بهترین لوله برای آبرسانی در ساختمان کدام است ؟

لوله نوع M برای کارهای مسکونی، بدلیل قیمت نسبتا پایین آن مناسب می باشد؛ ضخامت کمتر دیواره به معنی وزن مس کمتر و در نتیجه قیمت پایین تراست. به همین دلیل و نیز بالا بودن سفتی حلقوی، ضخامت لولههای PVC-U نسبت به سایر لوله ها کمتر بوده و علی رغم اینکه دانسیتهی بالاتری دارند اما در نهایت وزن کمتری داشته، که این مسئله مزیت بسیار مهمی محسوب میشود. اما لوله های چدنی در برابر ضربه شکننده بوده و در ضمن وزن سازه را نیز بالا می برد.

اگرچه در این سالها در اروپا با جایگزینی این لوله ها توسط سایر لولههای پلاستیکی، بویژه پلی اتیلن و پلی پروپیلن مواجه بوده ایم که دلایل آن هم تولید لولههای PVC ضعیف و افزایش آمار خرابی های لوله، وجود چند تولیدکننده پیشرو PE و PP در اروپا، بازاریابی مستقیم تأمین کنند گان PE و PP ، و در ایران نیز به دلایل گوناگون از جمله در دست اجرا بودن تعداد زیادی از طرحهای تولید PEبه علت استخراج بالای منابع گازی و عدم توجه به تکنولوژیهای جدید تولید و مصرف، ضعف اطلاع رسانی و کار فرهنگی در شناساندن لوله PVC به عنوان شایستهترین محصول در مصارف تعریف شده، لولههایPVC در بخشهای مختلف و بویژه در بخش آبرسانی و آبیاری رشد مصرف مورد انتظار را نداشته است، اما در سایر کشورها به خصوص امریکا و کانادا مصرف لوله هایPVC دارای رشد چشمگیری بوده است.

اما همانطور که در ابتدای این مقاله نیز اشاره شد، لوله هایی نظیر لوله پی وی سی (PVC)، یو پی وی سی (UPVC)، سی پی وی سی (CPVC)، لوله پوشفیت، PEX و… در کاربردهای مدفون در خاک که احتمال دو پهنی لوله های پلیمری وجود دارد، می توان از اتصالات چسبی برای لوله های پی وی سی استفاده نمود و از عدم نشتی در محل اتصال مطمئن بود.

این در حالیست که اتصالات PP تنها بصورت پوش فیت بوده و در قسمت های افقی مدفون در خاک احتمال دو پهنی و نشتی وجود دارد. در شرایط عادی، لولههای PVC-U مقاومت نسبتاً بالایی در برابر آسیبهای ناشی از ضربه در مقایسه باPP (پوش فيت)، PE (پلي اتيلن) و بیشتر مواد رایج در ساخت لوله دارند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد لوله های استیل بدون درز لطفا از سایت ما دیدن کنید.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme