برخی از نورهای امید در Omicron ظاهر می شود، اما کارشناسان بر احتیاط تاکید می کنند

[ad_1]

مردم در صف های طولانی منتظر هستند تا آزمایش رایگان COVID-19 را در ایستگاه آتش نشانی محلی در واشنگتن، 20 دسامبر 2021 انجام دهند.

ایولین هاکستین رویترز

تکثیر سریع نسخه Omicron کووید-19، دولت‌های سراسر جهان را مجبور به اعمال تدابیر ریاضتی می‌کند، اما کارشناسان می‌گویند در داده‌های موجود در حال حاضر نور امیدی وجود دارد.

اگرچه هنوز خیلی زود است که به طور قطعی از شدت نوع آن مطلع شویم، مطالعات تا به امروز نشان داده اند که آسیبی که ایجاد می کند احتمالاً در بدترین حالت مشابه انواع قبلی و احتمالاً خفیف تر است.

به نظر می رسد داده های اخیر از آفریقای جنوبی – جایی که سویه برای اولین بار در آنجا ظاهر شد – به همراه یک مطالعه از هنگ کنگ و پیشرفت های تولیدکنندگان واکسن به برخی از عناصر بالقوه خبر خوب در میان خطرات فراگیر اشاره می کند. و بستری شدن و مرگ و میر تا کنون به طور قابل توجهی کمتر از نسخه های قبلی است.

لارنس یانگ، ویروس شناس و پروفسور انکولوژی، گفت: “ما داروهای ضد ویروسی داریم که بر علیه omicron کار می کنند، واکسن هایی که تا حدی کار می کنند و می توان آنها را بهبود بخشید، و آزمایش های جریان جانبی که به ما امکان می دهد وضعیت عفونت خود را در زمان واقعی بررسی کنیم.” در دانشگاه وارویک، روز سه شنبه به CNBC گفت.

با این حال، کارشناسان پزشکی توافق دارند که انتقال بیشتر ویروس تهدیدی جدی برای سیستم‌های بهداشتی است، حتی اگر علائم خفیف‌تر باشند، زیرا حجم بالای عفونت‌ها احتمالاً منجر به نیاز افراد بیشتری به مراقبت‌های بیمارستانی می‌شود.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که عفونت‌های omicron هر 1.5 تا 3 روز در جوامعی که انتقال مبتنی بر جامعه دارند دو برابر می‌شود و این گزینه اکنون در حداقل 89 کشور در دسترس است.

دنی آلتمن، پروفسور ایمونولوژی در امپریال کالج لندن، روز سه شنبه در ایمیلی به CNBC گفت که حتی اگر omicron نسبت به سایر سویه ها “نرم تر” باشد، این پتانسیل می تواند تعداد افراد نیازمند بستری شدن در بیمارستان را دو یا سه برابر کند. بریتانیا، جایی که ویروس در حال حاضر گسترده است – با خطر خاصی برای افراد واکسینه نشده.

1. پاسخ امیدوار کننده سلول T

یانگ، یک ویروس شناس در دانشگاه وارویک، پاسخ بدن به omicron را توصیف کرد و بر پاسخ خاصی که برای اجتناب از علائم شدید ویروس خوب است، تأکید کرد.

وی گفت: «توجه به این نکته مهم است که در حالی که داده‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهند که پروتئین غلیظ‌کننده نوع omicron نسبتاً به آنتی‌بادی‌هایی که ویروس ناشی از واکسیناسیون یا عفونت طبیعی را مسدود می‌کنند، مقاوم است، پاسخ سلول T احتمالاً به شدت حفظ می‌شود». .

یانگ توضیح داد که این به این دلیل است که مناطقی از پروتئین سنبله را هدف قرار می دهد که به شدت بین نوع omicron و ویروس اصلی ووهان که واکسن های فعلی بر اساس آن ساخته شده اند سازگار است.

حفظ پاسخ سلول T هنگامی که ویروس از دفاع خارجی واکسن عبور کرده و وارد بدن شود، خطر ابتلا به علائم شدید میزبان را کاهش می دهد.

2. کاهش میزان عفونت ریه

مطالعه‌ای که توسط دانشگاه هنگ کنگ به سرپرستی دکتر مایکل چان چی‌وای انجام شد، نشان داد که omicron سریع‌تر و کارآمدتر از سویه دلتای غالب در برونش انسان منتقل می‌شود.

با این حال، این مطالعه، که در حال حاضر تحت بررسی همتایان است، همچنین نشان داد که عفونت omicron در ریه ها به طور قابل توجهی کمتر است، که نشان می دهد ممکن است اثرات شدید کمتری بر روی افرادی که مبتلا می شوند وجود داشته باشد.

به عبارت دیگر، عفونی‌تر است، اما کمتر به بخش‌های آسیب‌پذیر آناتومی ما حمله می‌کند.

اما دکتر چان همچنین خاطرنشان کرد که به سادگی با آلوده کردن افراد بیشتر، یک ویروس بسیار مسری “می تواند باعث بیماری و مرگ و میر جدی تری شود، اگرچه ممکن است خود ویروس کمتر بیماری زا باشد.”

وی افزود: «بنابراین، همراه با مطالعات اخیر ما که نشان می‌دهد نوع Omicron می‌تواند تا حدی از مصونیت در برابر واکسن‌ها و عفونت‌های گذشته دور بماند، تهدید کلی از نوع Omicron احتمالاً بسیار مهم است.»

با این حال، یانگ تاکید کرد که یافته های هنگ کنگ تاکنون “جذاب کننده اما بسیار اولیه” بوده است.

3. تقویت کننده ها کار می کنند

شواهد نشان می دهد که افراد واکسینه شده، به ویژه آنهایی که واکسن تقویتی دریافت کرده اند، بسیار کمتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ ناشی از نوع جدید هستند.

برخی از اخبار امیدوارکننده‌تر در این زمینه روز دوشنبه منتشر شد، زمانی که Moderna اعلام کرد که تلقیح تقویت‌کننده آن در آزمایش‌های آزمایشگاهی بر روی نوع omicron موثر بوده است.

بنجامین کاولینگ، استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هنگ‌کنگ، روز دوشنبه به CNBC گفت که داده‌های تاکنون نشان می‌دهد که نوع omicron تقریباً همان شدت بیماری را ایجاد می‌کند که دلتا و سایر انواع قبلی در بیماران واکسینه نشده یا کسانی که هرگز واکسینه نشده‌اند. مبتلا شده است.

“اگر واکسن زده اید، اگر قبلا عفونت داشته اید، از محافظت خاصی برخوردار هستید، به خصوص در برابر یک بیماری جدی، به این معنی که omicron در واقع نرم تر به نظر می رسد. او گفت: “به نظر می رسد عفونت خفیف تری به دلیل ایمنی ایجاد شده باشد، نه به این دلیل که ویروس از نظر شدت مادرزادی طبیعی بسیار متفاوت است.”

کاولینگ توضیح داد که واکسن‌ها دو خط محافظت را ارائه می‌کنند، اول از طریق آنتی‌بادی‌ها برای محافظت در برابر عفونت و دوم از طریق سلول‌های T، که از بیماری‌های شدید در صورت بروز عفونت محافظت می‌کنند.

“اگر این سومین دوز، تقویت کننده را دریافت کنیم، این خط دفاعی بیرونی را تقویت می کند، و به جایی که شاید شش ماه پیش بودیم، برمی گردیم، جایی که سه دوز آن دو خط دفاعی را به ما باز می گرداند.”

با این حال، یانگ تأکید کرد که در حالی که داده‌های مربوط به تقویت تاکنون از نظر اثربخشی در برابر علائم شدید امیدوارکننده است، این لزوماً پتانسیل گزینه‌ای برای بارگذاری بیش از حد سیستم‌های بهداشتی را نفی نمی‌کند.

«آخرین پیش مدل‌سازی نشان می‌دهد که تقویت‌کننده می‌تواند حدود 85 درصد محافظت در برابر بیماری شدید omicron ارائه دهد – اما این بدان معناست که 15 درصد از افراد تقویت‌شده به طور کامل محافظت نمی‌شوند و به کسانی که واکسینه نشده‌اند یا تکثیر نشده‌اند اضافه می‌شوند. او گفت: “این تعداد زیادی از افراد آسیب پذیر است.”

4. بستری شدن کمتر در آفریقای جنوبی

این پیشنهاد در آفریقای جنوبی منعکس شد، جایی که ویروس برای اولین بار توسط دانشمندان در اواخر نوامبر شناسایی شد، اگرچه احتمالاً در آن زمان در کشورهای دیگر در سراسر جهان وجود داشت.

این کشور شاهد افزایش سریع مواردی بوده است که به نظر می رسد حدود سه هفته پس از اولین کشف در منطقه کانونی گاوتنگ به اوج خود رسیده است.

https://twitter.com/ScottGottliebMD/status/1472664060445569026

علیرغم افزایش موارد، میانگین متحرک مرگ و میر روزانه پایین باقی مانده است، که فاصله شدیدی با امواج و انواع قبلی دارد.

جو فاالا، وزیر بهداشت، هفته گذشته در یک کنفرانس خبری گفت که تنها 1.7 درصد از موارد omcron در بیمارستان بستری شده اند، در حالی که این رقم در زمان ظهور گزینه دلتا، 19 درصد بود.

با این حال، Phaahla همچنین در مورد کاهش سطح واکسیناسیون ابراز نگرانی کرد، و پیشنهاد کرد که ممکن است نه تنها بدخیم بودن omicron باشد، بلکه واکسیناسیون و ایمنی ذاتی به محافظت در برابر موارد شدید در میان افراد مبتلا کمک می کند.

یانگ به CNBC گفت که برون یابی از تجربه آفریقای جنوبی “به دلیل میانسالی جوانتر افراد مبتلا، وضعیت ایمنی آنها و این واقعیت که تابستان در آفریقای جنوبی است و این می تواند بر گسترش omicron تاثیر بگذارد، پیچیده است.”

5. توسعه داروهای ضد ویروسی

یکی دیگر از گام‌های سبز ممکن در تلاش‌ها برای محدود کردن تأثیر کووید، پیشرفت در توسعه داروهای ضد ویروسی است که هدف آن اعضای پرخطر جمعیت، مانند بیماران مبتلا به سرطان یا سرکوب سیستم ایمنی است.

فایزر هفته گذشته اعلام کرد که درمان ضد ویروسی خود با Paxlovid در کارآزمایی‌های مرحله دوم نشان داده است که خطر بستری شدن یا مرگ در بیماران پرخطر را تا 89 درصد در صورت تجویز ظرف سه روز پس از شروع علائم، و 88 درصد در عرض پنج روز کاهش می‌دهد. روزها.

تنظیم کننده دارو در بریتانیا اخیراً استفاده از Xevudy (سوتروویماب)، یک آنتی بادی مونوکلونال تولید شده توسط GlaxoSmithKline و Vir Biotechnology، و Lagevrio (مولنوپیراویر)، تولید شده توسط Ridgeback Biotherapeutics و Merck Sharp & Dohme را مجاز کرده است.

روز چهارشنبه، دولت بریتانیا تایید کرد که 2.5 میلیون دوره Paxlovid و 1.75 میلیون Lagevrio را برای تحویل در سال 2022 سفارش داده است.

ظرفیت بیمارستان های در معرض خطر و واکسینه نشده هنوز به شدت آسیب پذیر است

آلتمن، استاد ایمونولوژی در امپریال کالج لندن، نسبت به پذیرش داده های فعلی به عنوان دلیلی برای کنار گذاشتن احتیاط هشدار داد.

او و دیگر متخصصان می‌گویند که آسیب‌پذیری مهم هنوز واکسینه نشده است. بستری شدن در بیمارستان به بخشی از جمعیت که واکسینه نشده اند یا فقط یک دوز واکسن مصرف کرده اند منحرف خواهد شد.

وی با نگاهی خاص به بریتانیا، گفت: «در زمانی که NHS (سرویس بهداشت ملی) A) به شدت از نظر میکرورون و ب) بسیار کشیده و خسته پس از دو سال ناسپاسی در خط مقدم است، این غیرقابل دفاع است. ” او گفت. . و افزود که “هنوز شاخه سبز وجود ندارد”.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesturkcell mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKesimhane kuran firmalarNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma