حکم هولمز محاکمه آتی علیه مدیر عامل سابق ترانوس را پیچیده می کند

[ad_1]

پرونده الیزابت هولمز، بنیانگذار ترانوس، که روز دوشنبه به اتهام جنایت فدرال، کتاب های الهام گرفته، پادکست ها، مستندها و اخیراً یک فیلم سینمایی محکوم شد.

اکنون برای دنباله آماده شوید: انتظار می رود که پرونده جنایی علیه رامش “سانی” بالوانی، مدیر عامل سابق ترانوس، مربی و دوست پسر سابق هلمز، در ماه مارس آغاز شود.

هیئت منصفه ای در سن خوزه، کالیفرنیا، هولمز 37 ساله را به توطئه برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران ترانوس و سه فقره کلاهبرداری سیمی علیه سه سرمایه گذار ترانوس محکوم کرد. اما کمیسیون او را به اتهام توطئه و کلاهبرداری از بیماران ترانوس تبرئه کرد. هیئت منصفه نتوانست در مورد سه اتهام دیگر کلاهبرداری فیزیکی علیه سایر سرمایه گذاران در Theranos به یک رأی واحد دست یابد و ادوارد داویلا قاضی منطقه ای ایالات متحده یک محاکمه نامناسب در مورد این اتهامات را اعلام کرد.

بالوانی، 56 ساله، که پس از دوستی هولمز در 18 سالگی و به تازگی از دبیرستان فارغ التحصیل شده بود، نزدیک به هفت سال در ترانوس با او کار کرد، با اتهاماتی تقریبا مشابه با پرونده هولمز روبرو است. او اعتراف به بی گناهی کرد.

باربارا مک‌کویید، پروفسور حقوق دانشگاه میشیگان، وکیل سابق ایالات متحده و تحلیلگر حقوقی در NBC News، گفت که رأی مختلط در دادگاه هولمز به این معنی است که هم دادستان و هم دفاع در پرونده بالوانی ممکن است نیاز به تنظیم مجدد استراتژی‌های خود در روند آینده داشته باشند.

مک‌کوید به American Greed از CNBC گفت که دادستان‌ها باید با دقت به پرونده آنها در مورد بیماران ترانوس نگاه کنند.

“با علم به اینکه این هیئت منصفه در مورد تمام اتهامات علیه بیماران موجه است، من فکر می کنم که از نقطه نظر استراتژیک آنها باید به دنبال راهی مستقیم تر برای توضیح اینکه چرا این بخشی از تقلب است، که آنها باید می دانستند که بیماران در نهایت ممکن است مورد تقلب باشند، باشند. فریب خورده و اینکه اگرچه آنها این بیماران را به نام نمی شناختند، اما می دانستند که آنها به عنوان یک مفهوم وجود دارند.

او گفت که دادستان ها حتی می توانند در کیفرخواست خود علیه بالوانی تجدید نظر کنند، اگرچه تقریباً به طور قطع روند را به تاخیر می اندازد. دولت نگفته است که آیا قصد دارد استراتژی خود را تغییر دهد یا خیر. قرار است جلسه بعدی این پرونده روز چهارشنبه برگزار شود.

تیم دفاع بالوانی ممکن است با مسائل بسیار مبرم‌تری نسبت به دولت مواجه شود. به هر حال، در حالی که هیئت منصفه هولمز را به دلیل برخی اتهامات تبرئه کرد، او را به چهار اتهام محکوم کرد. سنگین ترین جرم، کلاهبرداری سیمی، حداکثر 20 سال زندان دارد.

مک‌کواید گفت: «هیات منصفه واقعاً کل این نظریه را پذیرفتند. بنابراین هیئت منصفه دیگری می تواند همین کار را انجام دهد.»

در واقع، او گفت، هنوز برای بلوانی دیر نیست که در ازای مجازاتی سبک تر، توافق نامه ای را در نظر بگیرد، هرچند اگر قبل از محاکمه هولمز به گناه خود اعتراف کند و با همکاری موافقت کند، آنقدر ملایم نیست.

او گفت: «آیا می‌توانیم به گناه خود اعتراف کنیم و مسئولیت را کاهش دهیم؟» “این قطعا چیزی است که باید به آن نگاه کنید.”

جفری کوپرسمیت، وکیل بالوانی، از اظهار نظر در مورد این ماجرا خودداری کرد.

زیر اتوبوس

نام بالوانی در طول محاکمه علیه هولمز، به ویژه در طول هفت روز حضور او در جایگاه شاهد، مکرراً ظاهر می شد. او در یک شهادت احساسی ادعا می کند که بالوانی که تقریباً 20 سال از او بزرگتر است، تمام جنبه های زندگی او از رژیم غذایی گرفته تا لباس و حتی صدایش را کنترل می کند.

هولمز گفت: «او به من گفت که نمی‌دانم در تجارت چه کار می‌کنم، باورهایم اشتباه است و از متوسط ​​بودن من شگفت زده شده است. و اینکه باید مردی را که قرار بود بکشم تا به آنچه او می‌گوید «الیزابت جدید» تبدیل شوم که می‌تواند یک کارآفرین موفق باشد.»

هولمز همچنین مدعی است که بالوانی به او تجاوز جنسی کرده است.

در یک پرونده دادگاه قبل از شهادت، کوپراسمیت نوشت که بالوانی این اتهامات را “عمیقا توهین آمیز” و “شخصا ویرانگر” می دانست.

مک‌کوید گفت، درست همانطور که هولمز در دادگاهش سعی کرد بالوانی را زیر اتوبوس بیندازد، انتظار داشته باشید که بالوانی لطفش را برگرداند.

مک‌کوید گفت: «اگر می‌توانید به یک صندلی خالی اشاره کنید و بگویید: «اوه، این همه آدم بد دیگر است»، این آدم بد دیگر برای دفاع از خودش آنجا نیست. او این کار را با بلوانی در جریان محاکمه‌اش انجام داد، و من انتظار دارم بلوانی در محاکمه‌اش با هولمز این کار را انجام دهد.»

تیم دفاعی بالوانی تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه بتواند چنین جزئیات صمیمی را در مورد رابطه این زوج مطرح کند، نشان نداده است، اما ممکن است مواد دیگری برای کار با آنها داشته باشد.

پیام‌های متنی بین این زوج که به عنوان مدرک در دادگاه هولمز معرفی شد و احتمالاً دوباره در دادگاه بالوانی ظاهر می‌شود، نشان می‌دهد که بالوانی بارها به هولمز در مورد مشکلات موجود در شرکت که گفته می‌شود از سرمایه‌گذاران مخفی کرده بود، به عنوان پیامی در سال 2014 هشدار داده است که در آن به او می‌گوید. که آزمایشگاه ترانوس یک “منطقه فاجعه وحشتناک” بود.

تیم دفاعی بالوانی می‌تواند از شواهدی مانند این استفاده کند تا نشان دهد که او با حسن نیت عمل کرده و هولمز و سایرین از ترانوس کسانی بودند که توپ را رها کردند.

او می‌گوید: «یک چیزی که او می‌توانست بگوید این است که «من هیچ تجربه‌ای در علم نداشتم، فقط به دانشمندان اعتماد کردم که به من بگویند آیا محصول کار می‌کند یا خیر». کار من بازاریابی، فروش و حسابداری بود.»

خود هولمز شهادت داد که او عالی ترین مقام در ترنائوس بود و در بازجویی متقابل اعتراف کرد که توانایی اخراج بالوانی را در هر زمان داشت، اما این کار را نکرد.

این دو باید با هم برای نقش‌هایشان در Theranos آزمایش می‌کردند، شرکت آزمایش خون تازه‌ای که در سال 2018 پس از افشاگری‌های انفجاری مبنی بر اینکه فناوری ظاهراً انقلابی آن طبق تبلیغات کار نمی‌کند، شکست خورد. اما پس از اینکه وکلای هولمز گفتند قصد دارند اتهامات مربوط به سوء استفاده را حل و فصل کنند، قاضی داویلا، که ریاست دادگاه بالوانی را نیز بر عهده خواهد داشت، با تقسیم پرونده آنها موافقت کرد.

داویلا در دستوری در مارس 2020 نوشت: «چنین شهادتی به‌طور غیرمنصفانه برای هم‌متهم آقای بالوانی مضر است، بنابراین او از محاکمه عادلانه محروم می‌شود مگر اینکه محاکمه او از دادگاه خانم هلمز جدا شود.» محاکمه علیه هلمز در ماه آگوست.

یک موضوع از قصد

اگرچه ممکن است موارد آنها در مورد اینکه چه کسی مسئول مشکلات در Theranos است متفاوت است، احتمالاً موضوعات مشترک زیادی وجود دارد. برخی از اسناد پیش از محاکمه حاکی از آن است که بالوانی نیز مانند هلمز ممکن است ادعا کند که قصد کلاهبرداری نداشته است، عنصری ضروری برای دولت برای اثبات جرم.

وکلای بلوانی در یک پرونده پیش از محاکمه در 6 دسامبر گفتند که باید به آنها اجازه داده شود ادعا کنند که او در معاملاتش با سرمایه گذاران درست عمل کرده است.

در این سند آمده است: «باید به آقای بلوانی اجازه داد ادعا کند که مبالغی را که از قربانیان ادعایی جمع‌آوری کرده است، سرمایه‌گذاری واقعی می‌داند که قصد سودآوری آن را داشته است».

ترانوس به رهبری هولمز و بالوانی، حدود 945 میلیون دلار از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کرده است که بسیاری از آنها چهره‌های سرشناس هستند، از جمله روپرت مرداک، خانواده وزیر آموزش سابق بتسی دووس و خانواده والت والمارت.

تیم دفاعی بالوانی همچنین تلاش کرد تا شواهد مربوط به بیماران را محدود کند، از جمله نتایج آزمایش‌های انجام شده با استفاده از تجهیزات تشخیصی غیر از ترانوس.

آنها در سندی در 6 دسامبر نوشتند: «شواهد صحت و قابلیت اطمینان آزمایش‌های بیمار بی‌ربط است، مگر اینکه به دقت و قابلیت اطمینان فناوری Theranos مربوط باشد و نه به فناوری تجاری اصلاح نشده».

