بهترین پیش بینی های کریپتو در سال 2022، از سقوط بیت کوین تا مقررات

[ad_1]

سرگیجه3d | آی استوک | گتی ایماژ

سقوط کریپتو

برخی از کارشناسان معتقدند که بیت کوین به دلیل کاهش شدید در ماه های آینده است.

بیت کوین در ماه نوامبر به رکورد 69000 دلار رسید. اکنون به زیر 50000 دلار رسیده است که تقریباً 30 درصد از اوج خود کاهش یافته است. خرد وال استریت، بازارهای نزولی را به‌عنوان افت ۲۰ درصدی یا بیشتر از بالاترین قیمت‌های اخیر تعریف می‌کند، اما شایان ذکر است که بیت‌کوین به دلیل نوساناتش شناخته می‌شود.

کارول الکساندر، استاد امور مالی در دانشگاه ساسکس، گفت که انتظار دارد بیت کوین در سال 2022 به 10000 دلار برسد و عملاً تمام سود آن را در یک سال و نیم گذشته از بین ببرد.

الکساندر گفت: “اگر الان یک سرمایه گذار بودم، به زودی به خروج از بیت کوین فکر می کردم، زیرا احتمالاً قیمت آن در سال آینده کاهش می یابد.” جذابیت نزولی او به این ایده بستگی دارد که بیت کوین “هیچ ارزش اساسی” ندارد و بیشتر به عنوان یک “اسباب بازی” عمل می کند تا یک سرمایه گذاری.

الکساندر هشدار می دهد که بیت کوین ممکن است مانند گذشته پس از افزایش شدید قیمت سقوط کند. در سال 2018، بیت کوین پس از صعود به قله نزدیک به 20،000 دلار چند ماه قبل، به نزدیک به 3000 دلار سقوط کرد. طرفداران کریپتوکارنسی اغلب می گویند که این بار همه چیز متفاوت است زیرا سرمایه گذاران نهادی بیشتری وارد بازار می شوند.

تاد لوونشتاین، استراتژیست ارشد بانکی در بانکداری خصوصی یونیون بانک، گفت: «بدون شک، نمودار قیمت بیت کوین به نظر می‌رسد حباب‌های تاریخی و فروپاشی دارایی‌ها را ردیابی می‌کند و روایتی را به همراه دارد.» این بار «درست مانند حباب‌های دیگر» متفاوت است.

یک مورد رایج سرمایه گذاری برای بیت کوین این است که به عنوان پوششی در برابر تورم فزاینده ناشی از مشوق های دولتی عمل می کند. لوونشتاین گفت این خطر وجود دارد که یک فدرال رزرو جنگ طلب تر باد را از بادبان بیت کوین بیرون بکشد.

او گفت: «شرایط موی طلایی رو به پایان است و هجوم نقدینگی در حال خروج است که به طور نامتناسبی به طبقات دارایی‌های بیش از حد ارزش‌گذاری شده و مناطق سفته‌بازی بازار، از جمله ارزهای دیجیتال آسیب می‌زند».

با این حال، همه متقاعد نشده‌اند که جشن کریپتو در سال 2022 به پایان می‌رسد. “بزرگترین عامل خطر، یعنی [quantitative tapering] یویا هاسگاوا، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال در Bitbank ژاپن گفت: از طرف فدرال رزرو، تصمیمی گرفته شده است و احتمالاً قیمت آن قبلاً تعیین شده است.

رتبه اول برای بیت کوین ETF

پیشرفت عمده ای که سرمایه گذاران رمزارز در سال 2022 به دنبال آن هستند، تصویب اولین صندوق بیت کوین قابل معامله در ایالات متحده است.

اگرچه کمیسیون بورس و اوراق بهادار راه اندازی ETF استراتژی بیت کوین ProShares در سال جاری را برجسته کرده است، این محصول به جای اینکه سرمایه گذاران را در معرض مستقیم خود ارز دیجیتال قرار دهد، قراردادهای آتی بیت کوین را ردیابی می کند.

قراردادهای آتی مشتقات مالی هستند که سرمایه گذار را ملزم به خرید یا فروش دارایی در تاریخ بعدی و با قیمت توافقی می کنند. کارشناسان می گویند با ردیابی قیمت های آتی به جای خود بیت کوین، ETF ProShares می تواند برای معامله گران تازه کار که بسیاری از آنها در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند بسیار خطرناک باشد.

ویجی آیار، معاون توسعه شرکت ها و شرکت ها، گفت: “ETF آتی بیت کوین که امسال راه اندازی شد، به طور گسترده ای برای خرده فروشی چندان مناسب نیست، با توجه به هزینه های بالای مربوط به انتقال قراردادها که حدود 5 تا 10٪ است.” گسترش جهانی در صرافی کریپتو لونو.

“فشار فزاینده / شواهد … نشان می دهد که ETF بیت کوین اسپات در سال 2022 تایید می شود، عمدتاً به این دلیل که بازار اکنون به اندازه کافی بزرگ و بالغ است که بتواند آن را حفظ کند.”

Grayscale Investments اسنادی را برای تبدیل بیت کوین تراست خود، بزرگترین صندوق بیت کوین جهان، به یک ETF ثبت کرده است. و بسیاری دیگر از برنامه های ETF بیت کوین در بال شما هستند.

چرخش DeFi

با توسعه صنعت کریپتو، سهم بازار بیت کوین در حال کاهش است و سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم نقش بسیار بیشتری را ایفا می کنند. این چیزی است که تحلیلگران انتظار دارند در سال آینده ادامه یابد، زیرا سرمایه گذاران به طور فزاینده ای به دنبال جیب های کوچکتر ارزهای دیجیتال به امید سودهای بزرگ هستند.

الکساندر از دانشگاه ساسکس اتریوم، سولانا، پولکادوت و کاردانو را به عنوان سکه هایی برای دیدن در سال 2022 نامگذاری کرد.

او گفت: «از آنجایی که سرمایه‌گذاران خرده‌کوین متوجه خطرات تجارت بیت‌کوین، به‌ویژه در مکان‌های غیرقانونی می‌شوند، به سمت دیگر سکه‌های بلاک چین می‌روند که در واقع نقش مهم و اساسی در تأمین مالی غیرمتمرکز دارند.

الکساندر افزود: «در آن زمان در سال آینده، من پیش‌بینی می‌کنم که ارزش بازار بیت‌کوین نصف حد ترکیبی سکه‌های قرارداد هوشمند» مانند اتریوم و سولانا باشد، «یا حتی کمتر».

برایان گراس، مباشر شبکه در پلتفرم رمزنگاری ICHI گفت: تحولات در حال ظهور کریپتو، مانند تأمین مالی غیرمتمرکز و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز، «احتمالاً مناطقی هستند که بیشترین رشد کریپتو را دارند». هدف DeFi بازآفرینی محصولات مالی سنتی بدون واسطه است، در حالی که DAO می تواند به عنوان نوع جدیدی از جامعه آنلاین دیده شود.

مجموع پول سپرده شده در خدمات DeFi برای اولین بار در سال جاری از 200 میلیارد دلار فراتر رفت و کارشناسان انتظار دارند تقاضا در سال 2022 رشد بیشتری داشته باشد.

Web3، جنبشی که خواستار تکرار جدید و غیرمتمرکز اینترنت است، نیز انتظار می‌رود سال آینده محبوبیت بیشتری پیدا کند. Web3 DeFi و سایر فناوری‌های بلاک چین، مانند توکن‌های غیرقابل تعویض را پوشش می‌دهد. او قبلاً افراد بدبین مانند ایلان ماسک و جک دورسی را پیدا کرده است.

“سال بزرگ در جبهه تنظیم مقررات”

رگولاتورها در سال جاری کنترل خود را بر روی ارزهای دیجیتال سخت تر کرده اند، به طوری که چین تمام فعالیت های ارزهای دیجیتال را به طور کلی ممنوع کرده است و مقامات ایالات متحده در برخی از جنبه های بازار مداخله می کنند. تحلیلگران به طور کلی انتظار دارند که مقررات موضوعی کلیدی برای این بخش در سال 2022 باشد.

آیار از لونو گفت: «بی‌تردید سال 2022 سال بزرگی در زمینه نظارتی خواهد بود. علاقه دولت‌های مختلف، و به‌ویژه ایالات متحده، به وضع مقررات در فضای کریپتو بیشتر نبوده است.»

عیار گفت که انتظار دارد در مورد “منطقه خاکستری” قانونی ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین و اتریوم که به گفته کمیسیون SEC اوراق بهادار نیستند، شفاف سازی شود.

شرکت بلاک چین ریپل در حال تماس با ناظر ایالات متحده برای XRP است، یک ارز دیجیتال که ارتباط نزدیکی با آن دارد. SEC ادعا می کند که XRP یک امنیت ثبت نشده است و توکن های 1.3 میلیارد دلاری توسط ریپل و دو تن از مدیران آن به طور غیرقانونی فروخته شده است. Ripple به نوبه خود می گوید XRP نباید یک امنیت در نظر گرفته شود.

کارشناسان می گویند یکی دیگر از حوزه های کلیدی که رگولاتورها احتمالاً در سال آینده روی آن تمرکز خواهند کرد، سکه های پایدار است. اینها نشانه هایی هستند که ارزش آنها به قیمت دارایی های موجود مانند دلار آمریکا گره خورده است. تتر، بزرگترین سکه پایدار جهان، به ویژه بحث برانگیز است، زیرا می ترسد دارایی های کافی در ذخایر خود برای توجیه وابستگی خود به دلار داشته باشد.

لوونشتاین گفت: «بدون شک کنترل بیشتری روی سکه‌های پایدار وجود دارد، زیرا تنظیم‌کننده‌ها به ثبات وثیقه اصلی و میزان اهرم استفاده شده نگاه می‌کنند.

مردم به خوبی به یاد دارند زمانی که وثیقه پشت بحران مسکن و وام مسکن مشکوک شد و اشتهای ریسک به شدت تغییر کرد.

در همین حال، تنظیم کننده ها نیز بررسی فضای DeFi را آغاز کرده اند. در اوایل این ماه، گروه بانک مرکزی، بانک تسویه‌های بین‌المللی، خواستار تنظیم DeFi شد و گفت که نگران است که خدمات به‌عنوان «غیرمتمرکز» فروخته شود، در حالی که ممکن است اینطور نباشد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme