را به حفاظت از منافع شرکت های چینی: چین پس از هند ممنوعیت برنامه های بیشتر

چین روز سه شنبه بار دیگر مشت کردن در هند در ماه گذشته ممنوعیت 59 چینی برنامه های تلفن همراه از جمله WeChat (چینی معادل WhatsApp) و خواسته آن برای جلوگیری از “صحیح آن تخلف” هشدار داد که چین خواهد شد “همچنین اقدامات لازم برای حفاظت از حقوق مشروع و منافع شرکت های چینی”.

چین گفت که هند آن را “دخالت عمدی” بود “به شدت آسیب دیده و از حقوق مشروع و منافع شرکت های چینی”.

برنامه ممنوع شده است در ماه گذشته توسط هند در زمینه امنیت ملی و دیده شد توسط ناظران به عنوان اندازه گیری توسط دهلی نو به تحمیل هزینه های اقتصادی در پکن خود را برای تجاوز در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) در Ladakh بخش.

در بیانیه ای در روز سه شنبه به سفارت چین گفت: “در ژوئن 29, دولت هند ممنوع 59 برنامه های تلفن همراه با پس زمینه از جمله WeChat که به شدت آسیب دیده و از حقوق مشروع و منافع شرکت های چینی. طرف چینی تسلیم شده است خطیر نمایندگی را به سمت هند و از هند به سمت درست آن نادرست.” پکن بیشتر آن گفت: “می خواهد به تکرار است که دولت چین همواره می پرسد شرکت های چینی به رعایت قوانین بین المللی و محلی قوانین و مقررات در هنگام انجام خارجی همکاری”.

سفارت چینی افزود: “دولت هند مسئولیت برای حفاظت از حقوق مشروع و منافع سرمایه گذاران بین المللی در هند از جمله کسب و کار چینی مطابق با اصول بازار. همکاری عملی بین چین و هند دو طرف سودمند است. عمدی دخالت در چنین همکاری را خدمت منافع طرف هند. چین نیز اقدامات لازم را برای حفاظت از حقوق مشروع و منافع شرکت های چینی است.”

این دومین بار در چهار هفته گذشته که سفارت چین کنگره در هند حرکت می کند. در ژوئن 30, آن را تا به حال ابراز نگرانی جدی بر هند تصمیم به ممنوعیت 59 چینی از جمله برنامه های بسیار محبوب Tik Tok را به دلیل امنیت ملی و خواسته دهلی نو برای جلوگیری از “تبعیض”.

چینی سفارت بود و سپس گفت: آن مظنون هند حرکت نقض سازمان تجارت جهانی (WTO) دستورالعمل نقض استثنا در قانون برای امنیت ملی اضافه کرد که دهلی نو تصمیم بر “مبهم و دور از ذهن” زمینه. پکن نیز پس از آن ادعا کرد که این ممنوعیت بر اشتغال و معیشت محلی کارگران هندی سازندگان و کارآفرینان در ارتباط با این برنامه و همچنین منافع هندی کاربران است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de