روسیه برای جلوگیری از پیوستن اوکراین به ناتو در خطر جنگ کامل است

[ad_1]

یک سرباز روسی در خدمه سامانه موشکی S-400 Triumph که به عنوان یک واحد نظامی ضد هوایی نیروی هوایی روسیه و منطقه نظامی جنوبی روسیه آماده است، در نزدیکی شهر ژانکوی کریمه در 19 مایلی شهر کریمه در حال انجام وظیفه است. مرز اوکراین

سرگئی مالگاوکو تاس | گتی ایماژ

روابط روسیه – یا بهتر است بگوییم درگیری های آن – با غرب بر کشوری متمرکز است که در سال های اخیر کانون رویارویی خاصی بوده است: اوکراین.

او در این هفته بار دیگر با مجموعه ای از دیدارهای مهم بین مقامات روسی و غربی با تمرکز بر تلاش برای کاهش تنش های شدید بین روسیه و همسایه اش، در کانون توجه قرار گرفت.

یک سوال مشخص در حال حاضر این است که آیا اوکراین – چیزی شبیه یک کشور مرزی بین روسیه و بقیه اروپا و مشتاق پیوستن به اتحادیه اروپا – می تواند روزی به عضویت ائتلاف نظامی غربی ناتو درآید؟

این فرصتی است که روسیه به شدت با آن مخالف است.

در حالی که شورای روسیه در حال آماده شدن برای دیدار با مقامات ناتو در روز چهارشنبه در بروکسل است، CNBC یک کتاب راهنما در مورد اینکه چرا روسیه اینقدر به اوکراین اهمیت می دهد و تا چه حد می تواند برای جلوگیری از پیوستن اوکراین به این ائتلاف پیش برود، دارد.

چرا اوکراین اهمیت دارد؟

روابط بین همسایگان اروپا در سال 2014 زمانی که روسیه کریمه را از اوکراین ضمیمه کرد، به پایین سقوط کرد و او از شورش طرفدار روسیه در شرق حمایت کرد، جایی که نبردهای سطح پایین بین نیروهای اوکراینی و نیروهای طرفدار روسیه از آن زمان ادامه داشته است.

تنش ها در ماه های اخیر در بحبوحه گزارش های متعددی مبنی بر تجمع نیروهای روسی در مرز اوکراین تشدید شده است و گمانه زنی های گسترده ای مبنی بر آماده شدن روسیه برای حمله به این کشور را برانگیخته است، اگرچه این کشور بارها طرح هایی برای انجام این کار را رد کرده است.

به نوبه خود، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و ناتو به روسیه هشدار داده اند که همانطور که جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در گفتگوی تلفنی در 30 دسامبر، “اگر روسیه بیشتر به اوکراین حمله کند، قاطعانه پاسخ خواهند داد.” اما اینکه غرب تا چه اندازه برای محافظت از اوکراین پیش خواهد رفت، یک سوال بزرگ است.

روسیه چه می خواهد؟

در ماه گذشته، روسیه در پیش نویس پیمان امنیتی، چندین خواسته عمده غرب از اوکراین، در کنار سایر مسائل امنیتی، مطرح کرد.

این سند از ایالات متحده خواسته بود که از گسترش بیشتر ناتو به شرق جلوگیری کند و از پیوستن کشورهای شوروی سابق به این ائتلاف جلوگیری کند.

روسیه همچنین در پیش‌نویس این پیمان از ایالات متحده خواسته است که در قلمرو کشورهای شوروی سابق که هنوز عضو ناتو نیستند، پایگاه‌های نظامی ایجاد نکند، یا از زیرساخت‌های خود برای انواع فعالیت‌های نظامی یا توسعه نظامی دوجانبه استفاده نکند. همکاری با آنها.” “

اگرچه نامی در پیش نویس پیمان ذکر نشده است، اما اوکراین یک نقطه کانونی آشکار برای روس ها است – این کشور یک جمهوری شوروی سابق، و همچنین متحد روسیه، بلاروس، آذربایجان، مولداوی و ارمنستان و غیره است. کشورهای شوروی سابق لتونی، لیتوانی و استونی اکنون اعضای ناتو هستند.

روسیه اغلب از سیستم‌های دفاع موشکی ایالات متحده در لهستان و رومانی در اروپای شرقی و حضور رو به رشد ناتو در “گروه‌های نبرد آماده رزمی” که ناتو آنها را توصیف می‌کند، در کشورهای بالتیک و لهستان ابراز بیزاری می‌کند.

به گفته وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا که رهبری هیئت آمریکایی را در مذاکرات با مقامات روسی رهبری می کرد، ایالات متحده و ناتو قبلاً خواستار امتناع اوکراین از پیوستن به ناتو یا لغو استقرار ناتو در شرق اروپا شده اند. ژنو روز دوشنبه.

در حالی که او اشاره کرد که ایالات متحده پیشنهادهای امنیتی روسیه را رد کرده است، همتای روس او سرگئی ریابکوف گفت که مذاکرات که حدود هفت ساعت به طول انجامید، “دشوار” بود و نشان داد که خواسته های مسکو تغییر نکرده است. به خبرنگاران گفت که “کاملا ضروری است که اطمینان حاصل کنید که اوکراین هرگز – هرگز – عضو ناتو نخواهد شد.

