دو سال از زمانی که کووید برای اولین بار در ایالات متحده تایید شد، همه‌گیری بدتر از آن چیزی است که هر کسی تصور می‌کرد

[ad_1]

مردم در 7 ژانویه 2022 در لس آنجلس، کالیفرنیا، در صف انتظار برای آزمایش کووید-19 در ایستگاه اتحادیه هستند.

ماریو تاما گتی ایماژ

مردی 35 ساله در 15 ژانویه 2020 از ووهان چین به ایالات متحده بازگشت و به سرفه و تب مبتلا شد.

او گزارشی از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در مورد شیوع جدید کروناویروس در ووهان خواند و چهار روز بعد به دنبال درمان در یک کلینیک مراقبت‌های اورژانسی در شهرستان اسنوومیش، واشنگتن شد..

در 21 ژانویه، CDC علناً تأیید کرد که اولین مورد شناخته شده ویروس کرونا در ایالات متحده را دارد، اگرچه آژانس بعداً متوجه شد که این ویروس پس از آزمایش نمونه‌های خون برای آنتی‌بادی‌ها در دسامبر به ساحل غربی رسیده است.

این مرد گفت که هیچ زمانی را در بازار غذاهای دریایی Huanan در ووهان سپری نکرده است، جایی که گروهی از موارد اولیه در دسامبر شناسایی شدند. او برای مشاهده در بخش انزوا در مرکز پزشکی منطقه ای پراویدنس در اورت، واشنگتن بستری شد..

پس از تایید پرونده ایالت واشنگتن، CDC به مردم گفت که معتقد است این خطر “در حال حاضر کم است”. CDC گفت: شواهد فزاینده ای از انتقال انسان به انسان وجود دارد، اما “مشخص نیست که ویروس به چه راحتی به انسان سرایت می کند.”

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سپس به CNBC گفت که ایالات متحده آن را “کاملاً تحت کنترل” دارد.

ترامپ در مصاحبه با مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس به جو کرنن مجری برنامه Squawk Box گفت: “این مردی است که از چین آمده است. ما او را تحت کنترل داریم. همه چیز خوب خواهد شد.”

با این حال، دکتر آنتونی فائوچی بدترین ترس مردم را در 31 ژانویه تأیید خواهد کرد: مردم می توانند ویروس را بدون نشان دادن هیچ علامتی منتقل و پخش کنند. تیم تحقیقاتی دکتر هلن چو در مطالعه آنفولانزای سیاتل شروع به مطالعه داده های ژنومی از ووهان کردند. چو گفت که در اوایل مشخص شد که انتقال از انسان به انسان وجود دارد. با استفاده از یک پایگاه داده از نمونه‌های آنفولانزا از نمونه‌های سواب بینی، تیم موفق به شناسایی مورد دیگری از کووید در پسر 15 ساله‌ای شد که اخیراً سفر نکرده بود، که نشان می‌دهد در حال گسترش در جامعه است.

در اواخر فوریه، یک مقام ارشد CDC، دکتر نانسی مسونیه، هشدار داد که کنترل ویروس در سراسر مرزهای کشور دیگر امکان پذیر نیست. او گفت که گسترش در جامعه در ایالات متحده اتفاق خواهد افتاد و سوال اصلی این بود که “چند نفر در آن کشور به بیماری جدی مبتلا خواهند شد.”

طی دو سال پس از اولین مورد تایید شده، این ویروس ایالات متحده را با وحشیگری و مدت زمانی که معدود انتظار داشتند از هم جدا کرده است. جمعیت انسانی با بیش از 860000 کشته و بیش از 69 میلیون مبتلا، خیره کننده است. از آگوست 2020، زمانی که CDC شروع به ردیابی بستری شدن در بیمارستان کرد، بیمارستان‌های سراسر کشور با پذیرش بیش از 4 میلیون بیمار تایید شده کووید به نقطه شکست رسیده‌اند.. پذیرش در بیمارستان ناکافی است، زیرا موجی از مواردی را که برای اولین بار در بهار 2020 در ایالات متحده رخ داد، زمانی که بیمارستان‌ها کاملاً ثابت بودند و آزمایش‌ها کافی نبود، را شامل نمی‌شود.

اگرچه ایالات متحده قبلاً واکسن‌ها و عوامل درمانی مؤثری برای مبارزه با کووید دارد، اما روند آینده این همه‌گیری نامشخص است زیرا ویروس به گونه‌های جدیدی جهش می‌یابد که قابل حمل‌تر هستند و ممکن است از حفاظت واکسن دوری کنند.. نسخه بسیار مسری Omicron، عفونت‌ها و بستری شدن در بیمارستان را در سراسر جهان در این ماه به بالاترین حد خود سوق می‌دهد، شوکی برای مخاطبان خسته که می‌خواهند پس از دو سال مسدود کردن، لغو، کار از خانه و اجبار ماسک و واکسن به زندگی عادی بازگردند.

تکامل سریع ویروس و امواج چشمگیر عفونت که از آلفا تا دلتا و اومیکرون به دنبال خواهد داشت، برای بسیاری از رهبران منتخب، مقامات بهداشت عمومی و دانشمندان غافلگیرکننده بود. دکتر مایکل اوسترهولم، یک اپیدمیولوژیست برجسته، گفت که جهش‌های کووید ابهام بزرگی است که مسیر آینده همه‌گیری را تعیین می‌کند.

اوسترهولم، مدیر مرکز تحقیقات و سیاست بیماری های عفونی در مینه سوتا، به CNBC گفت: «ما هنوز نمی دانیم که این گزینه ها چگونه به وجود می آیند و چه کاری می توانند انجام دهند. او گفت: “ببینید چگونه Omicron ما را به عنوان یک جامعه جهانی گرفتار کرد، که از انتقال سریع، اجتناب از ایمنی غافلگیر شده بودیم. به دلتا و تمام تاثیری که بر شدت بیماری داشت نگاه کنید.”

از آنجایی که عفونت های جدید در بهار 2021 شروع به کاهش کردند و واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گرفتند، ایالات متحده هوشیاری خود را از دست داد. CDC گفت افرادی که کاملا واکسینه شده اند دیگر نباید در داخل خانه از ماسک استفاده کنند. رئیس جمهور جو بایدن در 4 ژوئیه اعلام کرد که ایالات متحده بیش از هر زمان دیگری به اعلام استقلال از ویروس نزدیک شده است.

با این حال، گزینه دلتا در آن زمان در ایالات متحده غالب بود و به زودی موج جدیدی از عفونت، بستری شدن در بیمارستان و مرگ را با کاهش نرخ واکسیناسیون ایجاد کرد. رهبران بهداشت عمومی ماه‌هاست که برای متقاعد کردن افراد بدبین به دریافت واکسن‌ها مبارزه کرده‌اند.

بیش از یک سال پس از اولین واکسن در ایالات متحده، طبق CDC، حدود 67٪ از آمریکایی های بالای 5 سال به طور کامل واکسینه شده اند. ده‌ها میلیون آمریکایی هنوز این واکسن را دریافت نکرده‌اند، علی‌رغم این واقعیت که داده‌ها نشان داده‌اند که این واکسن در پیشگیری از بیماری‌های جدی و مرگ مؤثر است.

اوسترهولم گفت: “ما در ژانویه 2020، سیاست تفرقه افکنانه و واکنش جامعه به آنچه قرار بود اتفاق بیفتد، منطقی نبود.” چه کسی تصور می کرد که چه نوع تردید و خصومتی در مورد واکسن رخ داده است؟

دلتا بیش از دو برابر نسخه های قبلی حساس است و مطالعات نشان داده است که باعث بیماری شدیدتر در افراد واکسینه نشده می شود. CDC راهنمای ماسک شل خود را لغو خواهد کرد و همه را، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، به پوشیدن ماسک در محیط‌های بسته در مکان‌های عمومی با شیوع قابل توجه دلتا تشویق می‌کند.

زمانی که Omicron در نوامبر عرضه شد، واکسن ها مورد استفاده قرار گرفتند. اگرچه آنها همچنان در برابر بیماری های جدی و مرگ محافظت می کنند، اما در پیشگیری از عفونت omicron موثر نیستند. چو گفت که ایالات متحده به شدت به واکسن‌ها برای جلوگیری از انتقال ویروس تکیه می‌کند، بدون اینکه بر روی پوشش گسترده و آزمایش‌هایی که برای کنترل گزینه‌ای مانند omicron که می‌تواند از مصونیت فرار کند، بسیار مهم است، تاکید کند.

چو گفت: “ما اکنون می دانیم که ممکن است به طور مکرر آلوده شوید، ممکن است واکسن را نقض کنید، و این ویروس فقط به جهش ادامه می دهد و برای مدت طولانی از ما دوری می کند.”

کاتریونا شی رئیس گروهی از محققان است که در حال جمع‌آوری مدل‌هایی برای پیش‌بینی مسیر همه‌گیری هستند. در آخرین به روز رسانی آنها، موج Omicron موارد و بستری شدن در بیمارستان احتمالا قبل از پایان ماه به اوج خود می رسد. با این حال، خوش بینانه ترین پیش بینی آنها نشان می دهد که 16000 تا 98000 مرگ و میر اضافی در اثر موج omcron تا 2 آوریل خواهد بود.

ایالات متحده در حال حاضر به طور متوسط ​​روزانه بیش از 736000 عفونت جدید را گزارش می دهد، بر اساس میانگین هفت روزه داده های جان هاپکینز که توسط CNBC تجزیه و تحلیل شده است. اگرچه این میزان هنوز بسیار بیشتر از موج های قبلی است، اما میانگین آلودگی روزانه نسبت به هفته قبل 8 درصد کاهش یافته است. ایالات متحده بیش از 1800 مرگ و میر در روز را گزارش می کند که به طور میانگین هفت روز است.

چو گفت: «این واقعاً ناامیدکننده و غم انگیز است که می بینیم مردم در اثر بیماری قابل پیشگیری با واکسن می میرند.

عواقب omicron برای دوره آینده این همه گیری نامشخص است. در دیدگاه کلاسیک، ویروس‌ها به گونه‌ای تکامل می‌یابند که قابل حمل‌تر و شدیدتر می‌شوند و یافتن میزبان‌های جدید را آسان‌تر می‌کنند.

شی، استاد زیست شناسی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، می گوید: دلایل زیادی وجود دارد که باور کنیم این ممکن است درست نباشد، زیرا جهش به سمت Omicron به قدری بزرگ بود که نشان می دهد فضای زیادی برای تغییر کاملاً چشمگیر وجود دارد. Omicron بیش از 30 جهش در پروتئین سنبله ای دارد که به سلول های انسانی متصل می شود. این واکسن‌ها پروتئین اسپایک را هدف قرار می‌دهند و جهش‌ها باعث می‌شود آنتی‌بادی‌های ناشی از واکسن نتوانند عفونت را مسدود کنند.

پزشکان و متخصصان بیماری‌های عفونی در آفریقای جنوبی، جایی که omicron برای اولین بار شناسایی شد، گفتند که این گزینه به اوج خود رسید و به سرعت شروع به کاهش کرد و مسیر متفاوتی را نسبت به سویه‌های قبلی نشان داد. محققان همچنین گفتند که پذیرش و مرگ و میر در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان آکادمیک استیو بیکو کمتر بوده که نشان دهنده کاهش شدت آن است.

“اگر این الگو ادامه یابد و در سراسر جهان تکرار شود، احتمالاً شاهد جدایی کامل موارد و مرگ و میر خواهیم بود، که نشان می‌دهد Omicron ممکن است منادی پایان مرحله اپیدمی همه‌گیری کووید باشد و آغاز مرحله بومی آن باشد. ” محققین

به گفته جنی لاوین، زیست‌شناس محاسباتی در شرکت بیوتکنولوژی کاریوس، با گذشت زمان، ویروس ممکن است برای جامعه کمتر مخرب شود، زیرا جهش‌ها کندتر و خفیف‌تر می‌شوند، زیرا ایمنی بالاتر در جمعیت بیماری‌های شدید را محدود می‌کند.

با این حال، دکتر تدروس آدانوم گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی، اوایل این هفته هشدار داد که همه‌گیری «به جایی پایان نمی‌رسد» و هشدار داد که گزینه‌های جدیدی احتمالاً با گسترش سریع Omicron در سراسر جهان ظاهر می‌شوند.

“همه می خواهند به این چیزی که بومی نامیده می شود برسند. من هنوز نمی دانم معنی آن چیست.” اوسترهولم گفت و خاطرنشان کرد که او 46 سال تجربه به عنوان یک اپیدمیولوژیست دارد. با گزینه‌ها می‌توانیم برای مدت معینی با فعالیت نسبتاً کم ادامه دهیم، همانطور که در بسیاری از نقاط جهان دیده‌ایم، و سپس یک گزینه جدید می‌تواند همه چیز را یک شبه تغییر دهد. ما هنوز واقعاً آینده خود را درک نکرده ایم. “

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesNovagraAyırma Büyüsü