با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا، افراد کم کم به فکر خرید سیستم های سرمایشی می افتند و یکی از این سیستم های سرمایشی، پنکه ها هستند که در ابعاد و انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. ما در این راهنمای خرید پنکه برای شما بهترین پنکه و بهترین راهنمای خرید را آماده کرده ایم.

 

پنکه ها در انواع مختلفی از جمله پنکه سقفی، پنکه رومیزی، پنکه های کوچک، بزرگ، ایستاده و… ساخته شده اند. اما اینکه شما کدام پنکه را انتخاب کنید مهم است. پس با این راهنمای خرید پنکه باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین پنکه را انتخاب کنید.

 

انواع پنکه ها

 

اولین قدم برای خرید پنکه انتخاب مدل مناسب پنکه است، در حقیقت پنکه ها در ابعاد و انواع مختلفی تولید شده اند و ما نیز در این بخش به طور مفید ومختصر به معرفی انواع پنکه ها می پردازیم.

 

پنکه پرتابل: این پنکه ها جزء رایج ترین نوع از پنکه ها هستند که در ابعاد و انواع مختلفی تولید شده اند. این پنکه ها قابل حمل هستند و می توانید در خانه و یا محل کار از آنها استفاده کنید.

پنکه دیواری: این پنکه ها هیچ تفاوتی با پنکه های ایستاده ندارند و بر روی دیوار و به صورت ثابت نصب می شوند. شما می توانید از این پنکه ها برای محل کارتان استفاده کنید زیرا کمترین جابجای پنکه را دارد.

پنکه سقفی: این پنکه ها می توانند بسیار کاربردی و مناسب باشند زیرا از سقف خانه شما آویزان می شوند و فضای اتاق را بسیار خنک می کنند. اگر شما فضای کافی برای نصب پنکه ندارید پیشنهاد می کنم که از پنکه های سقفی استفاده کنید.

پنکه رومیزی: این پنکه ها برای اتاق های کوچک بسیار مناسب هستند. در واقع ابعاد این پنکه ها کوچک است و ایده ال برای قرار گرفتن بر روی میز است

قابلیت تنظیم سرعت

اولی نکته مهم قابلیت تنظیم سرعت پنکه است. پنکه های که دارای قابلیت تظیم سرعت هستند از لحاظ کاربردی بسیار مناسب و ایده ال هستند. درواقع این قابلیت می تواند در مصرف برق پنکه هم بسیار تاثیر گذار باشد.

وزن پنکه

وزن پنکه هم می تواند یک فاکتور مهم باشد، درواقع اگر فضای خانه شما کوچک است و مدام باید پنکه را جابجا کنید پیشنهاد می کنم پنکه ای با وزن کم را انتخاب کنید تا حمل آن آسان باشد.

 

ابعاد پنکه

پنکه های کوچک را برای اتاق های کوچک و پنکه های بزرگ را برای اتاق های بزرگ انتخاب کنید تا بهترین و کاربردی ترین انتخاب را داشته باشد.

 

نوع پنکه

پنکه ها در مدل های مانند سقفی، دیواری، رومیزی و… تولید می شوند و اینکه شما کدام یک را انتخاب میکنید بستگی به بودجه، میزان بزرگی و کوچکی فضای اتاق شما و… می باشد.

 

اما اگر فضای کمی را دارید می توانید از پنکه های سقفی استفاده کنید و یا اگر پنکه را برای اتاق کار خود می خواهید پنکه های دیواری می توانند بسیار ایده ال باشند.

 

ریموت کنترل

داشتن ریموت کنترل می تواند بسیار کاربردی باشد زیرا به راحتی و در فاصله دور می تواند سرعت پنکه را کم یا زیاد و یا پنکه را خاموش کنید. پس به داشتن ریموت کنترل توجه کنید.

 

امکانات اضافه

برخی از پنکه ها دارای امکاناتی از قبیل دما سنج، صفحه نمایش، تایمر و… می باشند و اگر شما قصد خرید یک پنکه مجهز را دارید می توانید پنکه ای را انتخاب کنید که این امکانات را هم داشته باشد.

 

صدای پنکه

صدای پنکه هم می تواند یک فاکتور مهم باشد زیرا اگر پنکه انتخابی شما از صدای بالایی برخوردار باشد قطعا آرامش را از شما می گیرد. پس پنکه ای را انتخاب کنید که مترین صدا را داشته باشد.

 

قابلیت تنظیم ارتفاع

پنکه های که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند می تواند بسیار کارامد تر از سایر پنکه ها باشند زیرا شما در تعیین ارتفاع پنکه خود مختار هستید و می توانید بر اساس نیاز خود ارتفاع را تنظیم کنید.

 

 

دانلود رایگان مقاله