فرآیند تولید سیر سیاه دکتر بیز چگونه است

سیر سیاه دکتر بیز مستقیماً از سیر معمولی تولید می شود و در این تبدیل از ترکیب شیمیایی خاصی استفاده نشده است. این دگرگونی مهم است زیرا سیر سیاه را در عین حفظ خواص سیر معمولی می سازد و خواص بسیار بیشتری نسبت به آن ارائه می دهد. آشنایی با خواص شگفت انگیز سیر سیاه

برای تولید سیر سیاه، سیر تازه را در ظروف تخمیری مخصوص قرار می دهند که دو ویژگی مهم دارد: یکی اینکه دمای محفظه باید بین 60 تا 90 درجه سانتیگراد باشد و دیگری اینکه رطوبت محفظه باید باشد. از 70 تا 90 درصد تجاوز نکند.

سیر تازه این ظروف بعد از 2 تا 3 ماه به سیر سیاه تبدیل می شود.
در این صورت سیر ژله ای می شود و رنگ آن سیاه می شود و طعم شیرینی دارد.

سیر سیاه انرژی زیادی دارد و به عنوان ادویه و طعم دهنده در غذاهای مختلف استفاده می شود.

سیر سیاه اولین بار توسط کره ای ها برای مصارف دارویی تولید شد و از این محصول علاوه بر مصارف پزشکی در تهیه شکلات یا نوشیدنی های انرژی زا نیز استفاده می شود.
متخصصان تغذیه به خواص فراوان سیر و چند برابر شدن این خواص در سیر سیاه اشاره می کنند و می گویند: با توجه به ارزش غذایی و اثرات سیر سیاه توصیه می شود این ماده با ارزش را در برنامه غذایی خود قرار دهید چرا که سیر سیاه از بیماری های قلبی نیز جلوگیری می کند. … فشار خون را کاهش می دهد و غلظت خون را کاهش می دهد.
کارشناسان معتقدند سیر سیاه در مقایسه با سیر خام، رنگ سیاه معمولی، طعم شیرین و بافت جویدنی بی بو دارد و در مقایسه با سیر تازه دارای مقادیر زیادی ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند پلی فنول ها، فلاونوئیدها، مشتقات تتراهیدروکربولین و ترکیبات ارگانوگوگردی است.

متخصصان تغذیه می گویند سیر سیاه دکتر بیز به عنوان یک عامل مهم برای چربی سوزی و کاهش وزن شناخته شده و دارای اثرات درمانی بسیاری از جمله ضد سرطان، ضد چاقی، سیستم ایمنی بدن، کاهش چربی خون، آنتی اکسیدان، محافظ سلول های کبدی و اثرات محافظتی است. عصبی شدن ناشی از سیر سیاه در چند دهه اخیر گزارش شده است.
به گفته متخصصان تغذیه، سیر سیاه دکتر بیز از پیری زودرس جلوگیری می کند و همچنین در پیشگیری و درمان بیماری های تنفسی و آسم، کاهش استرس، سرماخوردگی، آلرژی و سرطان موثر است.

مطالعات نشان می دهد که؛ این ماده می تواند در آرتروز و دردهای عضلانی نیز مفید باشد و خاصیت انرژی زایی دارد و افرادی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است با خوردن این ماده غذایی می توانند سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند.
سیر سیاه به تنهایی نمی تواند در همه بیماری ها و مشکلات بدن معجزه کند، اما آنچه مشخص است خواص بی نظیر این ماده غذایی است که با مصرف طولانی مدت به آن دست می یابد.
سیرسیاه چیست؟ چه مزایایی برای کرونا دارد؟
با وجود تمام پیشرفت‌های پزشکی و صنعت داروسازی، استفاده از غذاهای گیاهی یا داروهای گیاهی همچنان یکی از موثرترین اقدامات در برابر بیماری‌ها است. یکی از این غذاهای گیاهی سیر سیاه است که از دیرباز در شرق آسیا تولید می شده است.
این ماده از ابتدا در رژیم غذایی اکثر مردم این مناطق بوده و اکنون در عرض چند سال به مرحله تولید انبوه رسیده و در دسترس اکثر کشورهای دنیا قرار گرفته است. برای اولین بار به شما حق پرداخت می دهم.

سیر سیاه را از کجا بخریم

برای خرید سیر سیاه دکتر بیز از فروشگاه کالایاب کافی است تا با کارشناسان این فروشگاه تماس بگیرید و سفارش خود را درب منزل تحویل بگیرید

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر