مبارزه برای برچیدن پیمان منشور انرژی که کمتر شناخته شده است

[ad_1]

دکل های انتقال نیرو به نیروگاه گازی Uniper SE در ایرشینگ، آلمان، در روز چهارشنبه، 7 جولای 2021.

مایکلا هاندرک-رله بلومبرگ گتی ایماژ

لندن – پیمان منشور انرژی به طور گسترده ای شناخته شده نیست، اما بیم آن می رود که تأثیر این توافق بین المللی به خودی خود برای خنثی کردن امیدها برای محدود کردن گرمایش جهانی به 1.5 درجه سانتیگراد کافی باشد.

ECT حاوی یک مکانیسم قانونی بسیار بحث برانگیز است که به شرکت‌های انرژی خارجی اجازه می‌دهد تا از دولت‌ها به دلیل اقدامات اقلیمی که می‌تواند به سودهای آینده آسیب برساند، شکایت کنند.

این پرونده‌های دادگاهی شرکتی که گاهی اوقات اختلافات سرمایه‌گذار و دولت نامیده می‌شوند، بسیار محرمانه هستند، خارج از سیستم حقوقی ملی اتفاق می‌افتند و اغلب می‌توانند به پاداش‌های مالی بسیار بیشتر از آنچه شرکت‌ها انتظار دارند، منجر شود.

از قبل مشخص شده است که پنج شرکت سوخت فسیلی به دنبال بیش از 18 میلیارد دلار غرامت از دولت ها برای تغییر در سیاست انرژی هستند و بیشتر آن از طریق ECT تامین شده است.

به عنوان مثال، RWE آلمان و Uniper از هلند به دلیل طرح هایی برای حذف تدریجی زغال سنگ شکایت کرده اند، و Rockhopper بریتانیا از ایتالیا برای ممنوعیت حفاری دریایی شکایت کرده است.

طرفین نه تنها باید از این توافق خارج شوند، بلکه در راه خروج نیز باید آن را اژدر کنند.

جولیا اشتاین برگر

اقتصاددان محیط زیست و استاد دانشگاه لوزان

سخنگوی یونیپر به CNBC گفت: «دولت هلند قصد خود را برای بستن آخرین نیروگاه های زغال سنگ تا سال 2030 بدون پرداخت غرامت اعلام کرده است.

یونیپر متقاعد شده است که تعطیلی نیروگاه مااسولاکته ما پس از تنها 15 سال فعالیت بدون پرداخت غرامت غیرقانونی خواهد بود.

RWE گفت که “به صراحت از انتقال انرژی در هلند حمایت می کند. در اصل، از اقدامات کاهش CO2 مرتبط با قانون نیز حمایت می کند، اما معتقد است که غرامت لازم است.”

Rockhopper به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

انتظار می‌رود تعداد این دادگاه‌های شرکتی در سال‌های آینده به‌شدت افزایش یابد، روندی که فعالان نگرانند به عنوان ترمز دستی برای طرح‌های انتقال سوخت فسیلی عمل کند.

در همین حال، دولت هایی که آماده اجرای اقداماتی برای مقابله با بحران آب و هوا هستند، ممکن است با جریمه های سنگین روبرو شوند.

یامینا صاحب، کارشناس انرژی و یکی از مقامات سابق دبیرخانه ECT که یک خبرچین شد، در تماس تلفنی به CNBC گفت: «قرارداد منشور انرژی یک تله واقعی برای طرفین است.

صاحب در ژوئن 2019 پس از این که به این نتیجه رسید که همسویی ECT با اهداف توافقنامه مهم پاریس غیرممکن است، نقش خود را در دبیرخانه ترک کرد. او گفت که هر گونه تلاش برای اصلاح یا نوسازی معاهده در نهایت وتو خواهد شد، زیرا بسیاری از کشورهای عضو به شدت به درآمدهای سوخت فسیلی متکی هستند.

دود غلیظ، ابری از بخار آب از برج‌های خنک‌کننده نیروگاه ویزویلر RWE Power AG در آلمان خارج می‌شود.

دامپلینگ هورست اتحادیه عکس گتی ایماژ

صاحب گفت: اگر ما عقب نشینی کنیم، می توانیم از خود دفاع کنیم، می توانیم اهداف بی طرفی اقلیمی را دنبال کنیم و می توانیم از ترویج این معاهده به سایر کشورهای در حال توسعه خودداری کنیم.

وی افزود: فکر می کنم تنها راه پیش رو فسخ این قرارداد است. «یا این قرارداد را می کشیم یا قرارداد ما را می کشد.

دبیرخانه ECT فوراً در دسترس نبود تا به تماسی از CNBC پاسخ دهد.

این معاهده بیان می‌کند که هدف اصلی آن «تقویت حاکمیت قانون در مورد مسائل انرژی با ایجاد زمینه‌های بازی برابر» است که به کاهش سرمایه‌گذاری در انرژی و ریسک‌های تجاری کمک می‌کند.

چه کسی شرکت می کند و چگونه کار می کند؟

ECT یک چارچوب چندجانبه منحصر به فرد است که برای بیش از 50 کشور – عمدتا در اروپا و آسیای مرکزی – اعمال می شود و شامل اتحادیه اروپا، بریتانیا و ژاپن در میان امضاکنندگان می شود. در حال حاضر به دنبال گسترش به امضاکنندگان جدید، به ویژه در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین است.

ECT که در سال 1994 امضا شد، در اصل برای کمک به حمایت از شرکت های غربی سرمایه گذاری در کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق در دوران پس از جنگ سرد طراحی شده است. همچنین برای کمک به پل زدن شکاف های اقتصادی از طریق تضمین جریان مالی غرب به شرق از طریق حفاظت الزام آور سرمایه گذاری طراحی شده است.

از آن زمان، بیش از 200 رهبر و دانشمند آب و هوا به شدت از او به عنوان «موانع بزرگ» برای جلوگیری از یک فاجعه آب و هوایی انتقاد کردند.

ده ها نفر به دلیل باران های سیل آسا که باعث سیل در داکا، بنگلادش در 7 اکتبر 2021 شد، از آب عبور می کنند.

صومیت احمد | گروه چشمی | رسانه بارکرافت | گتی ایماژ

“من فکر می کنم این قرارداد احتمالا به تنهایی برای از بین بردن 1.5 کافی است [degrees Celsius]جولیا اشتاین برگر، اقتصاددان محیط زیست و استاد دانشگاه لوزان، به CNBC گفت.

“من می دانم که 1.5 یک هدف بسیار سختگیرانه است و چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند آن را منفجر کند، اما این به این دلیل است که اساساً صنایع سوخت فسیلی را نجات می دهد … از فروپاشی مالی که باید برای سرمایه گذاری مخاطره آمیز – و صادقانه جنایتکارانه – با آن روبرو شوند. در فناوری مضر ‘.

جلسات استماع ECT شرکتی به صورت خصوصی برگزار می شود و سرمایه گذاران ملزم به تایید وجود یک پرونده نیستند، چه رسد به افشای غرامت مورد نظرشان.

بر اساس تجزیه و تحلیل 130 ادعای شناخته شده توسط اندیشکده OpenExp، میانگین هزینه حل و فصل اختلاف سرمایه گذار-دولت تقریباً 110 میلیون یورو (123.9 میلیون دلار) تخمین زده می شود، و میانگین هزینه داوری و هزینه های دادگاه حدود 4.5 برآورد شده است. میلیون یورو

کارشناسان حقوق بین‌الملل محیط‌زیست می‌گویند که حتی تهدید به اقدام قانونی در خنک‌کردن اقدامات اقلیمی داخلی بسیار مؤثر تلقی می‌شود – و شرکت‌های سوخت فسیلی از این موضوع آگاه هستند.

این به این دلیل است که دولت ها ممکن است هنگام در نظر گرفتن اولویت های دیگر، تخصیص منابع به یک موضوع را با مشکل مواجه کنند. تهدید اقدامات قانونی با کوچکتر شدن بودجه کشور قوی تر می شود.

لازم به ذکر است که تصمیم به نفع دولت منجر به صفر شدن هزینه برای مالیات دهندگان نمی شود، زیرا دولت خوانده باید هزینه های قانونی و داوری را بپردازد.

اشتاین برگر گفت: “طرفین نه تنها باید از این توافق خارج شوند، بلکه باید آن را در راه خروج اژدر کنند.” و این کاری است که واحدی به اندازه اتحادیه اروپا می تواند انجام دهد.»

