در حالی که ایالات متحده در تلاش برای پایان دادن به جنگ بین روسیه و اوکراین است، اروپا از راه دور مانده است

[ad_1]

سربازان ارتش ایالات متحده در 11 آوریل 2016 در طول رزمایش مشترک نظامی-تاکتیکی Blowback 2016 با ارتش بلغارستان در محدوده نظامی Novo Selo در صف ایستاده اند.

نیکولای دویچینوف خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

در حالی که مذاکرات بحران ایالات متحده، روسیه و ناتو ادامه دارد، اروپا به وضوح در بسیاری از مذاکرات اخیر با هدف جلوگیری از تشدید تنش بین روسیه و اوکراین به درگیری غایب است.

متفقین غربی در حال آماده شدن برای نوعی رویارویی نظامی هستند که ناتو نیروهای بیشتری را در حالت آماده باش قرار داده و به دنبال تقویت اروپای شرقی با کشتی ها و هواپیماهای جنگی بیشتر است. در همین حال، وزارت دفاع ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که حدود 8500 سرباز آمریکایی در حالت آماده باش هستند و انتظار دارند در صورت حمله روسیه به اوکراین، دستوراتی در منطقه مستقر شوند.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که اروپا “در زمین خود حذف شده است”، همانطور که امره پکر و الکس بریدو از گروه اوراسیا فقدان نقش تعیین کننده بلوک در مذاکرات را مشخص می کنند.

اتحادیه اروپا نتوانسته است به طور صریح در پشت استراتژی مقابله با موضع تهاجمی فزاینده روسیه علیه اوکراین متحد شود و در آینده برای این کار مبارزه خواهد کرد. آن‌ها روز دوشنبه گفتند که این امر بروکسل را کنار می‌کشد، زیرا ایالات متحده و روسیه درباره آینده معماری امنیتی اروپا بحث می‌کنند.

چندین مقام اروپایی شکایت کردند که اتحادیه اروپا در جریان گفتگوهای مقامات آمریکایی و روسیه در مورد اوکراین منزوی شده است. اوکراین همچنین شکایت کرده است که از مذاکراتی که در آن مرکز توجه و مراقبت است، دور مانده است.

اما بخشی از دشواری اتحادیه اروپا در برخورد با همسایه متخاصم خود، روسیه، این است که در این اتحادیه بر سر نحوه برخورد با مسکو دودستگی وجود دارد. برخی از کشورها مواضع عمیق تری نسبت به روسیه دارند (مانند فرانسه و آلمان)، در حالی که برخی دیگر مانند کشورهای اروپای شرقی یا کشورهایی که قبلاً بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بودند مانند کشورهای بالتیک، بیشتر جنگ طلب هستند.

علاوه بر این، اتحادیه اروپا برای بخش بزرگی (حدود 40 درصد) گاز طبیعی خود به طرز ناراحت کننده ای به روسیه متکی است، که به این معنی است که روسیه می تواند از این منبع، به ویژه در زمستان، به نفع خود استفاده کند. به ویژه، آلمان در شرایط سختی قرار دارد زیرا خط لوله نورد استریم 2 که هنوز تصویب نشده است، گاز را مستقیماً به آلمان منتقل می کند و برای تقویت عرضه گاز روسیه به این قاره طراحی شده است.

ماریانا، 52 ساله، یک محقق بازاریابی که در دو سال گذشته در بخش دفاع سرزمینی کیف داوطلب شده است، شنبه در جنگلی در 22 ژانویه 2022 در کیف، اوکراین آموزش دید.

شان گالوپ گتی ایماژ

بخش دیگری از مشکل این است که در اتحادیه اروپا درباره محیط امنیتی آینده آن اتفاق نظر وجود ندارد. برخی از کشورها، مانند فرانسه، برای استقلال استراتژیک بیشتر از ایالات متحده و ناتو فشار می آورند، در حالی که برخی دیگر (دوباره در اروپای شرقی و کشورهای بالتیک، جایی که نیروهای ناتو مستقر هستند) احساس راحتی بیشتری می کنند که تحت نظارت ائتلاف نظامی بمانند.

اروپا “تا زمانی که تهاجم صورت نگیرد” اقدام نخواهد کرد.

تحلیلگران گروه اوراسیا با پیش بینی اینکه اتحادیه اروپا به دلیل تنش در اوکراین برای غلبه بر اختلافات داخلی بین شاهین ها و کبوترهای روسی به دلیل تنش در اوکراین، هشدار دادند: «به استثنای تهاجم، اروپا نمی تواند و نخواهد بسیج شد».

پکر و بریدو گفتند: «این پویایی میخ دیگری بر تابوت ادغام دفاعی اتحادیه اروپا خواهد گذاشت و شکاف در بلوک اردوگاه‌های امنیتی طرفدار آمریکا و اروپا را تشدید می‌کند»، به این معنی که «مذاکرات آمریکا و روسیه درباره آینده این اتحادیه تصمیم‌گیری خواهد کرد. معماری امنیتی اروپا که اتحادیه اروپا از آن پیروی خواهد کرد.

مذاکرات بحران بین مقامات غربی و روسیه هفته‌ها است که ادامه دارد و به دنبال آن گفتگوهای سطح بالا بین جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین، همتای روسی او انجام شده است.

نگرانی‌ها در مورد رفتار روسیه در قبال اوکراین در حالی افزایش می‌یابد که گزارش‌هایی مبنی بر استقرار حدود 100000 نیرو و تجهیزات نظامی در مواضع مختلف در امتداد مرز خود با اوکراین افزایش یافته است. همچنین برخی گزارش‌های اطلاعاتی مبنی بر برنامه‌ریزی او برای حمله وجود داشت.

روسیه بارها این گزارش ها را رد کرده است.

در گفتگو با ایالات متحده و ناتو، روسیه به دنبال تضمین حقوقی است که اوکراین هرگز اجازه نخواهد داشت به ناتو بپیوندد، زیرا پوتین به دنبال توقف هرگونه گسترش این سازمان نظامی به شرق است و از ناتو می‌خواهد به استقرار خود در شرق اروپا و اروپا پایان دهد. بالتیک. . تاکنون، ایالات متحده و ناتو چنین درخواست هایی را رد کرده اند.

از آنجایی که اوکراین عضو ناتو نیست، ائتلاف نظامی موظف به دفاع از آن نیست، و این سوال را مطرح می‌کند که ایالات متحده و اتحادیه اروپا تا چه حد برای دفاع از کشوری که به دنبال عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو است، آماده‌اند. روسیه به شدت با این آرزوها مخالف است.

همانطور که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت، در حالی که ایالات متحده، اروپا و ناتو در مورد روسیه صحبت کرده و وعده “عواقب بزرگ” داده اند، اگر روسیه حمله کند، انتظار می رود تحریم های بیشتری علیه روس های کلیدی اعمال شود. بخش ها پاسخ اصلی جامعه بین المللی است.

در حالی که ایالات متحده و بریتانیا تجهیزات نظامی به اوکراین برای کمک به دفاع از خود ارسال کرده‌اند، واکنش اتحادیه اروپا ظریف‌تر بوده است: طبق گزارش‌ها، آلمان از ارائه حمایت نظامی مستقیم به اوکراین خودداری کرده است. استونی را از ارسال تسلیحات ساخت آلمان به اوکراین منع می کند.

خود ناتو با استقرار نیروها و استقرار کشتی ها و جت های جنگنده بیشتر در این منطقه، توانایی های نظامی خود را در شرق اروپا افزایش می دهد. برخی از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا، دانمارک و هلند اعلام کرده اند که قصد دارند تجهیزات نظامی برای تقویت توان دفاعی ناتو ارسال کنند.

کرملین روز دوشنبه، ایالات متحده و متحدانش را به تشدید تنش ها بین شرق و غرب متهم کرد و از برنامه های خود برای افزایش نیروهای ناتو و تصمیم آمریکا برای تخلیه خانواده های دیپلمات ها از سفارت خود در اوکراین خبر داد.

اروپا برای درگیری آماده می شود

اتحادیه اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد و علیرغم آمادگی برای درگیری، دیپلمات ها در اروپا به تلاش برای صلح ادامه می دهند.

موجی از نشست‌های دیپلماتیک در این هفته در منطقه ادامه یافت و نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در روز دوشنبه و ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو با وزرای خارجه فنلاند و سوئد گفتگو کرد.

بعدازظهر دوشنبه، بایدن با تعدادی از رهبران اروپایی و استولتنبرگ، رئیس ناتو، مصاحبه ویدیویی داشت.

کمیسیون اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که این نشست “هدف از این نشست هماهنگ کردن واکنش جمعی به رفتار تهاجمی روسیه در قبال اوکراین است. رهبران ارزیابی جدی از وضعیت را به اشتراک گذاشتند. آنها برای دیپلماسی آرزوی موفقیت کردند، اما برای همه موارد ممکن آماده می شوند.” “

این سازمان افزود که «در صورت تجاوز نظامی بیشتر روسیه به اوکراین، روی طیف وسیعی از تحریم‌های بخش‌ای و فردی کار می‌کند» و با کشورهای اتحادیه اروپا و متحدان در حالت آماده‌باش، از انرژی گرفته تا امنیت سایبری، کار می‌کند.

روز دوشنبه، اتحادیه اروپا یک بسته کمک مالی جدید به ارزش 1.2 میلیارد یورو (1.36 میلیارد دلار) برای اوکراین در قالب یک بسته کمک مالی اضطراری و 120 میلیون یورو کمک مالی اضافی را اعلام کرد. رئیس کمیسیون اروپا، فون در لاین، گفت که این کمک ها با هدف کمک به اوکراین برای «برآوردن نیازهای مالی خود به دلیل درگیری» انجام شده است، و افزود: «اجازه دهید یک بار دیگر واضح بگویم: اوکراین یک کشور آزاد و مستقل است. این کشور اراده خود را می کند اتحادیه اروپا اراده می کند. به ایستادن در کنار آن ادامه دهید.”

رهبران اروپایی همچنین به دنبال نزدیک‌تر کردن روسیه و اوکراین در این هفته هستند و مشاوران سیاسی روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان در روزهای سه‌شنبه یا چهارشنبه در پاریس مذاکراتی را در قالب «فرمت نورمن» برای شرق اوکراین برگزار می‌کنند.

چنین مذاکراتی در گذشته منجر به به اصطلاح «توافق‌های مینسک» – توافق‌نامه‌های صلح برای پایان دادن به درگیری‌های سطح پایین‌تر در شرق اوکراین – شده است، اما این توافق‌ها باعث توقف درگیری‌های جاری و برخی درگیری‌ها در منطقه دونباس بین طرفداران روسیه نشده است. جدایی طلبان و نیروهای اوکراینی هر دو طرف یکدیگر را به نقض توافقات متهم کردند.

به این ترتیب، انتظارات زیادی وجود ندارد که مذاکرات در نرماندی مثمر ثمر باشد. تیموتی اش، استراتژیست ارشد مستقل برای بازارهای نوظهور در Bluebay Asset Management، گفت که “فرایند نرماندی و مینسک مرده است” و مسکو گفت که “علاقه ای به ادامه مذاکرات صلح ندارد”.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetElexbetCanlı Bahis SiteleriCanlı Bahis SiteleriMobil Ödeme bozdurma