معنای آن برای سرمایه گذاران، استارت آپ ها چیست

[ad_1]

معامله گران در طول IPO برای شرکت چینی سواری Didi Global Inc در طبقه بورس نیویورک (NYSE) در شهر نیویورک، ایالات متحده، 30 ژوئن 2021 کار می کنند.

برندن مک درمید رویترز

پکن – سرمایه‌گذاران ممکن است مجبور شوند دو بار در مورد اینکه آیا روی استارت‌آپ‌های فناوری چینی شرط‌بندی کنند یا خیر فکر کنند، زیرا مقررات جدیدی بر شرکت‌های سرزمین اصلی اعمال می‌شود که به دنبال سهام‌داری در ایالات متحده هستند.

اگر فهرست شدن در هنگ کنگ به تنها گزینه مناسب تبدیل شود، مدیران صندوق احتمالاً باید در استراتژی های سرمایه گذاری خود تجدید نظر کنند، زیرا تفاوت های عملی در نحوه مدیریت بورس های نیویورک با عرضه های اولیه اولیه وجود دارد.

از تابستان، هم چین و هم ایالات متحده، سطح شرکت های چینی را که می خواهند در نیویورک تجارت کنند، افزایش داده اند.

نه تنها سرمایه گذاران تحت تأثیر قرار می گیرند. به گفته تحلیلگران، شرکت‌های چینی که به دنبال افزایش سرمایه هستند با عدم اطمینان بیشتری در مورد مسیر خود برای عرضه در بازارهای سهام عمومی و احتمالاً ارزش‌گذاری پایین‌تر نیز مواجه هستند.

اقدامات پکن پیامدهای قریب الوقوع تری دارد. از فوریه در 15، اداره فضای سایبری قدرتمند چین به طور رسمی به بررسی امنیت داده‌ها برای برخی شرکت‌ها قبل از اینکه اجازه ورود به فهرست خارج از کشور را بدهند، می‌خواهد.

با کنار گذاشتن پیچیدگی‌های فنی چرایی و چگونگی همکاری شرکت‌های چینی با سرمایه‌گذاران نهادی خارجی برای فهرست شدن در ایالات متحده، مقررات جدید می‌تواند به این معنا باشد که عرضه‌های اولیه سهام مشابه در آینده احتمالاً باید به هنگ کنگ بروند.

ریچارد چن، مدیر عامل گروه مشاوره تراکنش آلوارز و مارسال در آسیا، گفت: برای شرکت‌های فناوری، این می‌تواند به معنای ارزش‌گذاری پایین‌تر نسبت به فهرستی در نیویورک باشد.

او گفت که بازاری که با Silicon Valley آشنا است، می تواند قیمت بالاتری بر پتانسیل رشد فناوری یک شرکت بگذارد، در مقابل تمرکز بیشتر هنگ کنگ بر سودآوری و آشنایی با مدل های تجاری برای شرکت هایی که فروشگاه های فیزیکی دارند یا در زمینه هایی مانند نیمه هادی ها و مهندسی دقیق کار می کنند.

با مقررات جدید چین، چن گفت که مشتریانش – عمدتاً شرکت‌های سهام خصوصی سنتی – بیشتر به شرکت‌های صنعتی سنتی و کسب‌وکارهایی نگاه می‌کنند که به سایر مشاغل می‌فروشند یا بدون تکیه بر فناوری به مصرف‌کنندگان می‌فروشند.

چن گفت: “این چیزی است که مشتریان ما در مورد آن فکر می کنند: “آیا منطقی است که به این بخش ها نگاه کنیم اگر در نهایت فهرست کردن در ایالات متحده با توجه به نگرانی های نظارتی چالش برانگیز باشد؟” وی افزود که مشتریان همچنین در حال تجدید نظر در استراتژی های سرمایه گذاری خود با در نظر گرفتن این هستند که آیا حداقل اهداف آنها برای بازده ممکن است سخت تر باشد زیرا فهرست هنگ کنگ منجر به ارزش گذاری پایین تر شد.

برای سرمایه گذاران چه معنایی دارد

در مواجهه با پتانسیل بازده کمتر – یا عدم توانایی در خروج از سرمایه گذاری در یک بازه زمانی قابل پیش بینی – بسیاری از سرمایه گذاران در چین از شرط بندی های جدید خودداری می کنند. یعنی اگر بتوانند برای شروع پول خود را جمع آوری کنند.

داده‌های Preqin Pro نشان می‌دهد که جمع‌آوری کمک‌های مالی توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز متمرکز چین با دلار آمریکا و یوآن و صندوق‌های سهام خصوصی در سه ماهه سوم و چهارم سال 2021 به شدت کاهش یافته است.

بر اساس گزارش Preqin، برای بودجه های دلاری ایالات متحده که بر روی استارت آپ های چینی در مراحل اولیه متمرکز شده اند، جمع آوری کمک های مالی سالانه از زمان شروع همه گیری در سال 2020 به زیر 1 میلیارد دلار در سال کاهش یافته است – این میزان از 2.43 میلیارد دلار در سال 2019 و 5.13 میلیارد دلار در سال 2018 کاهش یافته است.

اطلاعات بیشتر در مورد چین را از CNBC Pro بخوانید

در حالی که ممکن است استارت‌آپ‌ها به دنبال حمایت باشند، وجوه دلاری متمرکز بر چین بر روی سرمایه متمرکز شده‌اند. بر اساس آخرین داده های Preqin، اندازه گیری وجوه مستقر نشده، که به عنوان پودر خشک شناخته می شود، در ژوئن 2021 به 45 میلیارد دلار رسید – بالاترین سطح در حداقل 10 سال گذشته.

بر اساس ترجمه CNBC، مینگ لیائو، شریک موسس Prospect Avenue Capital مستقر در پکن، به زبان ماندارین گفت: “به دلیل عدم اطمینان در مورد خروج، ما سرعت سرمایه گذاری خود را در نیمه دوم سال گذشته کاهش دادیم.” این شرکت تا تابستان 500 میلیون دلار مدیریت کرد و قبلاً انتظار داشت برخی از شرکت های سرمایه گذاری شده خود را در سال گذشته در ایالات متحده فهرست کند.

لیائو گفت: «از نظر عملی، ایالات متحده بهترین راه خروج از اینترنت و شرکت های فناوری چینی است. استقبال زیاد از مدل‌های جدید و تحمل بالا برای عدم سودآوری وجود دارد، در حالی که نقدینگی بسیار خوب است.»

بر اساس گزارش رنسانس چین در اوایل این ماه، میانگین گردش مالی روزانه سهام در هنگ کنگ، که معیاری برای نقدینگی است، حدود 5.4 درصد از معاملات بورس نزدک و نیویورک در ایالات متحده بود.

بر اساس این گزارش، حتی برای شرکت‌های بزرگ چینی مانند علی‌بابا و JD.com، میانگین گردش روزانه سهام آنها در هنگ‌کنگ بین 20 تا 30 درصد سهام معامله‌شده در نیویورک بوده است. تحلیلگران افزودند که شرکت های چینی موجود در بورس آمریکا معمولاً فهرست ثانویه خود را در هنگ کنگ با تخفیف قیمت گذاری می کنند.

عرضه اولیه سهام چینی در ایالات متحده برای یک سال رکورد در سال 2021 آغاز شد، تا اینکه لیست شرکت چینی سواری دیدی در اواخر ژوئن در بورس نیویورک توجه پکن را به خود جلب کرد. ظرف چند روز، رگولاتور امنیت سایبری چین به Didi دستور داد تا ثبت نام کاربران جدید را به حالت تعلیق درآورد و برنامه خود را از فروشگاه های برنامه حذف کند.

این اقدام خطر انطباق شرکت‌های چینی در داخل کشور را آشکار کرد و آغازی برای بازنگری در فرآیند عرضه اولیه سهام در خارج از کشور بود.

در میان چندین اقدام، کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین در ماه دسامبر پیش‌نویس قوانین جدیدی را اعلام کرد که الزامات خاصی را برای تشکیل فهرست در خارج از کشور تعیین می‌کرد و گفت که کمیسیون ظرف 20 روز کاری پس از دریافت همه مطالب، به چنین درخواست‌هایی پاسخ خواهد داد. کمیسیون به دوره نظرات عمومی در ژانویه پایان داد. 23، بدون فاش شدن تاریخ اجرا.