در غیاب پیشرفت واضح در مذاکرات روز دوشنبه، امیدها به گفتگوهای بیشتر بین مقامات روسیه و ناتو در بروکسل در روز چهارشنبه و بیشتر در روز پنجشنبه در سازمان امنیت و همکاری اروپا در وین است.

چرا روسیه این کار را می کند؟

پوتین به این واقعیت فکر نکرد که فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را یک فاجعه برای روسیه می دانست و آن را “بزرگترین تراژدی ژئوپلیتیک” دهه 1920 توصیف کرد.شما قرن.

اوکراین با توجه به موقعیت مکانی آن – که به عنوان یک سنگر بین روسیه و کشورهای شرقی اتحادیه اروپا قرار دارد – و همچنین اهمیت نمادین و تاریخی آن که اغلب به عنوان “جواهری در تاج” امپراتوری شوروی سابق دیده می شود، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پوتین روابط فرهنگی، زبانی و اقتصادی اوکراین با روسیه را ستود و روس‌ها و اوکراینی‌ها را در سال گذشته به عنوان «یک ملت» توصیف کرد. او حتی مقاله ای با عنوان “در مورد وحدت تاریخی روس ها و اوکراینی ها” نوشت.

این احساسات در اوکراین تا حد زیادی غیرقابل توجیه است، زیرا دولت این کشور به رهبری رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی به دنبال کمک اقتصادی و قدرت ژئوپلیتیکی به غرب است، به ویژه در سال های پس از الحاق کریمه به روسیه در سال 2014.

اوکراین بارها تمایل خود را برای پیوستن به اتحادیه اروپا و ناتو ابراز کرده است که ضربه ژئوپلیتیکی به دندان روسیه در حال ظهور است که در تلاش برای حفظ قدرت و نفوذ در منطقه است.

بسیاری از استراتژیست ها و پیروان نزدیک سیاست روسیه بر این باورند که پوتین که از اواخر سال 1999 بین نخست وزیر و رئیس جمهور در قدرت بوده، تمایل زیادی به حمله به اوکراین دارد.

ماکسیمیلیان هس، یکی از همکاران موسسه تحقیقات سیاست خارجی، روز سه‌شنبه به CNBC گفت: «روسیه فقط تلاش نمی‌کند اوکراین را از پیوستن به این ائتلاف منع کند – کاری که پس از درخواست اوکراین برای طرح اقدام برای عضویت در ناتو در سال 2008 تلاش می‌کند انجام دهد. نقشه) – و همچنین حذف اوکراین از حوزه نفوذ غربی که پس از انقلاب اوکراین در سال 2014 به آن منتقل شد.

«عضویت در ناتو به ویژه نمادین است، اما روسیه نیز شرایطی را که در آن غرب به طور قابل توجهی حمایت نظامی از اوکراین را افزایش داده باشد، نمی‌پذیرد.

روسیه تا کجا آماده است؟

یکی از بزرگترین سوالاتی که پیش روی مقامات غربی قرار دارد این است که روسیه تا چه حد آماده است تا جلوی حرکت اوکراین به سمت اروپا و غرب را بگیرد و حضور و نفوذ خود را در این کشور تقویت و گسترش دهد.

در جریان مذاکرات روز دوشنبه، هیئت روسی اصرار داشت که هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین وجود ندارد، اما تحلیلگران مطمئن نبودند.

آنجلا استنت، مدیر افتخاری مرکز مطالعات اوراسیا، روسیه و اروپای شرقی در دانشگاه جورج تاون، روز سه‌شنبه به CNBC گفت که حمله روسیه به اوکراین همچنان ممکن است رخ دهد. او گفت: «بگذارید در حال حاضر 50 تا 50 بگوییم،» او افزود که این می تواند یک «تهاجم محدودتر» باشد تا یک تهاجم گسترده.

او گفت: «این خطر هنوز وجود دارد.

ماکسیمیلیان هس با این موضوع موافقت کرد و خاطرنشان کرد که «فکر می‌کنم روسیه آماده جنگ است، اما فکر نمی‌کنم کرملین خواهان جنگی فراتر از جبهه‌های کنونی باشد. او گفت: “خطر مقاومت مداوم چریکی بسیار زیاد خواهد بود، به خصوص اگر آنها از مناطق دونتسک و لوهانسک فراتر روند.”

هس افزود، با این حال، روسیه برای باقی ماندن به یک “تهدید قابل اطمینان تهاجم” نیاز دارد، به خصوص که نقش کلیدی در قرار دادن ایالات متحده روی میز داشت.

خطر تهاجم مجدد یا گسترش روسیه – البته اوکراین با تهاجم مستمر روسیه به کریمه و اشغال نیابتی بخش‌هایی از دونتسک و لوهانسک مواجه است – هرگز در هشت سال گذشته به طور کامل فروکش نکرده است و بعد از آن بعید است. او گفت: «از آنجایی که توانایی محدود کردن موفقیت بالقوه اوکراین را حفظ می کند، همچنان به عنوان کلیدی برای حفظ خود در دراز مدت کرملین تلقی می شود.

در همین حال، تونی برنتون، سفیر سابق بریتانیا در روسیه، روز سه‌شنبه به CNBC گفت که روسیه و ایالات متحده می‌خواهند از رویارویی نظامی اجتناب کنند و مسکو صرفاً می‌خواهد آنچه را که به نفع خود می‌داند «پذیرفته شود».

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriMobil Ödeme bozdurma