پاکستان سنا توصیه Nishan-e-پاکستان به Geelani; واکنش در دره

سرینگر: پاکستان سنا در روز دوشنبه به اتفاق آرا قطعنامه ای را توصیه که کشمیر را تجزیه طلب ایلخانی سید علی شاه Geelani بود اعطا کشور بالاترین غیرنظامی جایزه ‘Nishan-e-پاکستان’ در به رسمیت شناختن خود را “مبارزه بی امان برای آزادی”.

همانطور که 91 سال سن بیمار رهبر است که همه مجموعه ای برای دریافت کشور همسایه بالاترین غیرنظامی افتخار حامیان او در بازگشت به خانه با استقبال از عبور از قطعنامه و گفت: آن طولانی سر رسیده. همخوانی نظر دکتر شیخ Showkat حسین, سابق استاد حقوق و روابط بین الملل در دانشگاه کشمیر گفت: “سید Geelani همه همراه شده است در حمایت از کشمیر الحاق به پاکستان و باعث شده است که جنبش مقاومت در بازگشت به خانه در آن خطوط تنها. من فکر می کنم آن است که در به رسمیت شناختن از خدمات خود را که او در حال اعطا Nishan-e-پاکستان. اگر شما از من بپرسید او سزاوار تر از آن است. نباید تعجب کسی و نه باید آن را اعتراض به.”

او با اشاره به این که در سال 1990 سابق نخست وزیر هند Morarji دسای اعطا شد با این افتخار برای او پیشنهادهای دوستانه به پاکستان “به طوری که او تا به حال روشن کردن این پیشنهاد از جماهیر شوروی سابق برای حمله به پاکستان پس از حمله به افغانستان در سال 1979.”

سید Geelani ترک به عنوان رئیس همه احزاب Hurriyat کنفرانس ماه گذشته و بسیاری از تحلیلگران و بخش از رسانه ها آن را دیده بودند و او به شدت دقت کنید نامه ای به همکاران خود در آمالگام جناح به عنوان یک غیر مستقیم رد به پاکستان و آن دسته در جدایی طلب کشمیری سیاست است. در حالی که برخی از مردم نامیده قطعنامه تصویب شده توسط پارلمان پاکستان فوقانی خانه به عنوان یک تلاش برای جلوگیری از عواقب سید Geelani حامیان آن را گفته است “در خور پاسخ” به کسانی که در تلاش برای ایجاد یک “گوه” بین دو طرف است.

اما BJP J-K واحد رئیس Ravindra Raina با انتقاد از این حرکت و گفته است که پاکستان اعطا جایزه ملی خود را “دست نشانده و عامل پرداخت می شود”. او گفت: “Geelani است همراه با پاکستان در گذشته بیش از سه دهه نقش رفتارهاي بازی در جامو و کشمیر. آن است که در حال حاضر فراتر از هر گونه شک و تردید است که او یک پاکستانی است که با ilk دریافت پول و سلاح از آن پی در پی دولت و ارتش و ISI به کشتن مردم بی گناه در J&K. او قاتل است.”

چند نفر در زمان به سیستم عامل رسانه های اجتماعی به انتقاد از حرکت می کند. یکی از آنها Pratiba کال یک کشمیری Pandit, توییتی, “پاکستان سرکش دولت اعطا Nishan-e-پاکستان به Geelani برای ریشه کنی و کشتار کشمیری Pandits ما شجاع نیروهای مسلح و هزاران نفر از مردم بیگناه. شرم بر پاکستان که پشتیبانی از تروریسم بدون هیچ گونه پشیمانی”.

یک کهنه سرباز ارتش سرتیپ (بازنشسته) R. S. Pathania پرسید که آیا دولت هند هنوز هم دلجویی رهبر جدایی طلب با صدور او مدارک سفر برای بازدید از پاکستان به دریافت این افتخار برای “دامن زدن به تروریسم در J-K” یا “ما در حال رفتن به ارسال به او به طور دائم وجود دارد.”

یکی دیگر از netizen دکتر Kapil Sharma توییتی “#لاهور پاکستان سنا درخواست Nishan-e – پاکستان به Geelani. در این سناریو بهترین نامزد برای Bharat Ratna باید نواب اکبر بوگتی بلوچستان freedom fighter شهید در سال 2006. ژنرال مشرف هنوز تحت محاکمه برای قتل او. فکر می کنم بیش از آن”.

هر چند sexagenarian رهبر جدایی طلب هنوز به واکنش نشان می دهند به او توصیه می شود برای Nishan-e-پاکستان یکی از دستیاران خود گفت: “Geelani صاحب این قد و قامت است و بالاتر از همه دنیوی recognitions. آن است که یک خوش آمدید, تصمیم گیری و کسانی که انتقاد از آن تنها تخلیه سرخوردگی خود را.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de