کرملین در حالی به نامه بلینکن پاسخ داد که گام بعدی پوتین تحت نظر بود

[ad_1]

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جلسه عمومی باشگاه گفتگوی والدای در تاریخ 21 اکتبر 2021 در سوچی روسیه سخنرانی می کند.

میخائیل سوتلوف اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

کرملین پاسخ خود را به پیشنهادهای امنیتی ایالات متحده که روز چهارشنبه به صورت دستی به مسکو تحویل داده شد، داده و گفته است که معتقد است نظرات روسیه در نظر گرفته نشده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: در حالی که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اسناد را خوانده است و برای مطالعه آنها زمان می برد، “نمی توان گفت که نظرات ما در نظر گرفته شده است یا تمایل به در نظر گرفتن نگرانی های ما نشان داده شده است.” رویترز گزارش داد.

پسکوف با تشبیه تنش‌های کنونی در اروپا به‌عنوان یادآور جنگ سرد، گفت که بررسی واکنش ایالات متحده برای مسکو زمان می‌برد و اینکه «انتظار پاسخ در روز بعد احمقانه است».

گفت‌وگوهای سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در چند روز آینده انتظار می‌رود، با این حال، بلینکن در روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که معتقد است مذاکرات ادامه خواهد یافت «پس از اینکه مسکو فرصت خواندن مقاله را پیدا کرد و آماده گفتگو است. مراحل بعدی.”

واکنش کرملین یک روز پس از آن است که ایالات متحده پاسخ‌های کتبی خود را به درخواست‌های امنیتی روسیه ارائه کرد – از جمله اینکه اوکراین هرگز اجازه ندارد به ائتلاف نظامی آمریکا و اروپا ناتو بپیوندد و این سازمان استقرار خود در شرق اروپا را متوقف می‌کند.

در پاسخ خود که توسط سفیر ایالات متحده در مسکو به کرملین داده شد، ایالات متحده امتناع قبلی خود از پذیرش چنین خواسته هایی را تکرار کرد و در عوض به تعهد خود به سیاست “درهای باز” ناتو پایبند بود.

همزمان، بلینکن در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت که «واکنش ایالات متحده همچنین به روسیه «یک مسیر دیپلماتیک جدی رو به جلو را پیشنهاد می‌کند، در صورتی که روسیه آن را انتخاب کند».

ما آماده گفتگو هستیم، دیپلماسی را ترجیح می دهیم و در صورتی که روسیه تجاوزات خود به اوکراین را کاهش دهد، لفاظی های تحریک آمیز را متوقف کند و به بحث در مورد آینده نزدیک شود، آماده هستیم تا جایی که امکان ارتباط و همکاری وجود دارد، به جلو برویم. امنیت در اروپا با روحیه متقابل، “او گفت.

“بدون واکنش مثبت”

روسیه با وجود گزارش های متعدد مبنی بر جمع آوری حدود 100000 نیرو و تجهیزات نظامی در نقاط مختلف مرز خود با اوکراین، بارها برنامه ریزی برای حمله به اوکراین را رد کرده است. تنش ها با همسایه اش از سال 2014، زمانی که کریمه را اشغال و ضمیمه کرد، بالا بوده است. این کشور همچنین از قیام طرفداران روسیه در شرق اوکراین حمایت کرده است و از آن زمان تاکنون درگیری های سطح پایین بین جدایی طلبان و نیروهای اوکراینی را برانگیخته است.

پوتین گفته است که روسیه می‌تواند نیروهای خود را در هر جایی که دوست دارد در خاک خود مستقر کند و روسیه غرب را به دامن زدن به میزبانان و هیستری در منطقه متهم کرده است.

ایالات متحده و ناتو آمادگی این را ندارند که روسیه را در مورد حمله نکردن به اوکراین قبول کنند. ناتو نیروهای خود را در حالت آماده باش قرار داده و مواضع خود را در شرق اروپا تقویت کرده است و کشتی ها و جت های جنگنده بیشتری به منطقه اعزام شده اند. در همین حال، ایالات متحده هزاران نیرو را در حالت آماده باش شدید قرار داده است، به این معنی که در صورت تشدید بحران آماده استقرار در منطقه هستند.

لاوروف روز پنجشنبه گفت که «واکنش» آمریکا به ما اجازه می‌دهد که انتظار آغاز یک گفت‌وگوی جدی را داشته باشیم، اما در مورد مسائل فرعی.

به گزارش سرویس خبری اینترفاکس، وی گفت: در مورد سوال اصلی، هیچ واکنش مثبتی در این سند وجود ندارد.

او گفته است که موضوع اصلی روسیه «عدم پذیرش گسترش بیشتر ناتو به شرق و استقرار سلاح‌های ضربتی است که می‌تواند قلمرو فدراسیون روسیه را تهدید کند».

قبل از اینکه روسیه پاسخ ایالات متحده را دریافت کند، لاوروف گفت که به بلینکن روشن کرده است که “هر گونه بی توجهی بیشتر به نگرانی های قانونی فدراسیون روسیه، که در درجه اول با ادامه اکتشاف نظامی اوکراین توسط ایالات متحده و ناتو آن مرتبط است. متحدان در زمینه استقرار گسترده نیروها و تسلیحات ائتلاف در نزدیکی مرزهای ما، شدیدترین عواقب را خواهند داشت.»

در آن زمان، لاوروف گفته بود که «اگر واشنگتن به پیش‌نویس توافق‌نامه‌های ما درباره تضمین‌های امنیتی پاسخ مثبت دهد، چنین پیامدهایی قابل اجتناب است. ما انتظار داریم هفته آینده واکنش کتبی به هر پاراگراف از طرف آمریکایی دریافت کنیم».

تحلیلگران موافقند که همه نگاه ها به پوتین دوخته شده است، زیرا بازی حدس زدن در مورد اقدامات بعدی او ادامه دارد. تیموتی اش، استراتژیست ارشد مستقل بازارهای نوظهور در BlueBay Asset Management، با جمع بندی این احساسات، آن را در یادداشتی تحقیقاتی پنجشنبه بیان کرد:

“همه چشم ها [are] در مورد پوتین، آیا او در این بازی پوکر پرمخاطب، رایز می کند یا فولد می کند؟”

ستوان بازنشسته ژنرال بن هاجز، فرمانده سابق ارتش آمریکا در اروپا، که مسئول پیشبرد منافع استراتژیک آمریکا در اروپا و اوراسیا است، پنجشنبه به CNBC گفت که انتظار دارد پوتین به اعمال فشار بر اوکراین و متحدانش «تا زمانی که کسی شکاف نکند» ادامه دهد.

او به هادلی گمبل از CNBC گفت: «به عبارت دیگر، کسی به یکی از خواسته‌هایش تسلیم می‌شود، خواه این وعده‌ای باشد که اوکراین هرگز نمی‌تواند به ناتو بپیوندد یا وعده خروج از برخی کشورها را داده باشد یا مواردی از این قبیل».

او گفت که اگر کسی دست از کار نکشد، “پس من معتقدم که او گام بعدی را که یک حمله جدید خواهد بود، بردارد.” و هشدار داد که پوتین از قبل برای یک حمله آماده می شود.

“بنابراین کاری که او بعدا انجام می دهد این است که این تمرین را که در بلاروس انجام می دهد ادامه دهد، جایی که شما هزاران سرباز روسی را دارید که به سربازان بلاروس برای تمرین ملحق می شوند، من تصور نمی کنم که این توانایی ها به این زودی ها ترک شوند. … شما کشتی های بیشتری از نیروی دریایی روسیه دارید که از دریای بالتیک به سمت دریای سیاه حرکت می کنند. [more about] که در چند روز، “او گفت.

وی خاطرنشان کرد که تمرکز توان دریایی در این مناطق پوتین را قادر می سازد تا عملیات آبی خاکی را در سواحل دریای سیاه در غرب کریمه و همچنین در دریای آزوف (که به دریای سیاه متصل است) انجام دهد.

“من فکر می کنم این محتمل ترین نوع اقداماتی است که قرار است اتفاق بیفتد. نه یک حمله گسترده در سراسر اوکراین، بلکه احتمالاً حملات محدودتر، که تلفات خود را کاهش دهد، اما همچنان او را قادر می سازد تا به هدف خود که تا نشان دهد می تواند به هر کجا که می خواهد برود و تضعیف کند [the] هاجس گفت، دولت اوکراین.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

ایالات متحده و متحدان اروپایی آن در ناتو از نزدیک شاهد واکنش در ساعات و روزهای آینده خواهند بود.

بلینکن گفت که ایالات متحده که مذاکرات بحران بین‌المللی و تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها بین روسیه و اوکراین را رهبری می‌کند، هنگام تهیه پیش‌نویس پاسخ‌های خود به روسیه «به طور کامل با اوکراین و متحدان و شرکای اروپایی‌مان هماهنگ شده است» و «به دنبال نظرات آنها بوده و آن را ادغام کرده است». به نسخه نهایی تحویل داده شده به مسکو.”

او افزود که ناتو مقاله خود را با ایده‌ها و نگرانی‌های مربوط به امنیت جمعی در اروپا به مسکو تحویل خواهد داد – و این مقاله به طور کامل “پاسخ” ایالات متحده را تقویت می‌کند و بالعکس.

کاخ سفید مقاله پاسخ خود را با کنگره به اشتراک گذاشته بود اما بلینکن گفت که دولت این سند را به صورت علنی منتشر نخواهد کرد “زیرا ما فکر می کنیم دیپلماسی بهترین شانس را برای موفقیت در صورت فراهم کردن فضا برای گفتگوهای محرمانه دارد. ما امیدواریم و انتظار داریم که روسیه این سند را داشته باشد. همین دیدگاه است و پیشنهادات ما را جدی خواهد گرفت.»

وی خاطرنشان کرد که هنوز زمینه‌هایی وجود دارد که پتانسیل پیشرفت در آنها وجود دارد، «از جمله کنترل تسلیحات مربوط به موشک‌ها در اروپا، علاقه ما به توافق بعدی پیمان استارت جدید که تمام سلاح‌های هسته‌ای را پوشش می‌دهد، و راه‌هایی برای افزایش شفافیت و ثبات. “

وی همچنین گفت که ایالات متحده به امکان “اقدامات شفافیت متقابل” در مورد قدرت و آمادگی نیروها در اوکراین و اقداماتی برای افزایش اعتماد در مورد تمرینات و مانورهای نظامی در اروپا پرداخته است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKesimhane kuran firmalarNovagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma