مطالعه در خانه زبان تا 5 طبقه دیگر takeaways از آموزش و پرورش ملی و سیاست

اتحادیه آموزش و پرورش, وزیر رامش Pokhriyal در دوشنبه پرده برداری ملی آموزش و پرورش, سیاست, سال 2020 است.

پرداختن به یک کنفرانس مطبوعاتی Pokhriyal همراه با سلف خود و در حال حاضر من&B وزیر Prakash Javadekar پرده برداری از سیاست که جایگزین سیاست های موجود است که فرموله شد در سال 1986 تحت راجیو گاندی دولت است.

“کابینه تحت نارندرا نخست وزیر داده است تصویب به سیاست آموزش و پرورش برای قرن 21 است. مهم است که برای 34 سال وجود دارد هیچ تغییری در آموزش و پرورش سیاست” Javadekar به نقل شد.

اولین و مهمترین, دولت تغییر نام وزارت HRD به عنوان وزارت آموزش و پرورش — آن را به عنوان نامیده می شد قبل از سپتامبر 1985.

آموزش و پرورش مدرسه

اتحادیه وزیران اعلام کرد که متوسط آموزش در مدارس تا کلاس 5 یا ترجیحا کلاس 8 خواهد بود و یا در زبان اصلی به زبان مادری و یا زبان های منطقه ای.

علاوه بر این برنامه درسی مدرسه کاهش خواهد یافت به مفاهیم اصلی و حرفه ای آموزش و پرورش خواهد شد و بخش مهمی از آموزش در مدرسه از کلاس 6 جدید ملی و سیاست آموزش و پرورش. تحت سیاست جدید مدرسه آموزش و پرورش را سفت و سخت جدایی بین فنی و حرفه ای و دانشگاهی در زمینه برنامه درسی و فعالیت های فوق برنامه و هنر و علم افراد است.

امتحانات هیئت مدیره یک.k.یک. کلاس 10 و 12 امتحانات در حال حاضر خواهد شد و بر اساس برنامه از دانش, از بین بردن نیاز به یادگیری صدای موج. در عمده فشار به سمت تمرکز بر توسعه مهارت ها و قابلیت های یک دانش آموز, مدرسه, آموزش و پرورش این است که تمام مجموعه به تمرکز بر روی یکپارچه سازی مهارت های قرن 21 و تفکر ریاضی.

با مهارت های قرن 21 بسیاری از کارشناسان ميانگين افراد مانند هوش هیجانی حل مسئله و تفکر انتقادی و تفکر خلاق است. مدرسه گزارش کارت خواهد بود یک گزارش جامع مهارت ها و توانایی های به جای فقط علائم و اظهارات دولت گفت.

آموزش عالی

تمام موسسات آموزش عالی به جز حقوقی و دانشکده های پزشکی به اداره توسط یک تنظیم کننده دولت نشان داد.

در تلاش برای ایجاد یک سطح-زمین بازی مشترک هنجارهای خواهد بود در محل قرار داده برای تبلیغات خصوصی و موسسات آموزش عالی آنها اضافه شده است. علاوه بر این مرکز خواهد بود اجرای مشترک کنکور سراسری برای ورود به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در سراسر هند است.

مجتمع پنج سال کارشناسی-کارشناسی ارشد دوره خواهد بود یکی از ویژگی های برجسته یک بار این سیاست اجرا شده است در حالی که در دوره MPhil که ارتباط آمده است تحت اسکنر کردن دیر قطع خواهد شد.

علاوه بر این سیاست را در حال حاضر تمرکز بر روی یک مطلب جامع و رویکرد چند رشته ای نسبت به آموزش و پرورش است و به احتمال زیاد به دانش آموزان اجازه می دهد انعطاف پذیری در انتخاب افراد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزش و پرورش است.

فشار به سمت e-تکنولوژی

جدید سیاست آموزش و پرورش به طور خاص تاکید e-learning مسئله ای که به زحمت از سیستم آموزش و پرورش در میان مداوم coronavirus مستند. به آن اثر مدارس معلمان و دانش آموزان خواهد بود ساخته شده “digital دوستانه”.

“E-دوره های آموزشی توسعه یافته خواهد بود در منطقه ای زبان. Virtual labs توسعه یافته خواهد بود و ملی تکنولوژی آموزشی فروم (NETF) است که در حال ایجاد” دولت گفت.

تحت سیاست جدید برنامه ریزی, مدیریت و مدیریت سیستم آموزش و پرورش فعال خواهد شد از طریق استفاده از فن آوری است. نه فقط آموزش و ارزیابی از دانش آموزان نیز مقررات آموزش و پرورش خواهد بود e-تکنولوژی را فعال کنید. بیشتر انگیزه ای برای منطقه ای, آموزش زبان, محتوای الکترونیکی در دسترس خواهد بود در زبان محلی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de