سخنگوی اتحادیه اروپا در تماس با CNBC بلافاصله برای اظهار نظر در دسترس نبود.

اتحادیه اروپا هشتمین دور مذاکرات خود را برای نوسازی ECT در اوایل این ماه تکمیل کرد و نهمین دور مذاکرات برای 13 دسامبر برنامه ریزی شده است.

فرانسه، اسپانیا و لوکزامبورگ احتمال خروج از این کشور را در صورتی که تلاش‌های نوسازی اتحادیه اروپا مطابق با توافقنامه پاریس نباشد، مطرح کرده‌اند.

اگر طرفین عقب نشینی کنند چه اتفاقی می افتد؟

ایتالیا در سال 2016 از ECT خارج شد، اما در حال حاضر برای یک “بند فسخ” 20 ساله تحت شکایت قرار گرفته است، به این معنی که تا سال 2036 مشمول قرارداد است.

حدود 60 درصد از پرونده های مبتنی بر این معاهده در داخل اتحادیه اروپا هستند و اسپانیا و ایتالیا به عنوان پرتحرک ترین کشورها در نظر گرفته می شوند. صاحب گفت که با توجه به اینکه بیشتر این موارد در خود بلوک است، خروج هماهنگ شده احتمالاً اثر دومینو را تقویت می کند و کشورهایی مانند سوئیس، نروژ و لیختن اشتاین نیز از این روند پیروی می کنند.

و اگر بلوک به طور جمعی از این معاهده خارج شود، کشورهای عضو می توانند موافقت کنند که خود عواقب حقوقی بند تعلیق را حذف کنند.

نیکی رایش، می‌گوید: «این بند طرد بسیار طولانی‌تر از بسیاری از بندهای حذف در سایر معاهدات است، اما با این ایده که مقررات باید با واقعیت در حال تغییر تغییرات آب‌وهوایی، با الزامات حفاظتی در حال تغییر تکامل یابند، کاملاً ناسازگار است. محیط‌زیست و حقوق بشر، مدیر برنامه آب و هوا و انرژی در مرکز حقوق بین المللی محیط زیست به CNBC گفت.

وی افزود: «استدلال‌های واقعاً محکمی برای استدلال وجود دارد که اعمال یا اعمال این بند فسخ مغایر با سایر اصول حقوق بین‌الملل است».

نمایی از واگن های باری باز پر از زغال دود در روزی که سطح غلظت گرد و غبار PM2.5 198 میکروگرم بر متر مکعب در 22 فوریه 2021 در چکوویس دزیدزیسه، لهستان بود. بر اساس گزارشی که توسط آژانس محیط زیست اروپا (EEA) منتشر شده است، این کشور اروپای شرقی دارای بدترین هوا در اتحادیه اروپا است.

عمر مارکز اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

دادگاه دادگستری اروپا در اوایل سپتامبر حکم داد که شرکت های انرژی اتحادیه اروپا دیگر نمی توانند از این معاهده برای شکایت از دولت های اتحادیه اروپا استفاده کنند. این حکم به طور قابل توجهی دامنه پرونده های آینده در اتحادیه اروپا را محدود کرد و مشروعیت تعدادی از دعاوی چند میلیارد یورویی جاری را زیر سوال برد.

رایش گفت: «ما هنوز از جنگل بیرون نیامده‌ایم. او گفت که این حکم گام مهمی در جهت بی اعتبار کردن ابزاری است که برای محافظت از سرمایه گذاران سوخت فسیلی طراحی شده است، اما پرونده های داوری سرمایه گذارانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند را حذف نکرد.

رایش گفت: «نمی‌توانیم اجازه دهیم توانایی‌مان برای رویارویی با بزرگترین بحرانی که تاکنون به‌عنوان یک انسان با آن روبرو بوده‌ایم، گروگان منافع سرمایه‌گذاران باشد».

«فکر می‌کنم این فقط یادآوری دیگری از نیاز به حذف ساختارهای قانونی و داستان‌هایی است که ما ایجاد کرده‌ایم که واقعاً ما را در دوران گذشته وابستگی به سوخت‌های فسیلی حبس می‌کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort hovarda