ما انتظار داریم که این عدم اطمینان احساسات سرمایه گذاران را کاهش دهد، به طور بالقوه ارزش گذاری برای IPO های چینی در ایالات متحده را کاهش دهد و جذب سرمایه در خارج از کشور را برای شرکت های چینی دشوارتر کند.

هفته گذشته، لی یانگ، رئیس اندیشکده تحت حمایت دولت، موسسه ملی مالی و توسعه، در اظهاراتی به خبرنگاران، پیش نویس قوانین جدید در مورد عرضه اولیه عمومی چین در خارج از کشور را به عنوان تطابق بیشتر کشور با استانداردهای بین المللی در زمینه سرمایه گذاری نهادی توصیف کرد.

در همین حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماه دسامبر از شرکت های چینی خواست جزئیات بیشتری در مورد خطرات نظارتی و روابط خود با حامیان دولتی افشا کنند. تحریم‌های کاخ سفید بر برخی شرکت‌های چینی مانند SenseTime برای مدت کوتاهی برنامه‌های عرضه اولیه سهام را مختل کرد.

نیک ترنر، مشاور مستقر در هنگ کنگ با شرکت حقوقی Steptoe & Johnson، مؤسسات مالی خارجی درگیر با IPOهای چینی با “خطرات تجاری” فزاینده ای روبرو هستند که این شرکت سرمایه گذاری شده “به دلیل شهرتش نزد دولت ایالات متحده تحریم می شود.” اکنون این یکی از حوزه‌های کلیدی مورد توجه در فرآیند بررسی دقیق قبل از هر IPO است.

معنی آن برای استارت آپ هایی که به دنبال فهرست کردن هستند

مسیر عرضه اولیه سهام در چین بزرگ یا جاهای دیگر نامشخص باقی می ماند، حتی اگر قیمت ها مطلوب باشد.

تحلیلگران می‌گویند: «برای شرکت‌های (چینی) که برای فهرست خارج از کشور درخواست می‌کنند، احتمالاً باید منتظر شفاف‌سازی بیشتر از سوی تنظیم‌کننده‌های هر دو طرف باشند و ممکن است انتظار بررسی دقیق‌تر، مجوز نظارتی و تأیید اولیه از آژانس‌ها و مقامات مختلف را داشته باشند.

تحلیلگران گفتند: «قوانین جدید ممکن است دوره‌های انتظار طولانی را برای شرکت‌هایی که امیدوارند در فهرست خارج از کشور قرار گیرند، تحمیل کند. ما انتظار داریم که این عدم اطمینان احساسات سرمایه گذاران را کاهش دهد، به طور بالقوه ارزش سهام چینی ها را در ایالات متحده کاهش دهد و جذب سرمایه در خارج از کشور را برای شرکت های چینی دشوارتر کند.

پس از تعلیق گسترده IPO برنامه ریزی شده Ant وابسته به علی بابا در هنگ کنگ و شانگهای در اواخر سال 2020، مقامات همچنین فهرست عمومی تولید کننده رایانه Lenovo و شرکت دانه سوئیسی Syngenta را در سرزمین اصلی به تعویق انداختند.

بر اساس وب سایت صرافی هنگ کنگ، بیش از 140 شرکت پرونده فعال برای عرضه اولیه سهام هنگ کنگ دارند. گزارش EY نشان می‌دهد که تعداد شرکت‌هایی که می‌خواهند در سرزمین اصلی یا هنگ‌کنگ عمومی شوند، تا پایان سال 2021، بالای 960 باقی مانده است، که نسبت به ژوئن، قبل از آخرین بررسی‌های نظارتی تغییر چندانی نکرده است.

بر اساس گزارش CB Insights، در پایان پیش از عرضه اولیه عمومی سهام، 12 شرکت چینی به لیست تک شاخ های جدید – شرکت های خصوصی به ارزش 1 میلیارد دلار یا بیشتر – در نیمه دوم سال گذشته پیوستند. در مقابل، هند 26 تک شاخ و ایالات متحده در این مدت 148 تک شاخ به دست آورد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesNovagraAyırma Büyüsü