اهمیت تابستان در موفقیت در کنکور ۱۴۰۰ – حرف آخر

Category: دسته‌بندی نشده | No comments

درس دیگری که در کنکور تجربی 1400 بسیار مهم است حرف آخر لینک منبع ، شیمی است. اگر به فکر کسب رتبه برتر در کنکور 1400 هستید ، باید در دوره شیمی خصوصاً شیمی پایه (دهم و یازدهم) عملکرد بسیار خوبی داشته باشید. البته اگر از آن دسته دانشجویانی هستید که شیمی آن خیلی قوی نیست ، به هیچ وجه نگران نباشید.
چون اگر از همین سال شیمی بخوانید و مفاهیم کتاب درسی را خوب یاد بگیرید ، تا سال دوازدهم در شیمی پایه خیلی خوب تسلط خواهید داشت. حرف آخر سرعت عمل بالا در حل مسائل شیمی بسیار مهم است ، که با تمرین و آزمایش فراوان می توان به آن دست یافت. البته ، حفظ و محتوای مفهومی شیمی پایه نیز بسیار مهم است.
از آنجا که شیمی دوازدهم دشوارتر از شیمی پایه است ، در سال دوازدهم وقت کمتری برای حل مشکلات شیمی خواهید داشت و نمی توانید دروس شیمی لازم را تسلط پیدا کنید. بنابراین ، اگر می خواهید در شیمی کنکور 1400 درصد بالایی کسب کنید ، حرف آخر باید از سال یازدهم با حل تمرینات و تست مفاهیم و مشکلات شیمی دهم و یازدهم مهارت کسب کنید. در این حالت در سال کنکور زمان بیشتری برای یادگیری مباحث شیمی دوازدهم دارید و می توانید با اطمینان بیشتری شیمی حرف آخر پایه را مرور کنید. باز هم تأکید می کنیم که مهمترین نکته در مورد شیمی کنکور ، حل سریع مشکلات درس شیمی است.
به یاد داشته باشید که هرچه تمرین خود را بیشتر حل کنید ، مهارت بالاتری نیز خواهید داشت و در زمان کمتری مشکلات شیمی را حل خواهید کرد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که پس از یادگیری مفاهیم و تسلط نسبی ، هر شب 5 یا 10 تست از مسائل شیمی حرف آخر را حل کنید. انجام این کار می تواند گام بسیار مهمی برای موفقیت در کنکور ریاضی 1400 باشد. برای آشنایی با فنون مطالعه شیمی 10 رتبه برتر کنکورهای سالهای گذشته مقاله روش مطالعه شیمی رتبه های برتر را مطالعه کنید.

ویدیو هنگام مطالعه تمرکز را افزایش می دهد

اهمیت تابستان در موفقیت حرف آخر در کنکور 1400

اهمیت تابستان در موفقیت در کنکور 1400
تابستان دوازدهم فرصتی عالی برای برداشتن گام بعدی برای موفقیت در کنکور 1400 است. بسیاری از دانش آموزانی که به فکر کسب رتبه برتر در کنکور هستند ، تابستان را یک فرصت مطالعه بسیار مهم می دانند و سعی می کنند از تابستان دوازدهم به بهترین شکل استفاده کنند. حرف آخر اما سوالی که بسیاری از دانشجویان دارند این است که دقیقاً در این 3 ماه تابستان برای موفقیت در کنکور 1400 چه کاری باید انجام دهند؟
البته روش تحصیل در تابستان نیز به سطح دانش آموزان بستگی دارد و امکان نوشتن نسخه برای همه دانشجویان وجود ندارد. حرف آخر اما سه راهکار اصلی برای تحصیل در تابستان وجود دارد که با هم بررسی خواهیم کرد.

استراتژی شماره 1: برخی از مشاوران تحصیلی و دانشجویان معتقدند حرف آخر که تابستان دوازدهم زمان مناسبی برای رفع نقاط ضعف دانشجویان است. ما نیز با این روش مطالعه موافق هستیم. اما به یک شرط یعنی نباید از 3 ماه تابستان فقط برای حل مشکلات پایه دهم و یازدهم استفاده کنید. به عبارت دیگر بهتر است در تابستان ، خصوصاً پایه دوازدهم ، دروس دیگر را نیز مطالعه و تست زد.
این روش برای موفقیت در کنکور 1400 منطقی تر است ، که دلیل آن را در استراتژی شماره 2 به شما خواهیم گفت. اما اگر می خواهید نقاط ضعف حرف آخر خود را در تابستان بپوشانید ، بهترین راه انجام این کار برای چند موضوع است. یعنی اگر مثلاً در قسمت فشار فیزیک مشکلی دارید ، حرف آخر فقط همین موضوع را بخوانید و تست کنید و نیازی به خواندن تمام فیزیک دهم از ابتدا نیست.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>