دادستان ها می گویند استفاده از دستگاه های شخص ثالثی که Theranos از مردم پنهان کرده بود، بخشی از کلاهبرداری ادعایی است.

کاهش تعداد افشاگران

همانطور که در محاکمه هولمز انجام دادند، خودی‌های سابق Theranos احتمالا شهادت می‌دهند که بالوانی بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ مخفیانه شرکت است که مخالفت را به شدت سرکوب می‌کند تا مشکلات را از سرمایه‌گذاران و بیماران پنهان کند.

دستیار سابق آزمایشگاه Theranos، اریکا چانگ، شاهد دادستان هولمز که او نیز به عنوان شاهد احتمالی علیه بالوانی نام برده شده است، شهادت داد که وقتی با نتایج آزمایش نادرست مواجه شد، نگرانی های خود را به Baluani رساند.

چانگ شهادت داد: “بازخورد و پذیرشی که من از او دریافت کردم این بود: “چه چیزی باعث می شود فکر کنید واجد شرایط این تماس ها هستید، به تازگی از دانشگاه کالیفرنیا برکلی فارغ التحصیل شده اید، در مورد تشخیص آزمایشگاهی چه می دانید؟”

چئونگ در مصاحبه ای با American Greed گفت که یکی از اولین اشاره هایش به مشکلات با Theranos زمانی بود که شروع به ایمیل زدن به همکاران در مورد مشکلات تست کرد و در کمال تعجب او پاسخی از Balwani دریافت کرد.

“سانی از هیچ جا به آنها پاسخ می داد. او یک سی سی نبود. او گفت: “بسیار مخفی نشده بود.” چیزهایی که در یک زمینه خاص گفتیم برای ما تکرار می شود، مانند چیزهایی که در خلوت با یکدیگر می گوییم.

چانگ در نهایت نگرانی‌های خود را خارج از شرکت بیان کرد و آنها را با عوامل فدرال و روزنامه‌نگار جان کریرو در میان گذاشت، کسی که برای اولین بار در سال 2015 در وال استریت ژورنال مسائل را در Theranos بیان کرد.

وکلای بالوانی در درخواستی برای رسیدگی پیش از محاکمه که در 19 نوامبر ارائه شد، به دنبال محدود کردن شدید شهادت چئونگ در دادگاه بودند، و ادعا کردند که پس از “در مجموع شش ماه کار در ترانوس در یک موقعیت ابتدایی، بلافاصله پس از کالج”، چونگ فاقد صلاحیت برای اظهار نظر در مورد مشکلات آزمایشگاهی ادعایی بود.

در این سند آمده است: «این «مشاهدات» به تخصص قابل اثبات در آزمایش‌های آزمایشگاهی نیاز دارد، اما خانم چانگ فاقد چنین تخصص است. تجربه یا دانش.”

با فرض اینکه چونگ دوباره در محاکمه علیه بالوانی موضع بگیرد، وکلای او به لطف شهادت او در پرونده هولمز تقریباً دقیقاً می‌دانند که باید چه انتظاری داشته باشند. مک‌کوید گفت که خطراتی برای دولت وجود دارد.

او گفت: “شما همیشه می خواهید تعداد اظهارات شاهدان را به حداقل برسانید، فقط به این دلیل که اکثر مردم در هنگام گفتن یک داستان کمی متفاوت خواهند بود.” «یک وکیل مدافع مجرب می‌تواند به طرز ماهرانه‌ای از این اختلاف در بازجویی متقابل استفاده کند تا گواهان را طوری جلوه دهد که گویی دروغ می‌گویند یا جزئیات را پرت می‌کنند. و این گاهی اوقات می تواند به اندازه کافی شک و تردید ایجاد کند تا هیئت منصفه آن را توجیه کند.

مک کوید گفت که توانایی دیدن جزئیات پرونده دولت در محاکمه هولمز – و آگاهی از حکم – مزایایی را به همراه داشت که اگر بالوانی اولین محاکمه او بود، همانطور که وکلایش در ابتدا درخواست کردند، از آن برخوردار نبود.

اما او به هر دو طرف در پرونده بالوانی هشدار داد که بیش از حد در حکم هلمز نخوانند.

او گفت: “شما هرگز نمی خواهید درسی را خیلی خوب یاد بگیرید.” صرف این واقعیت که یک هیئت منصفه او را مجرم تشخیص داده است به این معنی نیست که هیئت منصفه دیگری متهم دیگری را مجرم تشخیص می دهد. من فکر نمی کنم آنها مجبور باشند بپذیرند که هیئت منصفه بعدی به طور خودکار همان راه را پیدا کند.”

ببینید که چگونه وعده های بزرگ الیزابت هلمز، فوق ستاره سیلیکون ولی برای تغییر جهان به زمین خورد. همه چیز جدید، 200 را تماشا کنیدشما قسمت “طمع آمریکایی”، چهارشنبه، 12 ژانویه، ساعت 10 شب به وقت شرقی در CNBC.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriMobil Ödeme bozdurma