تورم، افزایش نرخ بهره و فدرال رزرو می تواند بر سهام تاثیر بگذارد

[ad_1]

بازار اوراق قرضه ممکن است دوباره قیمت را برای هفته آینده تعیین کند، زیرا افزایش سریع نرخ‌های بهره باعث شد سهام‌ها شروعی پرتلاطم برای سال جدید داشته باشند.

گزارش‌های کلیدی تورم هفته آینده انتظار می‌رود، و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است روز سه‌شنبه در جلسه استماع نامزدی سنا شهادت دهد، در حالی که جلسه استماع درباره نامزدی فدرال رزرو برای لائل برینارد برای معاون رئیس‌جمهور قرار است روز پنجشنبه برنامه‌ریزی شود.

این هفته همچنین با گزارش‌هایی از سوی بانک‌های بزرگ JPMorgan Chase، Citigroup و Wells Fargo در روز جمعه، آغاز دوره سود سه‌ماهه چهارم است.

لئو گروچوفسکی، مدیر ارشد سرمایه گذاری در BNY Mellon Wealth Management می گوید: «تورم و فدرال رزرو در هفته آینده همچنان موضوعی خواهد بود، اما من فکر می کنم ما مشتاقانه منتظر افزایش سود هستیم. ما فکر می کنیم که این سه ماهه خوب و سال خوبی برای سود خواهد بود، بنابراین ما به طور کلی به چشم انداز سود خوشبین هستیم.

گروچوفسکی گفت که بازارها عمدتاً بر جلسات شنیداری پاول و برینارد، شاخص قیمت مصرف کننده در روز چهارشنبه و شاخص قیمت تولیدکننده در روز بعد تمرکز خواهند کرد.

او گفت: «من فکر می‌کنم این غیرواقعی است که فرض کنیم سود در صفحه اول به تاریخ تبدیل شود و سیاست پولی فدرال رزرو در صفحه دوم به تاریخ تبدیل شود.

سهام هفته اول سختی را تا سال 2022 پشت سر گذاشت، زیرا بازده اوراق قرضه هم به دلیل انتظارات زیاد در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و هم به دلیل این دیدگاه که نسخه Omicron کووید در چند هفته آینده به اوج خود می رسد، افزایش یافت. با فروش اوراق قرضه بازدهی افزایش می یابد.

این فناوری به ویژه ضربه سختی خورد، به طوری که Nasdaq Composite 4.5% در هفته سقوط کرد، در حالی که Dow تقریباً منفی بود و تنها 0.3%. صندوق SPDR بخش فناوری تا بعدازظهر جمعه 4.6 درصد کاهش یافت. اما بانک ها با این چشم انداز رشد کرده اند که افزایش نرخ بهره به سود کمک می کند. SPDR Financial Select Sector در هفته 5.4 درصد افزایش یافت.

S&P 500 هفته را با 1.9% کاهش در 4677 به پایان رساند.

گروچوفسکی گفت: «این هفته زنگ خطری بود برای آنچه در سال 2022 انجام خواهیم داد. “سودآوری کمتر و ریسک بیشتر. به سال جدید خوش آمدید.”

بازده به سرعت در سراسر منحنی افزایش یافت، اما سیر چشمگیر معیار 10 ساله به ویژه برای سرمایه گذاران شوکه کننده بود. 10 ساله که بر وام های مسکن و سایر وام ها تأثیر می گذارد، از 1.51 درصد در آخرین ساعت معاملات در سال 2021 به 1.80 درصد در روز جمعه افزایش یافت.

به گفته Wells Fargo، این دومین حرکت بزرگ سودآوری در هفته اول سال در 20 سال اخیر است.

گروچوفسکی گفت: «این دراماتیک‌تر از آن چیزی است که ما انتظار داشتیم، و چرخش فدرال رزرو به موضع جنگ‌طلبانه‌تر شگفت‌انگیز بود. اکثر فعالان بازار انتظار داشتند که نرخ بهره بالاتر و سیاست پولی انعطاف‌پذیر کمتری داشته باشد، اما وقتی به صندوق‌های فدرال نگاه می‌کنید، که احتمال افزایش 90 درصدی در ماه مارس را در نظر می‌گیرند، در شب سال نو تنها 63 درصد بود. تغییر بسیار چشمگیری در لحن افزایش فدرال رزرو در این هفته رخ داد و بازارها در حال تطبیق با آن هستند.

جلسه استماع پاول در روز سه‌شنبه، مهم‌ترین رویداد هفته آینده خواهد بود، نه به این دلیل که انتظار می‌رود او اخباری را منتشر کند، بلکه به این دلیل که احتمالاً لحن صورتجلسه فدرال رزرو منتشر شده در چهارشنبه گذشته را تکرار خواهد کرد.

بانک مرکزی در آن دقایق فاش کرد که کارمندان نیز در حال بحث در مورد زمان شروع کاهش ترازنامه نزدیک به 9 تریلیون دلاری خود هستند. فدرال‌رزرو پیش‌بینی می‌کند که سیاست‌های خود را با افزایش سه چهارم نرخ بهره در سال جاری سخت‌تر کند و کاهش اوراق قرضه آن را بیشتر تشدید خواهد کرد.

سرمایه گذاران اوراق قرضه نیز با ارسال نرخ های بهره بالاتر به گزارش ناامیدکننده روز جمعه در دسامبر واکنش نشان دادند. تنها 199000 شغل در ماه گذشته ایجاد شد که کمتر از نیمی از انتظار بود. اما نرخ بیکاری بیش از حد انتظار کاهش یافت و از 4.2 درصد به 3.9 درصد رسید. میانگین دستمزد ساعتی 0.6 درصد یا 4.7 درصد به صورت سالانه افزایش یافته است.

اقتصاددانان گزارش ضعیف‌تر را تا حدودی دلیل کمبود کارگران می‌دانند، اما انتظار می‌رود که فدرال رزرو همچنان نرخ‌های بهره را افزایش دهد.

دایان سوانک، اقتصاددان ارشد در گرنت تورنتون گفت: “این فدرال رزرو است که می گوید ما تمام وقت هستیم. هنوز تفاوت وجود دارد، اما جهش دستمزد بسیار بیشتر از آن چیزی است که هر کسی انتظار داشت و به شدت بر مشاغل کم درآمد متمرکز شده است.” ما حدود 3.5 میلیون کمتر از اوج قبلی هستیم و بازار کار طوری رفتار می‌کند که انگار بیکار شده‌ایم.

با گزارش CPI و PPI، تورم جلوتر و در مرکز خواهد بود. اقتصاددانان منتظر یک ماه گرم دیگر برای هر دو ارزیابی هستند، اگرچه برخی از اقتصاددانان معتقدند که تورم به اوج خود نزدیک شده است. CPI سرفصل ماه نوامبر با 6.8 درصد بالاترین میزان از سال 1982 است.

سرمایه گذاران سهام نیز به نظارت بر بازده ادامه خواهند داد. سهام فناوری و رشد بیشترین حساسیت را نسبت به افزایش نرخ بهره دارند زیرا سرمایه گذاران برای وعده سودهای آتی هزینه می پردازند. نرخ های بالاتر به این معنی است که قیمت پول افزایش می یابد و این باعث تغییر در محاسبه سرمایه گذاری آنها می شود.

گروهوسکی انتظار دارد که بازدهی 10 ساله تا پایان سال به 2.25 درصد برسد، اگرچه سریعتر از حد انتظار حرکت می کند. او گفت: «رسیدن به آنجا باعث درد بیشتر… در این بخش‌های بلندمدت سهام، مانند فناوری و نزدک می‌شود.» “من فکر می کنم سودآوری در حال آرام شدن است و این فناوری در حال بازگشت است. فکر می کنم امسال شاهد سودهای واقعا خوبی خواهیم بود. این فناوری همچنان سودمند است.”

گروچوفسکی گفت که بازار ممکن است در سال 2022 شاهد کاهش 10 درصدی باشد، اما تردید دارد که این کاهش در آینده نزدیک اتفاق بیفتد زیرا پول زیادی در انتظار ورود به بازار است.

“من فکر می کنم این پودر خشک فعال خواهد شد. او گفت: «من فکر می‌کنم ما به سمت شروع و تنظیم مجدد پیش می‌رویم. “من فکر می کنم که در نهایت این بازنشانی انتظارات سالم خواهد بود. فکر می‌کنم فعالان بازار در ابتدای سال پس از بازدهی بالا و نوسانات کم سال گذشته و دوبرابر شدن بازار در طی سه سال، زنگ هشداری دریافت می‌کنند. [But] سورتمه سواری برای 12 تا 18 ماه آینده بسیار دشوارتر خواهد بود.”

همچنین هفته آینده سه حراج عمده اوراق قرضه دولتی شامل 52 میلیارد دلار اوراق سه ساله در روز سه شنبه، 36 میلیارد دلار اوراق قرضه 10 ساله در روز چهارشنبه و 22 میلیارد دلار اوراق قرضه 30 ساله در روز پنجشنبه برگزار می شود.

رشد 10 ساله در روز جمعه به 1.80 درصد رسید، اما می تواند به راحتی به این سطح در هفته آینده بازگردد. این آن را کمی بالاتر از بالاترین سطح سال 2021 قرار می دهد.

گرگ فارانلو، رئیس نرخ بهره ایالات متحده در AmeriVet Securities گفت: “در این سطوح و اطراف آن، بازار تلاش خواهد کرد حمایت کوتاه مدت پیدا کند.” وی افزود که این حراج می تواند رویدادی باشد که در حال حاضر به محدود کردن حرکت سودآوری کمک کند.

تقویم هفته پیش رو

دوشنبه

سود: فلزات تجاری، Accolade، Tilray

10:00 عمده فروشی

سهشنبه

سود: آلبرتسونز

6:00 صبح مطالعه NFIB

9:30 صبح استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی

ساعت 10:00 جلسه استماع نامزدی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مقابل کمیته امور بانکی، مسکن و شهرسازی سنا

16:00 جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو در سنت لوئیس

چهار شنبه

سود: Jefferies Financial، Infosys، KB Home، Wipro

8:30 صبح CPI

14:00 بودجه فدرال

14:00 کتاب بژ

پنج شنبه

سود: دلتا ایر لاین، نیمه هادی تایوان

8:30 صبح ادعاهای اولیه

ساعت 8:30 صبح PPI

ساعت 10:00 جلسه استماع لائل برینارد، رئیس فدرال رزرو برای نامزدی معاون رئیس فدرال رزرو در کمیته امور بانکی، مسکن و شهرسازی سنا

12:00 توماس بارکین رئیس فدرال رزرو ریچموند

13:00 چارلز ایوانز رئیس فدرال رزرو در شیکاگو

جمعه

سود: جی پی مورگان چیس، بلک راک، سیتی گروپ، ولز فارگو

8:30 صبح خرده فروشی

8:30 قیمت واردات

9:15 صبح تولید صنعتی

10:00 احساسات مصرف کننده

10:00 صبح موجودی تجاری

11:00 صبح، رئیس فدرال رزرو در نیویورک، جان ویلیامز

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme