کارشناسان: خرید چین اکنون در بازار برای رشد، چالش‌های آتی هزینه دارد

[ad_1]

زنی که آنلاین خرید می کند.

اسکار وانگ | لحظه | گتی ایماژ

به گفته کارشناسان به CNBC، بازار خرید چین در حال حاضر دیرتر رشد خواهد کرد – اما این صنعت هنوز در مراحل ابتدایی خود است و چالش هایی در پیش است.

کاپیل تولی، استاد بازاریابی در دانشکده بازرگانی لی کونگ چیان در دانشگاه مدیریت سنگاپور (SMU) گفت که در دهه گذشته علاقه به خدمات BNPL در چین افزایش یافته است.

اکنون بخرید، پرداخت بعداً نوعی پرداخت است که در آن مصرف‌کنندگان خرید می‌کنند و هزینه آن را در یک دوره زمانی در چند قسط و اغلب بدون بهره پرداخت می‌کنند. در حالی که BNPL معمولاً بدون بهره است، برخی از ارائه دهندگان هزینه های زیادی را برای تأخیر پرداخت دریافت می کنند.

به گفته تولی، عوامل متعددی به “طوفان عالی” برای روند رو به رشد دامن می زنند. اینها شامل نرخ بهره بی‌سابقه پایین، رشد پرداخت‌های آنلاین از طریق «برنامه‌های فوق‌العاده» مانند Alipay و WeChat و استارت‌آپ‌های فین‌تک با بودجه بسیار خوبی است که به دنبال جذب مشتریان جدید هستند.

بو وای فونگ، معاون دانشکده بازرگانی نانیانگ در دانشگاه فناوری نانیانگ در سنگاپور، گفت: علاوه بر این، جامعه بدون پول نقد چین، بازار بزرگ تجارت الکترونیک و خرید تلفن همراه و آنلاین در چین همه جا حاضر شده است.

بر اساس مطالعه شرکت تحقیقاتی و مشاوره PayNXT360، بخش BNPL چین به عنوان یکی از بازارهای با رشد سریع در منطقه آسیا و اقیانوسیه در حال ظهور است.

بر اساس مطالعه BNPL برای سه ماهه دوم سال 2021، پیش بینی می شود پرداخت BNPL در کشور به طور سالانه 51.3 درصد افزایش یابد و ممکن است در سال 2021 به 82.78 میلیارد دلار برسد.

مصرف گرایی رو به رشد

بوخ گفت که افزایش خرید آنلاین و “ادغام یکپارچه” پرداخت های BNPL با پلتفرم های تجارت الکترونیک، تصمیمات خرید بیشتری را تشویق کرده است.

طبق مطالعه انجمن پرداخت و تسویه چین، در سال 2020، حدود 74 درصد از چینی ها هر روز از پرداخت های موبایلی به دلیل سهولت و راحتی آن استفاده می کردند.

تحقیقات نشان می‌دهد که هزاره‌های چینی با فن‌آوری نیز برای رفع گرسنگی خود برای جدیدترین ابزارها و کالاهای لوکس، انتخاب می‌کنند.

بر اساس مطالعه مرکز آکادمیک تمرین و تفکر اقتصادی در چین در دانشگاه تسینگ‌هوا، افراد بین 18 تا 29 سال 36 درصد از وام گیرندگان مالی مصرفی را تشکیل می‌دهند، به استثنای وام مسکن.

اما منتقدان هشدار داده‌اند که این روند می‌تواند به عادات خرج کردن بیش از حد دامن بزند. یک گروه حمایت از مصرف کننده در بریتانیا یک نظرسنجی انجام داد و دریافت که تقریباً یک چهارم کاربران BNPL بیش از آنچه که برنامه ریزی کرده بودند خرج کردند زیرا این سرویس در دسترس بود.

بوخ گفت، از آنجایی که کووید-19 بر درآمد خانوار تأثیر می گذارد، خانوارها و مصرف کنندگان چینی ممکن است به BNPL به عنوان گزینه ای برای “هموار کردن” مخارج بلندمدت خود برای موارد مهم روی آورند.

به گفته پروفسور، رشد BNPL “غیرقابل اجتناب” است، او گفت که برخلاف سایر بازارها، صنعت تجارت الکترونیک و پرداخت موبایلی چین در حال حاضر “بسیار باثبات” بوده و تحت سلطه چندین بازیگر اصلی مانند علی بابا و تنسنت است. او گفت که این بدان معناست که ممکن است فرصت های محدودی برای بازیگران جدید مانند شرکت های بین المللی وجود داشته باشد تا وارد بازار چین شوند.

بازیگران محبوب در چین شامل تجارت اعتبار خرد Ant Group، Ant Check Later است. همچنین به عنوان Huabei شناخته می شود، به کاربران Alipay اجازه می دهد تا بدون کارت اعتباری، با گزینه های بازپرداخت، خریدهای آنلاین و آفلاین انجام دهند. به گفته سخنگوی شرکت، از آن زمان، این سرویس فعالیت خود را متوقف کرده است.

نمادهای برنامه‌های Buy Now, Pay Later (BNPL) در جهت عقربه‌های ساعت از بالا سمت چپ، Pace، Rely، Octifi، Atome، Grab و Hoolah در iPhone در سنگاپور در روز یکشنبه، ۶ ژوئن ۲۰۲۱، مرتب شده‌اند.

وی لنگ تای | بلومبرگ | گتی ایماژ

یک بازیکن جدید به چین می رود

یکی از بازیکنان BNPL که به چین می رود Atom است، یک استارت آپ با رشد سریع مستقر در سنگاپور.

این شرکت فناوری مالی در 9 بازار از جمله سنگاپور، اندونزی، ویتنام، فیلیپین و سرزمین اصلی چین فعالیت می کند. بیش از 20 میلیون مشتری ثبت شده در آسیا به عنوان بخشی از شرکت مادر Advance Intelligence Group دارد.

اگرچه این شرکت برای حرفه‌ای‌های جوان در اوایل دهه 20 تا اواخر 30 سالگی هدف قرار می‌گیرد، اما این شرکت همچنین شاهد رونق در بخش‌های مسن‌تر است، مانند آن‌هایی که بالای 40 سال دارند، که برای “راحتی، شفافیت و انعطاف‌پذیری” BNPL ارزش قائل هستند، Tongtong Li، مدیر کل Atome. چین در ایمیلی به CNBC گفت.

BNPL هنوز در سرزمین اصلی چین در مراحل اولیه است، اما ما انتظار رشد قوی میان مدت تا بلندمدت را برای صنعت داریم.

تانگ تونگ لی

مدیر کل، اتوم چین

لی گفت، از زمانی که در سپتامبر 2020 در سرزمین اصلی چین راه اندازی شد، این تجارت “به سرعت” گسترش یافته است تا کلانشهرهای ردیف 1 و شهرهای کوچکتر ردیف 2 در مناطقی مانند چونگ کینگ، چنگدو و لوژو را پوشش دهد.

همچنین رشد کرده و شبکه ای متشکل از 1500 برند محلی و بین المللی مانند نایک، نیوبالنس و تیسوت را در بر می گیرد. به گفته لی، مصرف‌کنندگان در هر تراکنش بین 1000 تا 1500 یوان چین (حدود 157 تا 235 دلار) در محصولات زیبایی، آرایش مد و مراقبت از پوست هزینه می‌کنند. او افزود که آنها همچنین شاهد شتاب رو به رشدی برای مقوله مد لوکس هستند.

بانک‌های بزرگ نیز به دنبال شرکت‌های BNPL هستند.

آتوم فایننشال، خط تجاری که آتوم و پلتفرم وام‌دهی دیجیتال آن را مدیریت می‌کند، یک شراکت 10 ساله با استاندارد چارتد امضا کرده است. این مشارکت شامل 500 میلیون دلار برای تامین مالی و همکاری بر روی محصولات با نام تجاری مشترک در بازارهای متعدد در آسیا است.

لی گفت: «BNPL هنوز در سرزمین اصلی چین در مراحل ابتدایی است، اما ما انتظار رشد قوی میان‌مدت تا بلندمدت این صنعت را داریم.

او گفت که Atome با توجه به “پتانسیل عظیم” خود به گسترش به شهرهای سطح 1 و 2 ادامه خواهد داد و افزود که این شرکت می تواند از حضور خود در بازار منطقه ای برای تقویت تراکنش های فرامرزی بیشتر بین آسیای جنوب شرقی و سرزمین اصلی چین استفاده کند.

چین در حال فشردگی است

از پایان سال گذشته، تنظیم‌کننده‌های چینی اقدامات نظارتی خود را علیه به اصطلاح «اقتصاد پلتفرم» چین گسترش داده‌اند که طیفی از بخش‌های تجارت الکترونیک از خرید آنلاین گرفته تا تحویل غذا و فین‌تک را پوشش می‌دهد.

روئن تیانیو، استادیار امور مالی در دانشکده بازرگانی دانشگاه ملی سنگاپور، گفت: عمل خرید در حال حاضر دیرتر به دست می‌آید.

مانند سایر اشکال اعتبار مصرفی، برخی از مانده های BNPL ممکن است لازم باشد زمانی که وام گیرنده نکول می کند یا دیر پرداخت می کند، به عنوان وام های غیرجاری اعلام شود. او گفت: “سطح بسیار بالای وام های غیرجاری می تواند ثبات اقتصادی و مالی را به خطر بیندازد.”

بوخ NTU گفت که طرح های BNPL هنوز در چین “نسبتا جدید” هستند. او افزود که چارچوب نظارتی و دستورالعمل‌های صنعت هنوز بالغ نشده‌اند، بنابراین توسعه این سیستم مهم است.

Tully از SMU موافقت کرد و گفت که در حالی که BNPL به یک گزینه محبوب و قابل دوام برای مصرف کنندگان چینی تبدیل شده است که دسترسی به کارت های اعتباری را دشوار می دانند، این بخش احتمالاً در آینده نزدیک شاهد رشد بازار “اندازه گیری شده و کم” بیشتری خواهد بود.

«در شش ماه گذشته، هجوم جنون آمیز رشد در چین کاهش یافته است. رگولاتورهای چینی بسیار حساس هستند [about] تالی گفت: هر چیزی که می تواند خطرات سیستمی برای سیستم های مالی ایجاد کند.

او با اشاره به اینکه چگونه بخش BNPL قبل از سال گذشته شاهد رشد امیدوارکننده ای بود، گفت: “در حرکت رو به جلو، شرکت ها باید مراقب باشند که چگونه مصرف کنندگان را جذب کنند. … من انتظار ندارم که شاهد رشد وحشی در غرب وحشی باشیم که قبلاً شاهد آن بوده ایم.” سرکوب تکنولوژیک

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themes