهادت داداش Taru Singh ji در Naulakha بازار در لاهور پاکستان ادعا شده است به عنوان محل مسجد شهيد گنج و تلاش ساخته شده است برای تبدیل آن به یک مسجد.”

دهلی نو افزود: Gurudwara شهیدی اصلی asthan داداش Taru جی تاریخی است gurudwara که در آن بهایی Taru جی ساخته شده جانفشانی در سال 1745. Gurdwara است که محل احترام و مقدس در نظر گرفته شده توسط جامعه سیک. این حادثه مشاهده شده است با نگرانی در هند. شده اند وجود دارد خواستار عدالت برای اقلیت سیک در جامعه پاکستان است.”

MEA بیشتر گفت: “هند ابراز نگرانی خود در قوی ترین شرایط این حادثه و به نام بر پاکستان به منظور بررسی این موضوع و فوری از اقدامات درمانی است. پاکستان نیز نامیده می شد پس به دنبال پس از ایمنی و امنیت و رفاه آن جوامع اقلیت از جمله حفاظت از حقوق مذهبی و میراث فرهنگی است.”

در ضمن یک پاکستانی رسمی دولت از مهاجر اعتماد اموال هیئت مدیره وجود دارد و ظاهرا ارائه شکایت به مقامات پلیس پاکستان در لاهور به اقدام علیه ساکنان محلی از لاهور به تلاش برای تحریک مردم وجود دارد در برابر پاکستان محلی سیک جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله